ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi cok teşekkürler bilgilendirmeniz icin ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adıyaman'da ÖMSS Kurs'u

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi tarafından 28 Nisan tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) engellilere kurs veriliyor.

1 Aralık İlköğretim Okulu'nda hafta sonları verilen kursa 160 engelli müracaatta bulundu. Halk eğitim müdürlüğü öğretmenleri tarafından verilen ÖMSS hazırlık kursunda işitme engellilere ise işaret dile ile kurs veriliyor.

Özürlülere yönelik sınavda başarılı olan 20 bin özürlünün istihdam edileceğini ve Adıyaman'da ki bu vatandaşlar için harekete geçtiklerini ifade eden Halk Eğitim Müdürü Şahin Kuruş, "Halk eğitim merkezi olarak 490. kursumuzu açtık. ÖMSS sınavına kadar engellilere kurs verilecek. Bu Adıyaman'da ilk kez uygulanıyor. Dört sınıf açtık. Bu sınıflardan 3 tanesi orta eğitime yönelik, 1 tanesi de lisans ve ön lisans mezunlarına yöneliktir. 10 hafta sürecek olan kurslarda 8 öğretmenimiz görev alacak" dedi.

YassaX

Üye
Üye
Sakarya'da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün; ÖMSS Kursu Adliye Katipliği sınavı dolayısıyla hafta sonu kursları 25.02.2012 tarihinden itibaren, hafta içi kursları 20.02.2012 tarihinden itibaren başlayacaktır.

LİNK : Adapazar1 Halk Eitim

omar009

Üye
Üye
çanakkale'dede ömss kursu açılakmış halk eğitime başvurdum. saatlerin flen daha ayarlanmadığını, derslerinde 1 mart'ta başlıyacağını söylediler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli Memur Adaylarına Ücretsiz Kurs

ÖMSS girmek isteyen engelliler için Osmangazi Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz hazırlık kursu açtı.

Bursa Kent Konseyi, 29 Nisan'da yapılacağı duyurulan Özürlü Memur Seçme Sınavı´na (ÖMSS) girmek isteyen engelliler için Osmangazi Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ücretsiz hazırlık kursu açtı.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelli bireylerin sosyal hayata katılımını artırmak amacıyla örnek çalışmalarını sürdürüyor. Bursa Kent Konseyi ve Osmangazi Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan ücretsiz kursta, toplam 90 engelli vatandaş eğitim görüyor. Hafta içi saat 17.45 ile 20.15 arasında, Cumartesi günü ise 14.00 ile 17.00 saatleri arasında verilen kursta, engelli bireylere edebiyat ve matematik dersleri veriliyor.

Osmangazi Halk Eğitim Müdürü Özgür Gündüz, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nden Ercan Pehlivan, Emine Hasan Özatav İlköğretim Okulu'ndan Ahmet Şevki Şakalar, Süleyman Çelebi Lisesi'nden Hüseyin Coşkunoğlu ve Kazım Karabekir İlköğretim Okulu'ndan Alper Çamak'ın ders verdiği kurslar, lise ve üniversite mezunlarına ayrı ayrı gerçekleştiriliyor. Ücretsiz eğitimler, 28 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Türkiye'de ilk kez bir kent konseyinin ÖMMS için ücretsiz hazırlık kursu açtığını söyledi. Engelli vatandaşları sınava hazır hale getirmeyi amaçladıklarını belirten Pala, toplumun önemli bir kesimini oluşturan engelliler için faydalı çalışmalar yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Van'da Halk Eğitim Müdürlüğü'nden ÖMSS Kursu

Deprem Bölgesi Van’da İl Halk Eğitim Merkezi bünyesinde; engellilere yönelik memurluk sınavı kursu açıldı.

29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) öncesinde açılan kursa başvurular alınmaya başlandı. 1 Mart-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak hazırlık kursu, 4 özürlü kategorinse göre yapılacağı bildirildi.

Merkür Habere konuşan Van İl Halk Eğitim Merkezi Baş Müdür Yardımcısı İrfan Öztürkçü, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursunu açtıklarını, kayıtları almaya başladıklarını söyledi. Hazırlık kursunun Mart’ın ilk haftasında başlayacağını, 20 Nisan tarihinde de tamamlanacağını kaydeden Öztürkçü, 4 özür grubunda sınavlara hazırlık kursu verileceğini bunların ise; Genel, Görme, İşitme ve Zihinsel özürlüler olduğunu belirtti.

Öztürkçü, “İşitme engelliler için, İşitme Engelliler ilköğretim Okulu’nda diğer engelli gruplar için ise, iş okulu olan Zihinsel Engelliler Okulu’nda kursları vereceğiz” dedi. Engellilerin herhangi bir kamu kurum ve kuruluşta istihdam ola bilmesi için, açtığımız kursa gelmeleri yaralarına olacaktır. Kurs hazırlıkları tamamlanmıştır başvuru için tüm engellilerimizi bekliyoruz. Dedi.

karamel

Üye
Üye
özkan bey 3. hafta evet ama halen kayıt yapılmakta bildiğim kadarıyla hatta bir bayan arkadaş uğün geldi karamel arkadaşımız halk eğitim merkeziyle iletişime girerse daha verimli bir bilgi elde etmiş olur...

bildirdiqin için çok tşkkr ederimm bişe soracam işitme engelli olarak önlisans mezunumm o dersi weriyor mu peki siz hangi özür gruptasınız sevda_mevsimi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Çorum'da ÖMSS Kursu Açılıyor

Çorum Halk Eğitim Müdürlüğü Engellilere Yönelik Memurluk Sınavı Kursu Açacak

Altı Nokta Körler Derneği Çorum Şube Sekreteri Fazlı Koçak, Çorum Halk Müdürlüğü'nce Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)yönelik kurs açılacağını söyledi.

Koçak, sınavın görme, işitme, zihinsel ve genel engelli grubu olmak 4 grupta yapılacağını kaydetti.

Başvuru sürelerini hatırlatan Koçak, "Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için başvurular, 20 Şubat-2 Mart arasında alınacak. Kura ile atanacak ilkokul mezunları ise 14-25 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapacak. ÖMSS, 29 Nisan'da 81 il merkezinde saat 10.00'da başlayacak ve tek oturumda yapılacak. Ayrıca Çorum Halk Müdürlüğü'nce ÖMSS yönelik kurs açılacak. Ailelerimizden, çevrelerinde tanıdıkları engelliler varsa bu engellilerimizin derneğimizle iletişim kurmalarını sağlamalarını istiyoruz" diye konuştu.

Haberler

YassaX

Üye
Üye
karamel ; kendinize en yakın Halk Eğitim Merkezlerine telefone edeseniz belki açılmştır kurslar ..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelli Memur Adaylarına Kurs

Zeytinburnu Belediyesi, ÖSYM tarafından 29 Nisan'da yapılacak, Özürlüler Memurluk Seçme Sınavı (ÖMSS) için engellilere yönelik kurs düzenleyecek. 27 Şubat'ta start alacak kurslar için 15 Şubat'ta başlayan kayıtlar, 25 Şubat'ta sona eriyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in, geçtiğimiz günlerde 20 bin engellinin sınavla kamu kurumlarında istihdam edileceğini açıklamasının ardından Zeytinburnu Belediyesi, ilçede ikamet eden engellilere 'ücretsiz' kurs hizmeti vermek için harekete geçti. AKDEM'de verilecek kursla engelliler, ÖSYM'nin 29 Nisan'da yapacağı, Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanacak. AKDEM'de, sınav tarihine kadar düzenlenecek kurslar için kayıtlar 15 Şubat'ta başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kursa, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları katılabilecek.

Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ÖMSS kursunun da bu çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Kursa Zeytinburnu'nda ikamet eden engellilerin katılabileceğini belirten Başkan Aydın, "Şartları uyan bütün engelli kardeşlerimizin kursumuza katılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

YassaX

Üye
Üye
Artlık Umarım Tüm Türkiye'de ÖMSS Kurslarının Hepsi açılmış olur ...

AxSİ

Üye
Üye
Hatay da bu gün itibarı ile ÖMMS kursu Açılmış bulunmaktadır :)))))
Cumartesi Tüm gün Pazar günleri yarımşar gün olmak üzere açılmıştır ve hocalar olağanustü hazırlanmış ve tam bir dersane havası içinde verimli ve güzel şekilde başlamıştır.Umarım öyle de devam eder...

YassaX

Üye
Üye
ozlem31; Hayırlı Olsun.. Sizden Ricam Kursta Hangi Derslerden Hangi Konular Anlatıldı, biraz ders detayı paylaşirsaniz sevinirim

AxSİ

Üye
Üye
Sağolun.Tabi..
Matematik;Doğal sayılar tam sayılar vs matematiğin ilk konuları...
Tarih;Fransız ihtilali ve osmanlı devletine etkisi
ıslahat/
tanzimat fermanları.
1. meşrutiyet,
2.meşrutiyet
31 mart olayı ve trablusgarp savaşında bıraktık.
Coğrafya da ise türkiye coğrafyası
İklim ve yer şekillerinin türkiye üzerindeki etkisi....

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 hanım; verdiğiniz bu guzel ve detaylı bilgiler icin tesekkurler ...

AxSİ

Üye
Üye
rica ederim umarım faydalı olmuştur.Aslında boş bir zamanda anlatılan konuları buraya aktarsak çok güzel olur..

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 hanım; onun icin yeni bir konu açıp, tum arkadaslardan işledikleri konular, varsa detay bilgiler vs yazalim diye dusunuyorum.. bir kac gun daha gecsin, ÖMSS Kursu baslayacak illerde var .. sakarya da daha yeni basliyor mesela. paylaşimlarda bulunuruz

mevce

Üye
Üye
Ankara Başkent Halk Eğitim pazartesi saat 17.00 de başlıyor.İlgilenenlere duyurulur.

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım ; verdiğiniz bu bilgi için cok tesekkurler. Eger kursa sizde katılırsanız, tecrubelerinizi bir öğretmen gözüyle paylaşmanızı bekliyoruz :)

Tekerlekli Sandalye