ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Etimesgut'ta Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) Hazırlık Kursu açıldı

Ankara Etimesgut’ta İlçe Halk Eğitim Merkezi ile teday tüm engelliler derneği tarafından ortaklaşa açılan, Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) Hazırlık Kursu’na engelli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etimesgut Halk Eğitim Merkezi Gökhan GÖK yaptığı açıklamada "Engellilerin yoğun ilgi gösterdiği ön kayıt bilgilendirme toplantısında Etimesgut halk eğitim müdürü Kadir TİRYAKİ müdür yardımcılarından Gökhan GÖK ve Süleyman BEKDAŞ katıldı,ayrıntılı bir şekilde gerekli bilgilendirmelerin yapılmasıyla kurs için ön kayıtlara başlandı.

Teday tüm engelliler derneği genel başkanı ilimdar BOZTAŞ’ın yaptığı açıklamada engellilerimizin yapılacak olan bu sınavda başarılı olmaları için bu tür kurslara kesinlikle katılmaları gerekmektedir.Ortaöğretim ve üzeri mezunu olan vatandaşlarımız için şubat ayının 20 sinde başvuruların başlayacağını diğer ilkokul ve mezuniyeti olmayan vatandaşlarımız ise il sosyal hizmetler il müdürlüğüne kayıtlarını yaptırmalarını gerektiğini ve sınavda sonra kura ile belirleneceğini söyledi.

Kurs başvurularımız bu ayın 20 sine kadar devam edecektir.Katılacak olan engelli üyelerimizin Etimesgut halk eğitim merkezine veya merkezi Etimesgut da bulunan teday tüm engelliler derneğine bizzat baş vurmaları gerekmektedir. Ayrıca aşağıdaki linki tıklayarak başvurular yapılabilmektedir." dedi.

E-Haber Ajansı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelliler, Ömss Kursuna Akın Etti

Samsun Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve İlkadım Belediyesi işbirliğiyle açılan Özürlü Memur Seçme Sınavı Hazırlık Kursu (ÖMSS)’na işitme engelli öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

29 Nisan’da yapılacak sınav öncesinde Engelsiz Yaşam Merkezi'nde açılan kursa Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda kursiyer katılıyor.

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Merkezi'nde verilecek kursun açılışını İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş gerçekleştirdi. Samsun ve ilçelerinin yanı sıra Adana ile Van gibi illerden gelen 70’i işitme olan 200 engelli kursiyer, bir iş sahibi olabilmek için kursa devam ediyor. Profesyonel eğitimciler tarafından hafta içinin yanı sıra hafta sonlarında da verilecek kursta tarih, coğrafya, anayasa, matematik ve Türkçe gibi branş dersleri, işitme engelli öğrenciler için işitme diline çevrilerek anlatılacak.

Türkiye'de az sayıda kurum tarafından gerçekleştirilen kursta aynı zamanda derslerin işaret dili ile anlatılmasının işitme engelli öğrenciler arasında rekabet ortamının doğması hedefleniyor. Engelli bireylere ve ailelerine her türlü danışmanlık hizmetinin de sunulacağı ÖMSS kursunda engelli vatandaşlara sınav hakkında danışmanlık hizmeti de verilecek.

Kursun açılışını gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kayıtları devam eden kursa ülkenin birçok ilinden engelli öğrencinin Samsun’a geldiğini ifade ederek tüm kursiyerlere başarılar diledi. İlkadım Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Psikolojik Danışman Hasan Tahsin Yazıcı ise "Özürlü Memurluk Seçme Sınavı kursumuz tamamen ücretsiz olup, tüm engelli bireyler kursumuzdan yararlanabilmektedir. 29 Nisan 2012'deki sınava engellilerin iyi bir şekilde hazırlanması bizim açımızdan çok önemli. Yaklaşık 20 bin engelli vatandaşın kamu kurumlarına alınması söz konusu. Türkiye'de engellilere yönelik çeşitli kurslar açılıyor. En yoğun katılımı ve kaliteli olanı ise Samsun'da." ifadelerini kullandı.

Haber 50

mevce

Üye
Üye
Yarın saat 13.00 'te Çankaya /Ankara'da sınavla alakalı toplantı yapılacak.Gitmek isteyenler için Halk Eğitimin telefon numarasını veriyorum.
03124393925-24

mevce

Üye
Üye
Adres:
BAŞKENT HALK EĞİTİM MERK. AZIZIYE MAH. HOŞDERE CAD. REFIK BELENDIR SK. NO:50 YUK. AYRANCI ÇANKAYA/ANKARA

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; umarım en kısa surede kayıt - toplantı - diğer işler biterde bir an önce ÖMSS Hazırlık Kursları baslar ... Biz 16 Ocak 2012 de başladık kayıt olmaya, 8 Şubat 2012 Toplantı yapıldı ve halen başlamadı, hafta sonu da gecicek boyle sanirim, 20 Şubat gibi başlayacak dediler ve halen bekliyoruz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Konya Akşehir'de, Ömss Kursu Açıldı

Akşehir'de engelli vatandaşlara yönelik Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlık kapsamında bedensel engelliler için kurs açıldığı bildirildi.

Kursların ilerleyen günlerde Akşehir Halk Eğitim Merkezi'nde başlayacak.

Kurs boyunca engelli bireylere orta öğretim, önlisans ve lisans kategorilerinde ücretsiz dersler verilecek.

Türkçe 1, Türkçe 2, Matematik 1, Matematik 2, Atatürk İlkeleri, Türkiye Coğrafyası, Kültür ve Medeniyetler, Temel Yurttaşlık, Türkiye ve Dünya ile İlgili Temel ve Güncel Konular alanlarında toplam 216 saatlik eğitim verilecek.

Kursa kayıt yaptırmak isteyen engelli memur adaylarının, Akşehir Halk Eğitim Merkezi'ne şahsen başvurmaları gerekiyor.

Son Dakika

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Kursu bazı ilçelerde açılıyor, bazı büyükşehir belediyelerinde halen Tık yok , anlamadim gitti

gülümse_hayata

Üye
Üye
Seydişehir'de engellilere yönelik kurs açılıyor

Seydişehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından, Nisan ayında yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) öncesi ilçe genelinde eğitim kursu açılacak

Müracaatların en kısa sürede HEM merkezlerine yapılması…

Seydişehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından, Nisan ayında yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) öncesi ilçe genelinde eğitim kursu açılacak.
Müracaatların en kısa sürede HEM merkezlerine yapılması gerektiğini belirten yetkililer, kurs kapsamında Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya derslerinin verileceği ifade etti.
Engelli vatandaşlara yönelik 216 saatlik bir kurs düzenleyeceklerini vurgulayan Seydişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Yıldız, şunları kaydetti:
''Kurs adaylara önemli katkılar sağlayacak. Kursumuz lise ve dengi okullar, ön lisans, lisans düzeyindeki özürlüleri kapsayacak. Adaylar eğitim durumlarını gösteren diploma, nüfus kağıt örneği, engelli olduklarına dair belgelerle birlikte bir an önce merkezimize başvurmaları gerekmektedir. Özürlü Memur Seçme Sınavı 29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecek.''

YassaX

Üye
Üye
Sakarya için bugün Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gittim.. Bu hafta sonu 18 Şubat 2012 Cumartesi Başlamasi planlanan ÖMSS Hazırlık Kursu Zabıt Katipliği Sınavı nedeniyle tüm halk eğitim kurslarının iptal edilmesi sonucunda, Adapazar1 Halk Eitim sitesinde yayınlanan grupların 20 Şubat 2012 Pazartesi akşamı Ahmet Akkoç İlköğretim Okulunda saat 18:00 gibi başlayacak.. Hayırlı Olsun...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kpss ve Ömss Kursları Açılacak

Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi tarafından lise ve ön lisans için KPSS kursları açıldı.

KPSS kursunda Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık Bilgisi olarak toplam 288 saat ders verileceği öğrenildi.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, kurslar Perşembe 19.00-20.30 tarih, Cuma 18.30-20.00 Coğrafya ve Vatandaşlık Bilgisi, Pazar 09.00-12.00 Matematik, 13.30-17.00 Türkçe dersleri verileceği, ayrıca kursiyerlerin istediği derse katılabileceği bildirildi.

Müracaatların, 25 Şubat 2012 tarihine kadar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü resmi WEB sitesinden on-line ya da şahsen yapılması istenildi. Yetkililer, lisans için ayrı bir grup oluşturulması planlanmakta olduklarını, 27 Şubat 2012 tarihine kadar müracaat kabul edilerek, yeterli sayıya ulaşılırsa lisans düzeyindeki kurs da açılacağını, Özürlü Memur Sınavına ( ÖMSS) girecek olan vatandaşlarında 27 Şubat 2012 tarihine kadar müracaat etmeleri durumunda kurs açılacağı duyuruldu.

Sakarya Gazetesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Elbistan"da Engelliler İçin Hazırlık Kursu

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nedim Önder, Özürlü Memur Seçme Sınavı için hazırlık kursu açılacağını bildirdi.

Önder, konuya ilişkin yaptığı açıklamada 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak sınav için Türkçe, Matematik ve Sosyal bilgiler derslerinde hazırlık kursu verileceğini kaydetti. En az lise ve dengi okul mezunlarının kurs kayıtlarını 24 Şubat’a kadar yaptırmaları gerektiğini belirten Önder, şöyle konuştu:

“Kurs müracaatları için müdürlüğümüze müracaat edilmesi gerekiyor. Kayıtlarımız 24 Şubat mesai saati bitimine kadar devam edecektir. Kursumuz 27 Şubat’ta başlayacaktır. Başvuru için kimlik fotokopisi ile diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi gerekmektedir. Şuan adayların başvuruları alınıyor. Yeterli sayıya ulaşıldığında kurs başlatılacaktır.”

YassaX

Üye
Üye
karamel ; su anda bize Erzurum ile ilgili bir bilgi gelmedi ...Ancak H.E.M. Uygulamaları --> Bu link'ten size en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iletişim bilgilerini edinerek direk olarak iletişime gecmeniz en iyi yöntem oldugunu dusunuyorum...

karamel

Üye
Üye
karamel ; su anda bize Erzurum ile ilgili bir bilgi gelmedi ...Ancak H.E.M. Uygulamaları --> Bu link'ten size en yakın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iletişim bilgilerini edinerek direk olarak iletişime gecmeniz en iyi yöntem oldugunu dusunuyorum...

tıkladım da lütfen bekleyiniz diyor hiç kurs u bulamıyorum sadece anadolu yakasında ki iki kurs warmış üsküdarda yer yokmuş yani açılmamış diqeri ümraniyedeki kursu aradık ismimi kayıt etti ama haber weririz dedi boşuna mı bekleyeyim herkes qidiyor ben napıcam özürlüler merkezinde war mı acaba

YassaX

Üye
Üye
karamel ; siz erzurum kurs war mı rica etsem bakar mısınız demistiniz.. Simdi de istanbul dan bahsediyorsunuz..Baska bir arkadasiniz icin mi soruyorsunuz.. O verdiğim link calismiyorsa, google dan istediğiniz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz..

karamel

Üye
Üye
karamel ; siz erzurum kurs war mı rica etsem bakar mısınız demistiniz.. Simdi de istanbul dan bahsediyorsunuz..Baska bir arkadasiniz icin mi soruyorsunuz.. O verdiğim link calismiyorsa, google dan istediğiniz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz..

yani ist da olmadıgı için sordum yoksa erz da kursa qiderdim başka çare yok qibi ama qoogleden bakarım saqol

YassaX

Üye
Üye
Sevda_Mevsimi verdiğin güzel bilgi icin cok teşekkürler.. Aynı zaman karamel içinde önemli bir bilgi olduğunu düşüyorum.. Gerci 3 hafta gecmis ama bilemiyorum tabiki de

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
özkan bey 3. hafta evet ama halen kayıt yapılmakta bildiğim kadarıyla hatta bir bayan arkadaş uğün geldi karamel arkadaşımız halk eğitim merkeziyle iletişime girerse daha verimli bir bilgi elde etmiş olur...

Tekerlekli Sandalye