ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

mekansız67

Üye
Üye
tskler mehmet bey

YassaX

Üye
Üye
zeynep2412 hanım; o konuda cok bir netlik yok... Ancak ben açıklamaya göre; 60 Soru düşünüyorum.. Eski Özürlü Sınavlarında 50 idi..Artacağini dusunduğumu her firsatta dile getirdim ve 60 diye dusunuyorum.. Bugun - yarin netleşecek zaten

YassaX

Üye
Üye
okkan41 verdiğin bu bilgi için teşekkürler :)

HacıEmre

Üye
Üye
Amasyadada aaçıldı şahsen yarın gidicem inş herkese hayırlı uğurlu olsun

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aksaray Belediyesi'nden özürlü memur seçme sınavı için kurs

AKSARAY - Aksaray Belediyesi, özürlülere yönelik yeni bir hizmeti daha gerçekleştiriyor. Belediye, 29 Nisan 2012 tarihinde, 29 bin engelli personel alımı için yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı öncesi, Aksaray'da özürlülere yönelik hazırlık kursu düzenliyor.

Yetkililer, konuya ilişkin yaptıkları açıklamada şunları söylediler: "Bilindiği üzere hükümetimiz tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde kamuya 29 bin engelli personel alımı yapılacaktır. Aksaray'daki engelli kardeşlerimizin de bu imkândan faydalanmasını sağlamak amacıyla Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın talimatıyla Aksaray belediyemiz tarafından özürlülere yönelik hazırlık kursu düzenlenecektir. Özürlü Memur Seçme Sınavı için hazırlık kursuna katılmak isteyen özürlü kardeşlerimiz, 13-20 Şubat 2012 tarihlerinde Aksaray Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Bürosu'na müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler." (CİHAN)

YassaX

Üye
Üye
Halen ÖMSS Kursları bilgileri taksit taksit geliyor.. MEB in sayfasinda var , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sayfasında var, ancak halen Organizasyon eksikliği var.. Bazı illerde açılamama durumlarının haberleri geliyor..Hayırlısı Bakalim

mevce

Üye
Üye
Bugun Ankara halık eğitimi aradım numaramı aldılar size döneceğiz dediler.ömss kursu başlayan yer var mı acaba?

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım; Sakarya'da 18 Şubat 2012 Cumartesi Başlayacağı söyleniyordu.. Zabit Katipliği diye bir Sınav Nedeniyle Kurs olmayabilirmis.. 20 Şubat 2012 Pazartesi Hafta içi grubu başlar dediler, bekliyoruz bakalim..

gülümse_hayata

Üye
Üye
"Engelli Memur Seçme Sınavı" Hazırlık Kursu Kayıtları Başladı

Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde (HEM) "Engelli Memur Seçme Sınavı" hazırlık kursu kayıtlarının başladığı bildirildi.

dirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan yaptığı açıklamada, 29 Nisan'da yapılacak "Engelli Memur Seçme Sınavı" için Edirne HEM'de başlayacak hazırlık kursu için kayıtların başladığını ve 17 Şubat Cuma gününe kadar süreceğini söyledi.

Kozan, 216 saatlik kurs programına en az lise veya dengi okul mezunu, genel engelli, duygusal engelli, görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli bireylerin kayık yaptırabileceğini kaydetti.

Son Dakika

gülümse_hayata

Üye
Üye
Zonguldakta Engelliler İçin Memur Sınavı Kursu

Zonguldak Fatih Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunca engelliler için memur sınavı kursu açıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Anadolu Öğretmen Lisesinde kursun açılış töreninde yaptığı konuşmada, kursun 13 Şubat-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

Kursta matematik, tarih, edebiyat ve coğrafya konularından eğitim verileceğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kursta 42 lise, 2 üniversite, 8 yüksek okul olmak üzere toplam 52 kursiyerimiz var. Mevcut fazlalığından dolayı kurslar iki grup halinde yapılacaktır. Kurslarımız Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmenleri tarafından verilecektir. Kurslarımız haftanın dört günü gerçekleştirilecektir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik Zonguldak Fatih Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun proje hazırlaması anlamlıdır. Engelli vatandaşlarımızın unutulmadığının da göstergesidir. Kursa destek veren okul öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum."

Haberciniz

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bursa Nilüfer Halk Eğitimi Merkezi, engellilere ÖMSS'ye hazırlık kursu verecek

Bursa Nilüfer Halk Eğitimi Merkezi, engelli vatandaşları Özürlü Memur Seçme Sınavları (ÖMSS)'na hazırlamak üzere Türkçe, tarih, matematik, coğrafya, vatandaşlık bilgisi branşlarında kurs verecek.

Cuma gününden itibaren başlayacak kurslar, cumartesi ve pazar 15.00–19.00 saatlerinde Nilüfer Engelliler Hizmet Birimi'nde verilecek. Kurslara başvurular, Nilüfer Halk Eğitimi Merkezi'nin İhsaniye’deki merkez binası ile Çamlıca binası ve Nilüfer Belediyesi Engelliler Birimi'nden kabul edilmeye başlandı. Ücretsiz olan eğitimler Nilüfer Belediyesi Engelliler Birimi'nin İhsaniye’deki binasında yapılacak. Eğitimler nisan ayı sonuna kadar devam edecek.

Haberdar

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Sakarya'da ÖMSS ye Hazırlık Kursuna Adapazarı Halk Eğitim Merkezine toplam 140 kişi başvuruda bulundu... Lisans : 5 Kişi Ön Lisans : 11 Kişi Lise ve Dengi Okullar : 124 Kişi ... ÖMSS Hazılık Kursu için 7 ayrı sınıf oluşturuldu.. ÖMSS Hazırlık Kursu Başlangıcı 18 Şubat 2012 Cumartesi planlanmaktadır.. Ancak 18 - 19 Şubat Hafta Sonu Zabıt Katipliği Sınavları nedeniyle , ÖMSS Kurs Başlangıcı 20 Şubat 2012 Pazartesi Hafta içi Gruplarıyla başlanacaktır.. Sakarya'da ÖMSS Kursu yapılması için yaptığımız çalışmalar sonucunda cok yüksek bir rakama ulaşılmıştır.. Başvurular halen devam etmektedir .. Saygılarımla ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Selçuklu Hem'den "Ömss" Hazırlık Kursu

Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında, engelli vatandaşlara yönelik Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kursunun açılışı yapıldı.

Selçuklu Halk Eğitim Merkezi (HEM), Konya Eğitim ve Atatürk Sağlık Meslek Lisesi ile Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği kursun açılışına, Selçuklu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Latif Kaya, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz ve Konya Eğitim ve Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Musa Altunay katıldı.

Altunay, "Okullar hayat Olsun" projesi çerçevesinde, okulda, görme, işitme, ortopedik, süreğen hastalıklı vatandaşlara yönelik açılan ÖMSS kurslarına yoğun ilgi olduğunu belirtti.

Latif Kaya da bugüne kadar özürlülere yönelik 27 kursta 113 erkek kursiyer ve 111 kadın kursiyerin eğitim aldığını ve engelli vatandaşlara yönelik 36 kurs planladıklarını ifade etti.

Kursta, haftanın 4 günü 4 saat Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya dersleri verileceğini vurgulayan Kaya, kursun 27 Nisan'a kadar devam edeceğini kaydetti.

Yılmaz ise Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde açılan kursa, 180 kursiyerin başvurmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da 81 il merkezinde yapılacak ve sınav başvuruları 20 Şubat'ta başlayacak. Adaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından doldurulacak "Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi" ile ÖSYM merkezlerine giderek başvurularını gerçekleştirebilecek.

Hakimiyet Gazetesi

YassaX

Üye
Üye
Hadi Hayırlı Olsun Diyelim :) gülümse_hayata bu yazıları duzenli bir şekilde yayınlıyorsunuz, gerçekten tebrik ediyorum sizi ... Teşekkürler :)

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata :)

Tekerlekli Sandalye