ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

YassaX

Üye
Üye
ozlem Hanım size tavsiyem, güzel bir duyuru yazısı hazırlayın..İnternet uzerinden HATAY ilinde Bulunann Tüm Resmi Kurumların Mail adreslerini Google dan bulup mail atin, Hatay Valiliğine bile.. Tüm Hatay'daki belediyelere, İlçelere, Kaymakamlıklara, aynı maili gonderin.. Ben Sakarya ili için aynı uygulamayı yaptım ve iyi sonuç verdi.. Hatta yerel Gazatelere bile göndermenizde fayda var.. Bu duyurunun bir de 3-4 sayfa A-3 Boyutlarında cıktısını alip, HATAY İŞKUR Müdürlüğünün Panosuna asmak icin musade isteyin, onemli gorduğunuz 1-2 yere asın, cok faydalı olacaktır...Kolaylıklar diliyorum size

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 Hanım, kendi twitter hesabımda , Hatay'da ÖMSS Kursu Açılması Hakkında Şu duyuruyu yazdım : @OzkanceyÖzkan CEYLAN
HATAYDA ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI (ÖMSS) KURSU AÇILMASI HAKKINDAKursları için Hatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Kayıt Alıyor.Acele Edin

Bunların haricinde ozlem Hanım, FACEBOOK ÖMSS SAYFALARI VAR; Orada da 3-4 sayfada Duyuruyu Yayınladım, bilginiz olsun

gülümse_hayata

Üye
Üye
Adana Kozan'da Engelliler İçin Ömss Kursu

Türkiye Beyazay Derneği Kozan Şubesi, engelliler için Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlık kursu açtı.

Dernek Başkanı Ahmet Ünal, kursun tanıtımı için dernek binasında düzenlediği toplantıda, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün desteği ile açtıkları kursa 25 engelli dernek üyesinin katıldığını söyledi.

Amaçlarının engellilerin sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, imkan ve kabiliyetleri oranında birer meslek sahibi yaparak kendileri, aileleri ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceklerini göstermek olduğunu ifade eden Ünal, Türkiye İş Kurumu ile 5 kursiyerin katılacağı 6 ay sürecek Büro Yönetimi ve Sekreterlik kursunun da bu hafta başlayacağını belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Selami İnan, Türkçe, Matematik ve Tarih alanındaki derslere yönelik 120 saat sürecek olan ÖMSS hazırlık kursunun sınav haftasına kadar devam edeceğini ifade etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Olkan Dağlı da bugüne kadar engelliler yararına düşünülen tüm kursların açılmasını sağlayarak desteklediklerini ve sürdürülen örnek çalışmaların kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Son Dakika

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ankara Polatlı'da, Özürlü Memur Seçme Sınavı Hazırlık Kursu

Polatlı'da, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)'na girecek adaylara ücretsiz kurs verilecek.

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şubesi tarafından düzenlenecek kursta adaylara 3 ay 120 saat ders görecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli öğretmenler tarafından verilecek kursta adaylar sınava hazırlanacak.

Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkanı Ziya Suluyer, kaymakamlık ve belediyenin de desteklediği kursun 6 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi. Suluyer, kurslara, ortaöğretim, Lise, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerin katılacağını belirtti. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmek, engelli bireylerin de kamuda çalışmasına imkan sağlamanın en büyük hedefleri olduğunu anlatan Ziya Suluyer, “Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursuna katılacak olanlarda yüzde 40 ve daha üzeri engelli olduğunu gösteren rapor, lisans, önlisans, lise ve dengi okul mezunu olduğunu gösterir diploma fotokopisi ve nüfus cüzdan fotokopileriyle birlikte, derneğimizin Necip Fazıl Parkı içerisinde bulunan merkezine başvurmaları gerekmektedir.” diye konuştu.

CİHAN

albinomurat

Üye
Üye
ömss kursu

arkadaşlar bursada ömss kursu açıldı başvurular başladı atatürk kültür ve kongre merkezinde verilecek başvurularda oraya yapılacak telefon 0224 2708211

YassaX

Üye
Üye
albinomurat bey verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler ...

sarya

Üye
Üye
yönetmelik ?

bu sınava ilk kez atanacaklarmı başvurabiliyrdu yoksa daha önce atananlarda başvurabilrmi ?

YassaX

Üye
Üye
sarya ; bu sorunuzun cevabı ancak Sınav Klavuzu cıktığında verilecektir... Şubat ayında yayınlanmasını bekliyoruz... 3 EKİM 2011 tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinin Linkini size vereyim, bir okuyun belki faydali olur..ÖMSS Yönetmeliği Linki : Ba

gülümse_hayata

Üye
Üye
İstanbul Bağcılarda Engelliler Devlet Memurluğuna Hazırlanıyor

Bağcılar Belediyesi, ÖSYM tarafından 29 Nisan'da yapılacak Özürlüler Memurluk Seçme Sınavı için engellilere yönelik kurs başlattı. Kursa kayıt yaptıran engelliler, evlerinden servisle alınacak ve kursun ardından yine evlerine bırakılacak.

Engellilere yönelik pek çok başarılı projeye imza atan Bağcılar Belediyesi, şimdi de engellileri memurluk sınavına hazırlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ÖSYM tarafından yapılacak sınavla 20 bin engellinin kamu kurumlarında istihdam edileceğini açıklamıştı. Bakan Şahin'in açıklamasının ardından harekete geçen Bağcılar Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa engellilere yönelik kurs açtı. Engelliler Sarayı'nda verilecek kursla engelliler,

ÖSYM'nin 29 Nisan'da yapacağı Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) hazırlanacak. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı'nda sınav tarihine kadar düzenlenecek kurslar için kayıtlar başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kursa ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları katılabilecek. 11 Şubat'ta başlayacak eğitimle birlikte engelliler, servisle evlerinden alınacak ve eğitimin ardından yine aynı servisle evlerine bırakılacak.

Engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ÖMSS kursunun da bu çalışmalardan biri olduğunu ifade etti. Kursa Bağcılar'da ikamet eden engellilerin katılabileceğini belirten Çağırıcı, "Şartları uyan bütün engelli kardeşlerimizin kursumuza katılmasını istiyoruz" dedi.

04.02.12 - AA

YassaX

Üye
Üye
11 Şubat'ta başlayacak eğitimle birlikte engelliler, servisle evlerinden alınacak ve eğitimin ardından yine aynı servisle evlerine bırakılacak. ---> Bağcılar Belediyesi'nin bu uygulaması gerçekten Örnek olacak cinsten, Tebrikler Doğrusu :) Diğer illere örnek olsun...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kesinlikle katılıyorum Ozkancey kurs açılıyor fakat ulaşılabilrlikde büyük sorun Bağcılar Belediyesini Bu konuda kutlarım. Diğer Belediyeler görün bakın neler yapılıyor:)

YassaX

Üye
Üye
Umarim ÖMSS Kursu Organizasyonu bir an önce tüm Türkiye'de Sağlıklı bir şekilde yapılır ve her ilde açılır..Ulaşım konusunda İhtiyacı olan Engelli kardeşlerimize de, Belediyeler vasıtasıyla, Bağcılar Belediyesi gibi örnek olur...

muneza

Üye
Üye
ozkan bey merhaba Kurs için tekirdağ da bir gelişme yok kimsenin sesi çıkmıyor ama o kadar engelli vatandaşımız var tekirdağın ilçesinde kurs açabilmem için biraz bilgi verebilirmisin belediye başkanına mail atsam daha avantajı olabilirmi ?

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ahmetefe isimli arkadaşımız, özel mesajla bu duyuruyu yapmıştır, paylaşmak istedim:

7 Şubat 2012 Salı günü Nevşehir'de de ÖMSS Hazırlık Kursu açılacaktır. Egitimsen ve gör bir işbirligiyle

ender

Üye
Üye
arkadaşlar istanbul bağcılar belediyesi önderliğinde uzun uğraşlardan sonra kurs açılmasını sağladım kurs kayıtları bağcılar engelliler sarayında alınmaktadır kayıt yaptırmak isteyen arkadaşlarımız bağcılar belediyesi engelli sarayına gelmeleri rica olunur

bir çok özellik sağlanıcakdır gereği görülen engelliler araçlara alınıp araçlarla bırakılaakdır ve bir çok öncelik bulunmaktadır

YassaX

Üye
Üye
ender Bey emekleriniz için teşekkürler, duyurunuz içinde teşekkürler ...

ender

Üye
Üye
ender Bey emekleriniz için teşekkürler, duyurunuz içinde teşekkürler ...

ben teşekkür ederim kursa ben de katılaağım zaten buradan söylemek istedim ama inanın çok uğraştım bu kurs için babamın sayesinde müdürlerle görüşme fırsatım bile oldu en sonundada başardık

ender

Üye
Üye
herkes için hayırlısı olsun

ama şahsi görüşüm sınava 40-50 bin kişi girebilir bu sene 20 bini alınır seneki alımlarda ise sınavsız direk bu seneki sınav puanıyla atanamayanlar atanır diye umuyorum yani bi 3-4 yıla kadar açıkta kimse kalmaz ben ce

tabi şöyle bir durum var halem hazırda çalışıpta işgüzarlık yapıp sınava giren arkadaşlar olmassa gerçekten çok iyi olur ne güzel yerleşmişler bir de yerleşmeyenleri düşünsünler vicdan biraz

Tekerlekli Sandalye