ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

YassaX

Üye
Üye
volkqn her ilde darmadağnık bilgin olsun.. Kimi Gönüllü Dernekler, Kimi Beyazay Kiminde de zorlayınca Halk Eğitim..Başım döndü valla

çiçek

Üye
Üye
ankara başkent olmasına ramen unutular sanırım volkon bnde beklemekteyım bir bilgin olur ise yazarmısn tşekürler

YassaX

Üye
Üye
BAŞLIK : ÖMSS Kursu Ankara'da başlıyor... İÇERİK : Ömss kursu Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından açılacak çalışmalar başladı detayları daha sonra belli olacak...

Bir sitede bu sekilde bir yazı gördüm, Ankara'lı Engelli Kardeşlerimiz icin belki faydası olur düşüncesi ile paylaşıyorum..

albinomurat

Üye
Üye
ömss kursu

bursadan halen bir ses seda yok aynı şekilde kütahyadanda yok bekleyen arkadaşlar var çalıştığım için fafzla ilgilenemiyorum

albinomurat

Üye
Üye
bursa olacak yanlış yazdım kusura bakmayın bilgsi olanlar yazsın

YassaX

Üye
Üye
albinomurat bey sitemizde Bursa ili ve Kütahya ili için ÖMSS Kursu hakkında bir bilgi yok... Size tavsiyem; Hangi il için ÖMSS Kursunu soruyorsanız; bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin telefonlarını internet üzerinden bulup, arayip bilgi edinmeye çalışın.. Ayrıca Bulunduğunuz ilin valiliklerini de bu konuyla ilgili arayabilirsiniz.. Herhangi bir gelisme olursa, sitemizde de bu başlık altında görebilirsiniz

yalvaçlı_32

Üye
Üye
Yalvaç'ta Özürlü Memur Seçme Sınavı İçin Kurs Açılacak

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından Nisan 2012'de yapılacak ve 20 bin engelli personel alınacağı duyurulan Özürlü Memur Seçme Sınavı için hazırlık kursu açılacak.

Kaymakamlık Engelliler Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde 28 Ocak'ta açılacak kurs 22 Nisan'da sona erecek. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yıldız, sınavın 29 Nisan'da yapılacağını, kursun adaylar için iyi bir fırsat olduğunu ifade etti.

Türkiye'de engellilerin engelli oldukları ve yeterince eğitimli olmadıkları için iş sahasında yeterince istihdam edilmediğini belirten Yıldız, "Özürlü Memur Seçme Sınavı'yla 20 bin engellilerin istihdam edileceğini açıklanmasıyla engelli vatandaşlarımızın bu sınava daha iyi çalışabilmeleri için kurs açma kararı aldık, Kurs süresince adaylar sınav hazırlık kitapları deneme sınavları ve yaprak testlerle hızlı bir tempoyla sınava hazırlanmaya çalışacaklar. Başvuru ve kayıtlar kurs bitene kadar devam edecektir." dedi.

"alıntı"

YassaX

Üye
Üye
istnbulda nerelerde kursvar

imral sitemizde İstanbul'da ÖMSS Kursu hakkında bir paylaşım malesef olmamıştır. imral size tavsiyem : İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) ile bir şekilde irtibata gecip ÖMSS Kursu Hakkında bilgi edinmeye çalışabilirsiniz.. Ayrıca internet üzerinden size yakın olan İstabul Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine de telefon ya da şahsen giderek bilgi almayı denemelisiniz ..

YassaX

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir Engellileri Sınava Hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı” na hazırlayacak

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

Biraz değişik bir ÖMSS Kursu Modeli.. Sonuc itibariyle ÖMSS Kursu olsunda ne şekilde olursa olsun düşüncesindeyim...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir engellileri sınava hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı”na hazırlayacak.

Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata ikimizi de tebrik etmemiz lazım.. Konuyu paylaştığımız dakika 09:15 görünüyor her ikimizde de ..Aynı anda büyük başarı :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
konuyu ekledim çıktım hiç fark etmemiştim şimdi görüyorum aynı anda eklemişiz aynı konu alt alta biraz garip oldu:) benim eklediğimi silseydiniz keşke

Tekerlekli Sandalye