ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

volkqn

Üye
Üye
Ozkancey tşkler bire bir ilgilendiğin için . Kimse böyle ilgi göstermez .

YassaX

Üye
Üye
volkqn rica ederim.. Sonuc olarak başimdan geçen tecrübeler, diğer Arkadaşlar için örnek olması nedeniyle paylaşmak istedim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merzifon'da ÖMSS Kursu Açılacak

Bedensel Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Keriman Topal, yaptığı açıklamada, Merzifon'da engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli etkinlikler ve çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Topal, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliği ile özürlülülerin iş sahibi olmalarını sağlamak amacıyla ÖMSS kursu açılacağını ifade etti.

Kursa katılmak isteyenlerin lise ve dengi okul mezunu olması şartının arandığını belirten Topal, "29 Nisan'da lise ve dengi okul mezunu olan özürlüler arasında yapılacak olan ÖMSS'ye hazırlanmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğüne giderek kayıt olabilecekler. Hafta sonları gerçekleştirilecek olan kurslardan faydalanan engellilerin yapılacak sınavda başarı sağlayarak meslek sahibi olmalarını ümit ediyoruz. Engellilerin eğitim seviyesini yükseltmek, engelli bireylerin de kamuda çalışmasına olanak sağlamak en büyük hedefimizdir" dedi.

ender

Üye
Üye
istanbul bağcılar belediyesinde çalışan babama durumu anlattım ve bana gerekli mevkilere söylediğini bir kaç gün içinde haber vereceğini söyledi istanbulda ya da bağcılarda kursun ne zaman olacağını bir kaç güne paylaşacağım

aly71

Üye
Üye
ozkan bey omss ıcın ne ewraklr lazım bn orta okul mezunuyumm grebılırmıyımmm

ufuq

Üye
Üye
izmitte sordum adamlar ne oldugunu dahi bilmiyor Gülüp Çıktım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Samsun'da ÖMSS kursu açılıyor

29 Nisan 2012'de yapılacak Engelli Memur Sınavı'na katılacak olan engellilere Türkiye Beyaz Ay Derneği Samsun Şubesi'nce ücretsiz kurs verilecek. 70.kez Okundu

29 Nisan 2012'de yapılacak Engelli Memur Sınavı'na katılacak olan engellilere Türkiye Beyaz Ay Derneği Samsun Şubesi'nce ücretsiz kurs verilecek

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva'nın genel başkanı olduğu Türkiye Beyaz Ay Derneği, Samsun'da şube açtı. Dernek kuruluşunun hemen ardından, engelli memur adayları için Samsun İlkadım Halk Eğitim Merkezi ile protokol imzalayarak, ücretsiz olarak kurs açma kararı aldı.

Beyaz Ay Derneği Şube Başkanı Ali İmalı gazetemize yaptığı açıklamada, 29 Nisan tarihinde özürlü memurluk sınavı yapılacağını hatırlatarak, Samsun'da da fazla sayıda engellinin bu sınava katılmasının beklendiğini kaydetti. Bu amaçla İlkadım Halk Eğitim Merkezi ile engelli yurttaşların sınava hazırlanmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurs düzenleme kararı aldıklarını söyleyen İmalı, "Kurslarımız 15 Ocak-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Hafta içi 30 saat olarak öngörülen kurslarımız ücretsiz olarak verilecek. Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerince engelli memur adaylarına Türkçe, matematik, coğrafya, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve anayasa dersleri verilecek" dedi. Kursa başvurmak isteyen özürlü memur adaylarının kendileri ile irtibata geçmelerini isteyen İmalı, "Bunun için 0 506 272 78 46 ya da 0543 305 41 80 numaralarından iletişime geçebileceklerini belirtti.

Ayrıca Başkan İmalı Tüm engelli ve engelsiz vatandaşlarımız için eğitim faaliyetlerimiz bundan sonra farklı projelerle devam edecek" diye konuştu

YassaX

Üye
Üye
ozkan bey omss ıcın ne ewraklr lazım bn orta okul mezunuyumm grebılırmıyımmm

aly71 ortaokul mezunları artık ilköğretim mezunu olarak kabul ediliyor.. 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖMSS'ye Noter Huzurunda Kura ile katılabileceklerdir.

Arkadaşlar İlköğretim Mezunlarının Kura ile atanması Hakkında :

ÖMSS 'ye Başvuracak ilköğretim mezunları ilk etapta ÖMSS başvuru formunu doldurup diğer evraklar kimlik sağlık raporu sertifika ÖMSS başvuru bürolarına vereceklerdir daha sonra başvurunuz onaylandıktan bir süre sonra tercih kılavuzları yayınlanacaktır bu tercih kılavuzuna göre çalışmak istediğiniz kurumları kura başvuru belgesinde seçerek doldurup ilgili merkeze vermek suretiyle kuraya tabi olacaksınız.noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak kura sonucu işe yerleştirileceksiniz . ÖMSS icin Sınav Klavuzu Daha yayımlanmadı.. Yani ÖMSS Başvuruları daha başlamadı. Sınav Klavuzu Ocak Ayı Sonlarına dogru yayımlanınca , ÖMSS Başvuruları da Şubat Ayının başlarında olacağını tahmin etmekteyiz...ÖMSS icin Başvuru Evrakları da Sınav Klavuzu yayımlanınca belli olacaktır... Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
istanbul bağcılar belediyesinde çalışan babama durumu anlattım ve bana gerekli mevkilere söylediğini bir kaç gün içinde haber vereceğini söyledi istanbulda ya da bağcılarda kursun ne zaman olacağını bir kaç güne paylaşacağım

ender paylaşımlarını bekliyoruz ...

YassaX

Üye
Üye
izmitte sordum adamlar ne oldugunu dahi bilmiyor Gülüp Çıktım

ufuq çoğu ilde seninki gibi durum sözkonusu... Yakın zamanda gerekli bilgiler gelecektir. Sakarya'da da aynı durum söz konusuydu, bu hafta Halk Eğitim Merkezi Türkiye Beyazay Derneği ile ortak kurs açılması hususunda karar verdiklerini öğrenmiş oldum.. O nedenle Bulunduğun ildeki Halk Eğitim Merkezini devamlı surette takip etmende fayda var düşüncesindeyim...

ender

Üye
Üye
babamdan demin yanıt aldım şu an için öyle bir kurs yokmuş bizzat yarın ve ya öbür gün halk eğitime gidiceğim sorucağım yoksa bile bağcılarda olsun açılması için elimden geleni yapacağım

YassaX

Üye
Üye
ender şunu da hatırlatmak isterim..Türkiye Beyazay Derneği ile Halk Eğitim 7-8 ilde ortak ÖMSS Kursu Acmayı planlıyor, aklında bulunsun.. Ayrıca Beyazay Derneği ile ilgili bir konu da ben acip bazı diyalogları anlatıcam

gülümse_hayata

Üye
Üye
Mersin'de ÖMSS kursu için kayıtlar başladı

Mersin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sema Sarı 29 Nisan 2012 deÖMSS ye Yönelik kursun açılacağın bildirdi.

Engellilerin kamuda istihdamı için Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında imzalan protokol gereğince kurs açılması kararlaştırıldığını belirtti. Kurslara yapılacak başvurulara göre sınıfların dizayn edileceğini belirten Sema Hanım ; Engellilerin fazla vakit kaybetmeden başvurularını beklediklerini beyan ettiler.

Kurs için Mersin Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu internet adresindende bilgi alınabilmektedir.

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata verdiğin bu guzel ÖMSS Kursu Haberleri için cok teşekkürler :) :) :)

yalvaçlı_32

Üye
Üye
Arkadaşlar bu başlık altında, ilinizde ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) Hazırlık Kursu Açılması Hususunda herhangi bir gelişme var mıdır? Kurs Başvurusu olan ilimiz var mıdır? Kurs Açılan İlimiz Var mıdır ? Bu konuları paylaşacağız. En ufak bir gelişme bile bizim için önemlidir. Bazı illerden duyumlar aldım ancak netleşmeden paylaşmak istemiyorum. Bu konudaki gelişmeleri paylaşmanızı bekliyorum. .Kurs başvurusu olan ilimiz varsa, nereye hangi şartlarda başvuru yapılıyor? , Hangi kurum tarafından kurs verilecek ? gibi konular bizim icin önemlidir ..

ÖMSS Hazırlık Kursu Açılan İllerin Sıralı listesi. (Sürekli güncellenerek ilk mesaja yazılacaktır.)
Niğde
Sinop

Isparta
Şanlıurfa

Isparta yalvaçta kurs açıldı mı ve ben 17 yaşındayım bu kursa katılabilir miyim?

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32 Isparta merkezde ÖMSS Kursu açıldı.. İlçelerde Ankara - İzmir - İstanbul gibi büyük iller haricindeki diğer illerin ilçelerinde ÖMSS Kursu açılacağına pek ihtimal vermiyorum. Ayrıca bu zamana kadar da ilçelerde ÖMSS Kursu açıldığını ya da hazırlık yapıldığını duymadım... Öncelikle 17 yaşında olduğuna göre şu anda lise okuyor olmalisin.. 29 Nisan 2012 tarihi itibariyle 18 yaşini bitirmiş olman yani reşit olman gerekir ...Yaş için Olacak Madde:" Memuriyete girişte en az 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun değişik 40’ıncı maddesinde belirtilen yaşta olmak " ... Sanıyorum ÖMSS Kursuna katılabilmek için de ÖMSS'ye girme konusundaki Şartları taşıyor olman gerekir ... Ayrıca lise son sınıfta isen şoyle bir durum olabilir : " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde okuldan alacağın belge ile ( Yaşında Tutarsa ) ÖMSS ye başvurma hakkın olabilir.. Bu durum Sınav Klavuzu yayımlanınca belli olacaktır.. Onceki yıllarda yapılmıs bazı sınavlarda bu tarz uygulamalar olmustu, o nedenle bende boyle bir yorumda bulunmuş oldum.. Netleşen bişey değil , yanlis anlasilmasin

yalvaçlı_32

Üye
Üye
sınava giremeyeceğimi biliyorum ama hem sınava hazırlık için hem de vakit geçirmek için kursa gitmek istiyorum cevabınız için teşekkürler

Tekerlekli Sandalye