ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32 Isparta Merkezde ÖMSS Kursu Açılalı yaklaşık 2-3 hafta oluyor.. Eğer Merkeze gidip gelme imkanın varsa , Isparta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ya da Türkiye Beyazay Derneği Isparta Bürosunu arayabilirsin .. Türkiye Beyazay Derneği Isparta Şubesi : Kutlubey Mah. Bedesten Kapalı Çarşısı No:2 ISPARTA Cep: 0 533 424 02 64 E-mail: isparta@beyazay.org.tr Türkiye Beyazay Derneği Isparta Şube Başkanı: Ahmet AYDEMİR ... Isparta Halk Eğitim Merkezi Tel : 2182297

Bu verdiğim numaralardan , merkeze gitmeden öğrenebilirsin yalvaçlı_32 ... Eğer 17 yaşında iken, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖMSS'ye girmemene rağmen seni ÖMSS Kursuna kabul edip etmeyeceklerini danışarak, hareket etmende fayda var ...

yalvaçlı_32

Üye
Üye
teşekkür ederim ozkancey ama merkeze gidip gelmek benim için büyük sıkıntı....
ilginiz için çok teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32 Rica Ederim... Hakkında Hayırlısı Olsun...

wolf

Üye
Üye
ömss kursları (AYDIN )

arkadaşlar bugun aydın halk eğitim merkezini aradım ömss kursları hakkında bilgi almak istedim ömss kursları acılıyormuş kimlik fotokopisini diploma ve raporunuzu getirin kaydınızı yapalım dediler bilgilerinize...

wolf

Üye
Üye
öskan abi yukarıdaki yazıdada belirttigim gibi aydında ömss kursları acılıyoo ama bunu herkez bilmiyo galiba bunu nasıl duyura bilirim bana bi yardımcı olurmusunuz çünki aydın halk eğitim merkezinde de bu ilan yer almıyoz... bu yazıyı nerelerde yayımlaya biliriz ?

YassaX

Üye
Üye
wolf öncelikle hayırlı olsun...Benim Sakarya'da Kendi başıma yaptıklarımı yazayım, sana da bir örnek olsun.. Ayrıca senin bu yazını twitter mesajımda linkini verebiliriz... Sende Facebook a girip şunu yapabilirsin : Arama Kısmına ÖMSS Yazıp, cıkan ÖMSS Sayfalarını Beğen yap ve o sayfalara girip yorum kısımlarına bu foruma yazdığın yazıyı yazabilirsin... Benim Sakarya İlinde Yaptıklarım Şu şekildedir : Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip 3 tane Müdür Yardımcısı ve Müdür ile bir toplantıya katılmış oldum.. Ben bir Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Dosyası Hazırladım.. Bu dosyanın icine 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini koydum, Ozida'nin ÖMSS Konusundak Yorumlarını ve Bilgilerini ekledim ve ayrica Sınav Klavuzu Yayımlanmadığı icin gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınav Soru adetlerini ve konularını ekledim.. Sonuc itibariyle 16 Ocak 2012 Pazartesi Günü itibariyle Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ÖMSS Kursu Başvurularının alınmasına karar verildi. ÖMSS Kursu başlangıc tarihini ise 15 Tatil ertesi 8 Şubat 2012 olarak belirlemiş oldular... Bununla yetinmeyip bu durumun Sakarya 'da duyrulması amacıyla Sakara İŞKUR Bölge Müdürlüğüne gittim , Özürlü İşlemleri ile ilgilenen tanıdığım kişiye durumu izah ettim, oda Sakarya İŞKUR Müdürü ile bizzat görüşmemi istedi.. Müdür Beyle görüşmemiz sonucunda bana bu konuda yardımcı olacaklarını , A-3 Formatında 2 tane büyük kağıda Başvuruların 16 Ocak Pazartesi başladığını ve Diğer Bilgileri yazmami istediler.. Dediklerini hallettim ve Sakarya İŞKUR Bölge Müdürlüğü Panolarında şu anda yer almaktadır.. Ayrıca Sakarya'da İŞKUR Bölge Müdürlüğü en işlek caddelerden bir yerde Çark Caddesindedir.. Ayrıca İŞKUR a gelen Özürlü Arkadaşlarımıza da durumdan haberdar edeceklerdir...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI'NA ( ÖMSS ) HAZIRLIK ANLAMINDA SAKARYA İLİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE DUYURULAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :
Sakarya İlinde ÖMSS Kursu icin Türkiye Beyazay Derneği Başvuruları aldığını öğrendikten sonra , telefon ettiğim Beyazay Yetkilisi Bayan ile ilgili konuşmalarımı ve diyaloglarımı, yukarıdaki mesajlarımda paylaşmıştım.. Ayrıca Bu diyalogları Türkiye Beyazay Derneğinin Genel Müdürlüğü'ne mail olarak yazmiş ve benim bu mailime cevabı da Türkiye Beyazay Derneği Başkanı ve Sahibi ve Geçtiğimiz Dönem Ak Parti Millekvekili Sayın Lokman AYVA cevaplamıştır.. Mailim ve Cevabı buradaki Link'tedir: http://engelliler.gen.tr/f58/turkiy...yazdigim-mail-ve-lokman-ayvanin-cevabi-11474/
Bu gelişmeler üzerine Ben Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları ile yaptığım görüşme sonucunda, yapılanlarıda aşağıdaki gibi özetledim... ÖMSS Kursunu Devletimizin Üst Kademlerindeki yetkililer açıklamıştı ve Halk Eğitim Merkezleri araclığıyla olacağı ifade edilmişti..Ben de bu olayı hırs yaptım ve kendime bir görev sayip, gücümün yettiğince bişeyler yapmaya çalıştım
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne gidip 3 tane Müdür Yardımcısı ve Müdür ile bir toplantıya katılmış oldum.. Ben bir Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Dosyası Hazırladım.. Bu dosyanın icine 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini koydum, Ozida'nin ÖMSS Konusundak Yorumlarını ve Bilgilerini ekledim ve ayrica Sınav Klavuzu Yayımlanmadığı icin gecmis yıllardaki Özürlü Personel Sınav Soru adetlerini ve konularını ekledim.. Sonuc itibariyle 16 Ocak 2012 Pazartesi Günü itibariyle Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ÖMSS Kursu Başvurularının alınmasına karar verildi. ÖMSS Kursu başlangıc tarihini ise 15 Tatil ertesi 8 Şubat 2012 olarak belirlemiş oldular... Bununla yetinmeyip bu durumun Sakarya 'da duyrulması amacıyla Sakara İŞKUR Bölge Müdürlüğüne gittim , Özürlü İşlemleri ile ilgilenen tanıdığım kişiye durumu izah ettim, oda Sakarya İŞKUR Müdürü ile bizzat görüşmemi istedi.. Müdür Beyle görüşmemiz sonucunda bana bu konuda yardımcı olacaklarını , A-3 Formatında 2 tane büyük kağıda Başvuruların 16 Ocak Pazartesi başladığını ve Diğer Bilgileri yazmami istediler.. Dediklerini hallettim ve Sakarya İŞKUR Bölge Müdürlüğü Panolarında şu anda yer almaktadır.. Ayrıca Sakarya'da İŞKUR Bölge Müdürlüğü en işlek caddelerden bir yerde Çark Caddesindedir.. Ayrıca İŞKUR a gelen Özürlü Arkadaşlarımıza da durumdan haberdar edeceklerdir... SAKARYA HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÖMSS KURSU HAKKINDAKİ DUYURUSU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :

DUYURU KONUSU

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU AÇILMASI VE ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENMESİ HAKKINDA

29 NİSAN 2012 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI’NA ( ÖMSS ) YÖNELİK, ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE DÜZENLENECEKTİR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSUNA YÖNELİK BAŞVURULAR 16 OCAK 2012 PAZARTESİ TARİHİNDEN İTİBAREN; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAKTIR.

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURS BAŞLAMA TARİHİ; ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 8 ŞUBAT 2012 ÇARŞAMBA OLARAK PLANLANMAKTADIR.

BAŞVURU ADRESİ : ADAPAZARI HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ
BOSNA CADDESİ ( ELECTROWORLD KARŞISI ) NO: 108
ADAPAZARI / SAKARYA

SANTRAL TEL : 0 264 277 36 71

E-MAIL : 194136@MEB.K12.TR

WEB ADRESİ: Adapazar1 Halk Eitim

ÖZÜRLÜ MEMUR SEÇME SINAVI ( ÖMSS ) KURSU ÜCRETSİZDİR

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Helal olsun sana özkanım. İttire kaktıra açtırttın adamlara ÖMSS kursunu. :)
İşin şakası bir yana bu yaptığın iş herkese örnek olmalı. Bireysel olarak müracaat edilip, ısrarcı olununca birşeyler yapılıyor. Bunun bir örneğini daha önce iskender durgun'da görmüştük. Oda ısrarları üzerine evinin önüne özürlü park yeri yaptırmıştı. Tabi gönül tüm bunların bizim ittirip kaktırmamızdan bağımsız yapılmasını istiyor ama işte burası Türkiye hiç bir şey normal minvalde gitmiyor.

YassaX

Üye
Üye
Teşekkürler Halilcim... Aynen Oyle ittire kaktıra actirdik ÖMSS Kursunu..Simdi onu tam olarak Sakarya'da duyurma zamanı.. Ewet hakkını arayacaksın, ama duzgun yollardan aramak lazim... Bizim Türk Milletinde hakkını aramak dendi mi amca, dayi , milletvekili vs vs .. Haklarini gercekten bilip kendi basina aramak cok daha onemlisi ve doğru olanı..En azindan kimsenin Kul Hakkına girmemiş oluyoruz ...

YassaX

Üye
Üye
volkqn Halk Eğitim Merkezini filan arada ara... İŞKUR Bölge Müdürlüğüne filan telefon etmelisin, arastirmalisin..

YassaX

Üye
Üye
Tamam volkqn, bilgileri bekliyoruz...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özürlü Memur Seçme Sınavına Giriş İçin Kurs Açılıyor

Anadolu Sakatlar Derneği Kırşehir şubesi, Engelliler kursuna hazırlık çalışmasına katılım için üyelerine ve üye olmayan engellilere çağrı yaptı.

Anadolu Sakatlar Derneği Kırşehir Şube Başkanı Servet Avkapan "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kırşehir'e geldiğinde müjdeli haberi vermişti. Nisan ayı içerisinde engelliler için gerekli çalışmalar yapılacak. Bu kapsamda Özürlü Memur Seçme Sınavı yapılacak demişti. Kırşehir'de bizler bu kapsamda ortak bir çalışma ile 3 aylık bir kurs hizmeti düşünüyoruz. % 40 engeli olan ve 18 yaşının üstünde olan engelli vatandaşlarımızın bizlere gerekli evraklarla müracaat etmelerini istiyoruz." dedi.

20.01.12 - Doğan

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özürlü Memur Sınavı İçin Hazırlık Kursu

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras, özürlü memur sınavı için hazırlık kursu açacaklarını söyledi.

Tokat İl Emniyet Müdürü Osman Balcı, Engelsiz Yaşam Parkında Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras'a iadeyi ziyarette bulundu. Çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Aras, özürlü memur seçme sınavı (ÖMSS) 29 Nisan tarihinde yapılacağını belirterek, "Sayın valimizin talimatları doğrultusunda bu sınav için hazırlık kursu açacağız. Lise ve üniversite mezunlarının bizzat müracaat yapmaları gerekiyor. Bu sınavdan Tokat olarak iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Sınava katılmak isteyenlerin en kısa sürede derneğimize müracaatlarını bekliyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarına çok sayıda engelli personel alınmasını bekliyoruz. Bu anlamda bu fırsatın iyi değerlendirmesini bekliyoruz" diye konuştu

YassaX

Üye
Üye
Aslinda Tüm Valiliklere bir yazı yazılsada , Tüm illerde parca parca hazırlık yerine tek bir organizasyon ile ÖMSS Kursu düzenlense ne de güzel olur ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Besni'de Engellilere Yönelik Kurs Açılıyor

Besni Anadolu Sakatlar Derneği ve Besni Halk Eğitim Merkezi tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde engelli vatandaşlara yönelik yapılacak engelli memur sınavı için sınav öncesi kurs açılıyor.

Anadolu Sakatlar Derneği ve Genel Merkez 2. Başkanı Ömer Arslan, 29 Nisan 2012 tarihinde engelli memur sınavı yapılacağını belirterek "Biz de engelli kardeşlerimizi sınava hazırlamak amacıyla böyle bir kurs açıyoruz" dedi. Kayseri Genel Merkez ve Besni Şubesi bünyesinde açılacak kursa tüm engelli vatandaşların katılabileceğini anlatan Arslan, şöyle konuştu: "Kurs, 2012 eğitim öğretim yılı 2. döneminde başlayacak ve sınav tarihine kadar devam edecek. Kursa katılmak isteyen engelli vatandaşlar 1 öğrenim

belge fotokopisi, 1 engelli rapor fotokopisi, 1 adet kimlik fotokopisi ve 1

resimle derneğimize başvuru yapabilirler. Bu sınav engelli kardeşlerimiz için büyük bir fırsattır

ve bunu iyi değerlendirmek gerekir. Bunun bilincini engelli kardeşlerimize aşılamak için böyle bir kurs başlatıyoruz. Kursa, milli eğitimden öğretmenler katılacak. Türkiye genelinde 20 bin engelli vatandaş memur olacak. İnşallah, Besni'den de engelli memur çıkar" dedi.

YassaX

Üye
Üye
Tek Tek illerden haber gelmekte .. Boyle takip edicez artik haberleri..

Tekerlekli Sandalye