ÖMSS İçin Hazırlık Kursu Açılan İl Var Mı?

çiçek

Üye
Üye
özkan bey aklıma takılan bir soruyu size yönetmek istiyorum açılacak olan kurslara katılmamak durumunda bu durum sınava giriş konusunda sorun teşkil edermi? sizce artı bu kusların yazılı olarak yapılcak olan sinava ne gibi bir katkısı olabilirki sonuçta bildimz yazıli bildigimz genel kültür genel yetenek olark sınav yapılır sadece bilgi ye dayalı yani bu durumda o kursların baglantısı ve faydası ne olur ki

YassaX

Üye
Üye
çiçek hanım, öncelikle sizin ÖMSS Kurslarına katılıp katılmamanız, ÖMSS 'ye Başvuru ya da ÖMSS'ye giriş konusunda sorun teşkil etmez...Önemli Olan Sınav Klavuzu yayınlandığında, ÖMSS Başvuru Tarihleri belli olacaktır ve o tarihlerde ÖMSS'ye Başvuru yapmanız gereklidir, önemli olan da odur.. ÖMSS Kurslarının faydalarına gelince, Sınav Klavuzunda yer alacak olan derslerin ve konu başlıklarının bir tekrarı niteliğinde olup, zaman zaman da deneme sınavları yapılacağı düşüncesindeyim..Mesela kendimden örnek vericek olursam, yaklaşık 17 Yıl önce lise de, yaklaşık 13-14 yıl önce Üniversite de gördüm...ÖMSS Kursunun bana cok fayda edeceğini düşünüyorum.. Tabiki sadece Kursta görülenler degil, evde bu görülenlerin tekrarı edilip, başka kaynaklardan da çalışmak gerekli, ayrıca değişik kaynaklardan da soru çözmek gerekli düşüncesindeyim.. Sob bişey, ÖSYM ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sınav Klavuzu belli olunca, ÖMSS Kursları için, kaynak basıp, ÖMSS Kurslarına ya da Valiliklere gönderme gibi bir durum olabilir.. Ama bu yuzde yuz net olan bisey degil.. Bulunduğum ildeki Halk Eğitim Müdür Yardımcısı bu konuda bir fikir paylaşmıştır, bende buradan aktarmak istedim... Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
konuyu ekledim çıktım hiç fark etmemiştim şimdi görüyorum aynı anda eklemişiz aynı konu alt alta biraz garip oldu:) benim eklediğimi silseydiniz keşke

gülümse_hayata ama benim mesajımda bir cümlelik fark var en altta, daha doğrusu bir yorum, demek ki aynı mesaj degil :) Ben pek mesaj silme taraftarı degilim, emek verilmiş, paylaşılmış bişey, bence ikiside durmalı :) Ancak zamanlamamız bir harika :)

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata aynen size katılıyorum :) ikimize de tebrikler :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Özürlüler İçin Ömss Kursu

Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Ali İmalı, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Kursu başlattıklarını belirterek, en az lise mezunu olan engellilerin bu kursa başvurabileceklerini söyledi.

29 Nisan'da yapılacak olan bu sınavla engellilerin işe alınacağını ifade eden Başkan İmalı, Samsun'daki engellilerin de bu sınavda başarılı olabilmeleri ve işe girmelerini kolaylaştırma açısından Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi olarak Halk Eğitim Merkezi ile Özürlü Memur Seçme Sınavı(ÖMSS) Kursu başlattıklarını ve sınava katılacak engellilerin bu kurstan yararlanmaları gerektiğini belirtti. Kursa katılmak isteyen engellilerin en az lise mezunu olması gerektiğini açıklayan İmalı, öğrenim belgeleri ve raporlarıyla kendilerine başvurabileceklerini kaydetti.

Son Dakika

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata paylaşım için teşekkürler.. Ancak Sakarya'da ben bu derneğin telefonla aradığımda, ÖMSS Kursu Ücretlimidir diye sorduğumda, hayır ücretsizdir demediler.. Önce Başvuruları alıyoruz, diğer detaylar daha sonra belirlenecektir dediler.. Ben Türkiye Beyazay Derneğinin İnternet Sitesinden Samsun Şubesinin telefonlarına baktım ancak yer almıyor..Buradan Türkiye Beyazay Derneğinin İstanbul Merkezinin telefonlarını yaziyorum.. Samsunlu Engelli Kardeşlerimiz, önce bir telefonla ücret ve diğer şartları sormalarında fayda var.. Türkiye Beyazay Derneğinin İstanbul telefonlarından Samsun Şubesinin Telefon numarasını isteyip telefon edebilirler.. Bence bu sekilde davranmaları uygundur ..Bir cok ilde ÖMSS Kursunu Türkiye Beyazay Derneğinin Şubeleri organize etmeye calisiyor ve ücrtesiz olduğu soyleniyor.. Teyit etmelerinde yarar var dusuncesindeyim... Türkiye Beyazay Derneği Telefon: 0 212 465 38 85 Halkla İlişkiler: Telefon: 0 212 465 38 85 / 12 Organizasyon : Telefon : 0 212 465 38 85 / 16

@esra

Üye
Üye
Ankara Büyükşehir engellileri sınava hazırlayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 branşta açacağı kurslarla engellileri 29 Nisan’da yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı”na hazırlayacak. 1236.kez Okundu
Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa oluşturulacak kurs programı “Bilgisayar İşletmenliği”, “Ön Muhasebe”, “Halkla İlişkiler” ve “Büro Yönetimi” branşlarında olacak. Kayıtları başlayan kurslar, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’nde yapılacak ve kurs sonunda başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde sürdürdüğü projelerle yüz binlerce Başkentlinin hayatına destek oluyor. Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) işbirliğiyle Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali bünyesinde Gazi Üniversitesi’nin işbirliğinde Özürlü Memur Seçme Sınavı’na Hazırlık Kursu açacak. Kurslar 29 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınava hazırlığın yanı sıra, engellilerin hem teknolojiyi kullanmalarını hem kendilerine ve başkalarına faydalı olmalarını sağlayacak hem de iş bulma olanaklarını hızlandıracak, kolaylaştıracak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın da verileceği kurslar engelli bütün bireyler için yeni bir yaşama adım atmaya yardımcı olacak.

Engelliler Lokali’nde kayıtları başlayan kurslardan ilk etapta yüzde 40 bedensel ve ortopedik engelli 44 kişi faydalanacak, ardından açılacak ikinci dönemde yine 44 kişi eğitim alacak. Başvurunun beklenenden fazla olması halinde lise mezunlarına öncelik verilecek. Hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 13.00-17.00 saatleri arasında 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak derslere katılım Büyükşehir Belediyesi’nin engelli araçları ile sağlanacak. Kursa katılmak isteyen engellilerin diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu (engel raporu) ile Eryaman Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali’ne başvurması gerekiyor. Kurslar, 13 Şubat’ta başlayacak.

ilgili engelli kardeşlerimize duyurulur .

YassaX

Üye
Üye
Esra Hanım , teşekkürler.. ÖMSS Kursu ile ilgili yorum, görüş, duyuru ve önerilerinizi bu başlık altında yazmaya devam edelim.. Saygılarımla...

YassaX

Üye
Üye
ozlem31 ARKADAŞIMIZIN HATAY'DA ÖMSS KURSU AÇILMASI HAKKINDA DUYURUSU :

Hatay'da Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursları için Hatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Kayıt ( isim ) Alıyor.Eğer ÖMSS Kursuna Başvuru Sayıları Yeterli Olmazsa Açılamayabilir.. BİLGİLERİNİZE
.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malatya'da, Özürlü Memur Seçme Sınavı Kursu Açıldı

Malatya'da Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursu açıldı.

Kent Konseyi Engelliler Merkezi Eğitim Öğretim Grubu tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün desteği ile yeni bir çalışma başlatıldı. 29 Nisan'da ÖSYM tarafından sadece engelliler için yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için hazırlık kursu açıldı. Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu'nda başlatılan kursta yaklaşık 150 engelli öğrenci faydalanıyor, ayrıca işitme engelliler için de işaret dili veren eğitmenlerden destek alınıyor. Kursiyerleri eğitim

aldıkları sınıflarda ziyaret eden Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, Engeller Merkezi ve değerli hocaların katkılarıyla Kent Konseyi Engelliler Merkezinde bulunan kardeşlerimizin balık tutmayı öğrenmesi anlamında çok ciddi adımlar attığını, işitme engelli, ortopedik engelli ve görme engelli olmak üzere yaklaşık 150 kişiye eğitim verildiğini belirtti. Açtıkları bu kursta 29 Nisan yapılması planlanan ÖMSS kursu ile ilgili dersler verileceğini belirten Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Soner

Yılmaz, ders veren öğretmenlerin kendi alanlarında uzman olduklarını tecrübeli olduklarını, ayrıca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz kitap desteği sağlandığını söyledi.

YassaX

Üye
Üye
Malatya'daki gelişmeler umarım her ildede olur, temennimiz bu şekilde ...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Nevşehir'de ÖMSS Kursları 7 Şubat'da Başlayacak

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi ile Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleştirme Derneği (GÖR-BİR), kamuda istihdam edilecek özürlü personel için sınav öncesi hazırlık kursları düzenledi.

Önceki yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan ancak bu yıl ilk kez Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecek Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) öncesinde üyelerin sınava hazırlanma isteğiyle harekete geçen yetkililer, Türk Eğitim Sen’den yardım istedi. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi de kurs açılması yönündeki talebe olumlu karşılık verdi.

Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu üyeleri, başkan Mustafa Uğur ile GÖR-BİR Derneği'ni ziyaret ederek Başkan Erol Mutlu ve Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran’a kursla ilgili bilgilerin yer aldığı dosyayı takdim etti.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, yaptığı açıklamada, 7 Şubat 2012 tarihinde başlamasına karar verilen ve sendika üyesi konusunda uzman 11 öğretmen tarafından verilecek dersler ve kurs takvimini gösteren ders dağıtım çizelgesini hazırladıklarını söyledi.

Uğur, çarşamba, perşembe ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün olacak şekilde düzenlenen ve iki buçuk ay sürecek sınavlara hazırlık kursunun Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi'nin eğitim faaliyeti olduğunu ve toplumun her kesimine hizmet verebilecek anlayışının ürünü olarak gerçekleşeceğini vurguladı.

İki buçuk ay boyunca üyeleri tarafından gerçekleşecek sınava hazırlık kursu için hiçbir ücret talep etmeyeceklerini vurgulayan Uğur, “Bu sene ilk defa ÖSYM tarafından yapılacak Özürlülerin Devlet Memurluğu'na alınması sınavı Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleştirme Derneği tarafından üyeleri adına çok önemsenerek kursla desteklenmesi kararı almıştır. Bunun üzerine daha önce memurlara yönelik 4 hazırlık kursu düzenleyen şubemize başvurdular. Uzman kadrolarımıza durumu ilettik. Memnuniyetle verebileceklerini söylediler. Tarih, coğrafya, vatandaşlık bilgisi, inkılâp tarihi, matematik, Türkçe gibi dersleri daha önce sendika üyemiz olan çalışanları görevde yükselme, şeflik ve müdürlük sınavlarına hazırlayan uzman kadrolarımız ücretsiz olarak verecektir.” dedi.

GÖR-BİR Başkanı Erol Mutlu ise konuşmasında, üyelerinin kurs istekleri sonucunda başvurdukları Türk Eğitim Sen’in kabul etmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Endüstri Meslek Lisesi’nde verilecek kursa ilk planda 25 engellinin başvuruda bulunduğunu açıklayan Mutlu, 7 Şubat'ta başlayacak kurs için istekli engellilerin derneklerine gelerek başvuruda bulunabileceklerini de kaydetti.

Daha sonra Şube Başkanı Mustafa Uğur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından verilecek dersler ve kurs takvimini gösteren ders dağıtım çizelgesi, Dernek Başkanı Erol Mutlu’ya dosya halinde verildi.

CİHAN

YassaX

Üye
Üye
gülümse_hayata sizde olmasanız, ÖMSS Kurslarından haberimiz olmayacak, teşekkürler gercekten :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hazırlık kursları 6 şubat pazartesi günü Karamanda başlıyor.

Kısa adı ÖMSS olan Özürlü Memur Seçme Sınavı hazırlık kursları 6 şubat pazartesi günü Karamanda başlıyor.

Türkiye Beyaz ay Derneği Karaman Şube Başkanı Kemal Önder Demirkollu ÖMSS’nin 29 Nisan 2012 de yapılacağını, açılan kursun adaylar için iyi bir fırsat olacağını ifade etti.

Karaman’da engelli vatandaşlarımız için aralık ayında kurs açılmasıyla ilgili girişimde bulunduklarını belirten Demirkollu, Bilindiği gibi bu sınav lise mezunu ve %40 ve üstü engeli olanlar için yapılacak bir sınav olduğunu kursa katılmak için ise, Karaman’dan 68 kişinin başvuruda bulundu söyledi.

Başvurular arasında her engel grubundan görme, işitme, ortopedik, zihinsel vb. engeli olan birçok arkadaşın bulunduğunu dile getiren Demirkollu, Dernek olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla ortaklaşa yürütülen kurs, 6 Şubat 2012 Pazartesi günü saat 18.00 de törenle Cumhuriyet Nihat Arslan İlköğretim Okulu’nda başlayacağını bildirdi.

Demirkollu, Sınav başvuruları ÖSYM tarafından duyurularak şubat ayı içerisinde ilan edilip, engellilerimiz bu sınava da başvuruyu yaptığı ilde girebilecektir. Sınava girecek kursiyerlerimizin başarılı olup, memur olarak atanacaklarına da inanıyor, şimdiden tüm engellilerimize yapılacak sınavda başarılar diliyoruz. ’’dedi.

e-karaman.com

gülümse_hayata

Üye
Üye
Balıkesirli Devlet Memuru Olmak İsteyen Engellilere Hazırlık Kursu

Balıkesir Kent Konseyi, devlet memuru olmak isteyen engelliler için hazırlık kursu düzenliyor.

Balıkesir Kent Konseyi'nin açıklamasında, 29 Nisan'da yapılacak olan ÖMSS (Özürlü Merkezi Seçme Sınavı) ile ilgili olarak hazırlık kursları düzenleneceği, bu organizasyonun Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Halk Eğitim Merkezi ve Balıkesir Sakatlar Derneği'nin işbirliğinde yapılacağı bildirildi. Kursların 6 Şubat tarihinde başlayacağı,

bu kurslara en az lise mezunu olan ve yüzde 40 ve üzeri Engelli Raporu bulunan tüm vatandaşların katılabilecekleri belirtildi. Balıkesir Sakatlar Derneği'nde düzenleneceği kaydedilen hazırlık kursları yaklaşık 3 ay sürecek. Kurslar için başvuruların Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne yapılacağı, 6 Şubat 2012 tarihinde sona erecek başvurularda, nüfus cüzdan fotokopisi ve lise diploması fotokopisi istendiği bildirildi.

AxSİ

Üye
Üye
ozlem31 ARKADAŞIMIZIN HATAY'DA ÖMSS KURSU AÇILMASI HAKKINDA DUYURUSU :

Hatay'da Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursları için Hatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri Kayıt ( isim ) Alıyor.Eğer ÖMSS Kursuna Başvuru Sayıları Yeterli Olmazsa Açılamayabilir.. BİLGİLERİNİZE
.
zamanım kısıtlı olduğundan yeterli zamanı ayıramadım teşekkurler paylaşımınz için....
arkadaşlar Hatay Halk Eğitim merkezi kayıtlara devam ediyor.dileyen arkadaşlar halk eğitim merkezlerine gidebilir.Hava koşulları ve çeşitli engellerinden dolayı şu an için gidemeyecek arkadaşlar ise antakyada bulunan dernek başkanlarına ya da bana ulaşarak isim yazırabilir.İsim listesini adınıza biz halk eğime vereceğiz.Oluşan liste sonucu başvuru için tekrardan bize dönülecek.Halk eğitimde isim yazdırıken:
İsim
Tc kimlik no
Adres
tlf no....
zaman kısıtlı olduğu için organizasyon konusunda güçlük çekiyoruz lütfen duyarlı olup bu fırsatı kaçırmayalım...

Tekerlekli Sandalye