ÖMSS (Özürlü memur seçme sınavı) 2012 nisan ayında yapılacak!

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey işin ilginc yani ben size dun 16 Aralık 2010 Son Özürlü Yönetmeliği derken, Bugün 14 Ocak 2012 Özürlü Yönetmeliği Değişti... Vereceğim linkten bakabilirsin o yonetmeliğe : http://engelliler.gen.tr/f25/saglik-raporlariyla-ilgili-14-ocak-2012-tarihli-yonetmelik-11556/

Sizin yapmanız gereken net olarak şudur : Elinizdeki Raporunuzun Özürlü Haklarından Yararlanamayacağına kanaat getirdi iseniz; Yukarıda vermiş olduğum Özürlü Raporu Vermeye Yetkili Hastanelerden birine giderek, Başvuru yapın... Yukarıda bu konuda size dilekçe ve gerekli evrakları da yazdım.. Yalnız Ankara da bir araştırma yapın ve en kısa surede Özürlü Raporu Almaya yetkili bir hastaneye başvurun.. Yeni Yonetmelikte de yazıyor, 20 İş günü içinde Raporu vermek zorundalar ama hic bir hastane bu kurala uymuyor, araştırıp oyle gidin.. ÖMSS ye Raporunuzun yetişmesi acısından soyluyorum..Saygılarımla

YassaX

Üye
Üye
Ben işe giriyorrum sorun yok ama 1 ay sonra atılıyorum 7-8 işten atıldım ve onun için işsiizm hala okul biteli 7 yıl oldu.

Anlıyorum ALI NAKI, Size o zaman tavsiyem, ÖMSS ye cok onem vermeniz ve bir an önce % 40 ve üzeri bir Özürlü Raporu Almanızdır ..

ALI NAKI

Üye
Üye
yarın başvuracağım inşaallah , yetişir değil mi ?

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI bey yukarıdaki yazılarımda yeterince açık yazdığımı dusunuyorum... Sınav Klavuzu yayınlanır yayınlanmaz , ÖMSS Başvuruları yakın süreçte başlar..Size tavsiyem Ankara ilinde Özürlü Raporlarını en çabuk alındığı hastaneyi tespit edip, bir an önce Raporunuzu almanızdır.. Yönetmeliğin linkini verdim size yukarıda.. 14 Ocak 2012 tarihindeki yonetmeliğe göre Özürlü Raporu alacaksınız..

MADDE 9-) (8) Özürlü sağlık kurulu raporlarının kişinin başvuru tarihinden itibaren en geç yirmi iş gününde tamamlanarak ilgiliye verilmesi esastır.

Yönetmelik derki başvuru tarihinden sonra 20 işgununde size raporunuzu teslim etmeliler.. Bu yonetmeliğin cıktısını alıp gitmenizde bile fayda goruyorum.

http://engelliler.gen.tr/f25/saglik-raporlariyla-ilgili-14-ocak-2012-tarihli-yonetmelik-11556/

YassaX

Üye
Üye
world56 önceki sayfaları okursan ALI NAKI beyin durumunu gormus olursun..

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI bey o zaman cok cok iyi 1 hafta .. Değerlendirmenizi tavsiye ederim.. Size yukaridaki yazılarımda olan dilekçe ya da ona benzer şeylere dikkat edin, raporunuzla ilgili.. eksik bisey olmamasi acisindan..Rapor Konusunda size Kolaylıklar Diliyorum.. Gelismeleri de buradan bizmle paylaşırsanız memnun oluruz ve diğer arkadaşlara örnek olmuş olur ....Saygılarımla ...

ALI NAKI

Üye
Üye
eyvallah dost çok sağol bilgileri buradan paylaşırım inş.

YassaX

Üye
Üye
Sen de Sağol ALI NAKI Bey... Paylaşımlarını bekliyoruz ...

ALI NAKI

Üye
Üye
bugun gittim ve kurula girdim. onlar dedi ki sendekı sorun otizm değil. benım daha once hiperaktif raporum vardı onu istediler sendeki hiperaktifliğe uyuyor otizm değil dediler.yarın hiperaktif raporunu göstereceğim

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI hayırlısı olsun bakalım.. Hiperaktiflik acaba % 40 Oran alabilicek misin ..?

ALI NAKI

Üye
Üye
işte korkum orası ...yuzde 40 altında bir oran hiçbirşey yaramaz.

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI bey, bana isterseniz özelden isterseniz buradan mail adresinizi verin..Ben size 14 Ocak 2012 yani son yönetmeliğin Özür Oranlarını mail atayim, siz kendiniz bakın özür grubunuzun yüzdesine .

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey, 14 Ocak 2012 SOn Özürlüler Yönetmeliğini ve Özürlü Oranlarını emrekoc06@gmail.com mailine gönderdim... 2 No'lu Ek'te olan Özürlü Oranlarından, kendi hastaliğiniza uygun olanı bulmaya çalışın ve buradan bizimle paylaşirsaniz, bizde bu konuda bilgi sahibi oluruz...

ALI NAKI

Üye
Üye
hiperaktivite tedavi edilebilen yüzde 0 edilemeyen yuzde 20 diyor. yani işe yaramıyor.

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey , Klavuz önünüzde , ona göre Rahatsızlıklarınıza bakın oradan.. 1-2 tane varsa, Ayri ayri oran alabilirsiniz, baltazar formülü uygalanır.. Ancak sadece hiperaktivite varsa sizde, yapılacak pek bişey görünmüyor ...Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Tekerlekli Sandalye