ÖMSS (Özürlü memur seçme sınavı) 2012 nisan ayında yapılacak!

ALI NAKI

Üye
Üye
onceki raporumda sadece hirperaktivite yazıyor. ve baktım oranlar çok cimri verilmiş yuzde 40 için çok ağır bir durum olması gerekiyor (ama otizm tam 30)

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey , yani bu durumda bir yorum yapamam..Sadece Hakkınızda Hayırlısı Boyleymis diye dusunmenizi tavsiye edebilirim... Bu durumla ilgili 1-2 söz yazmak isterim:

‎"Hoşunuza gitmeyen şeyde hayır olabilir. Allah bilir siz bilmezsiniz!" (Bakara Suresi 216. Ayet) ......

Üzülme !
Bir şey olmuyorsα;
Yα dαhα iyisi olαcαğı için yα dα gerçekten de,
Olmαmαsı gerektiği için olmuyordur...

Yani ALI NAKI Bey, Her işte bir hayır vardır düşüncesi ile düşünüp, ona göre haraket etmek en güzelidir...

ALI NAKI

Üye
Üye
muhakkak ki dost . biz Allaha teslim olanlarız. selametle.çok sağolun.

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Aynı Şekilde :) Sizde Sağolun .. Yüce RABBİM Yar & Yardımcınız Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey , Burada Sonuctan ziyade , sizin teşhiniz onemlidir..DOktorlar orana filan bakmazlar, Teşhisinizi koyarlar, sonra da Oran yazilir.. Bilemiyorum başka hastanenin ne gibi sonuc vereceği .. O konuda yorumum olamaz.. Eğer sizin teşhisiniz gonderdiğim Ozurlu Oranlarında % de olarak belli ise , diğer hastane de aynı Ozurluler Yonetmeliğini kullanır... Dediğim gibi bu aşamadan sonra benim bir yorumum olamaz.. Hakkınızda Hayırlısı ...

ALI NAKI

Üye
Üye
elimde otistik raporu vardı sen otistik değilsin dediler. otizm yuzde 40 sayılmış hiperaktivite yuzde 20.acaba başka hastane otizm tanısını kabul eder mi direk ?

alitas

Üye
Üye
meraba arkadaşlar nisandaki sınava bende gircem lakin şevkimi kıran bişi var; bu sınavda her kazanan memur olabilecekmi? mülakat falan varmı yani kazandığımız halde mülakatta elenme gibi bi durum olurmu ?

elif74elif

Üye
Üye
BASIN DUYURUSU

(26 Aralık 2011)

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)

03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı Merkezimiz tarafından yapılacaktır.

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru merkezleri, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme vb. bilgiler daha sonra Merkezimiz tarafından adayların bilgisine sunulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

YassaX

Üye
Üye
elimde otistik raporu vardı sen otistik değilsin dediler. otizm yuzde 40 sayılmış hiperaktivite yuzde 20.acaba başka hastane otizm tanısını kabul eder mi direk ?

ALI NAKI Bey, Bu sorunun cevabını malesef buradan hic kimse veremez.. Eğer elinizde Otistik Raporunuz var ise , başka bir hastaneye gidip durumunuzu doktorlara izah ederek, hakkızı arayabilirsiniz ALI NAKI bey.. Yalnız size otistik değilsiniz diyen hastaneye Özürlü Raporu için başvurdu iseniz sorun olmamasina dikkat edin..

YassaX

Üye
Üye
meraba arkadaşlar nisandaki sınava bende gircem lakin şevkimi kıran bişi var; bu sınavda her kazanan memur olabilecekmi? mülakat falan varmı yani kazandığımız halde mülakatta elenme gibi bi durum olurmu ?

alitas 3 EKIM 2011 Tarihinde yayınlanan ÖMSS Yönetmeliği Link'tedir : Ba

Sizin sorduğunuz sorunun cevabını yukaridaki link'i inceleyerek görebilirsiniz.. Ben sizin icin önemli bölümleri aşağıya yazıyorum :

Adayların başvurmaları ve atanmaları
MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
(2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.
(3) Yerleştirilen adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarınca başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır.
(4) Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmaz.

Sorunuzun cevabı yukarıda acık bir sekilde yazılıdır alitas; yani bu sınavda her kazanan direk olarak memur atanamayacak, bir komisyona girecek..Bu Komisyonda şu duruma ağırlıkla bakılacak : Engelli Aday Memurun Atandığı Bakanlıktaki yapacağı iş ile Adayın Özürlü Raporundaki Çalıştırılamayacağı İş Alanları Bölümündeki Özürü sorulup, cevaplanması, ayrıca atandığı işe uygunluğuna karar verilecektir..
Kazandığınız takdirde mülakat olduğuna göre, elenme gibi bir durumda olasıdır...

YassaX

Üye
Üye
BASIN DUYURUSU

(26 Aralık 2011)

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)

03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı Merkezimiz tarafından yapılacaktır.

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru merkezleri, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme vb. bilgiler daha sonra Merkezimiz tarafından adayların bilgisine sunulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Elif Hanım http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu-memur-secme-sinavi-omss-29-nisan-2012-tarihinde-yapilacak-11112/ linkte bu haber yayınlanmıştı, yine de teşekkürler...

ALI NAKI

Üye
Üye
ALI NAKI Bey, Bu sorunun cevabını malesef buradan hic kimse veremez.. Eğer elinizde Otistik Raporunuz var ise , başka bir hastaneye gidip durumunuzu doktorlara izah ederek, hakkızı arayabilirsiniz ALI NAKI bey.. Yalnız size otistik değilsiniz diyen hastaneye Özürlü Raporu için başvurdu iseniz sorun olmamasina dikkat edin..

hastaneye ozur raporu için başvurdum ve görüşmeye girdim onlar ise sen otistik olamazsın diye daha ilk selamımda söylediler. seninki daha çok hiperaktifliğe uyuyor dediler.benimde zaten hiperaktif raporum vardı.onu getir onu yazalım dediler.fakat hiperaktiflik ya yuzde 20 yada yuzde 0 raporu alabılıyor onun için götürmedim ve iş orada kaldı...artık olmaz mı yani ?

YassaX

Üye
Üye
ALI NAKI Bey, sanırım Ankara'da bir hastaneye Özürlü Raporu için başvurmussunuz, ama devamını getirmemişsiniz.. Başka bir hastaneye başvurabileceğinizi düşünüyorum, ancak % 100 sorun çıkmaz diyemiyorum.. Denememizde fayda var..Arzu ederseniz vereceğim link'e yeni konu açarak Raporla ilgili sorulanızı orada sorabilirsiniz.. Ben ÖMSS Soruları konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya calisiyorum.. Sağlık Raporu konusunda benden daha uzman Yönetici Arkadaşlarımız var.. Konuyu açarsanız, yardımcı olacaklardır düşüncesindeyim, karar sizindir... Sağlık Raporları Link'i : Sağlık Raporları

ALI NAKI Bey, foruma nasıl yeni konu açıldığını bilmiyorsanız burayı okuyunuz : http://engelliler.gen.tr/f51/siteye-nasil-yeni-konu-acarim-4225/

elif74elif

Üye
Üye
doğrudur farketmemişim...ösym nin sayfasında görünce heyecanlandım fazla araştırmadan buraya kopyaladım.

YassaX

Üye
Üye
elif hanım, bizim icin her bilgi onemlidir..Belki de sizin paylaştiğiniz bilgiyi forumun bu sayfasında gören aday arkadaşlarımızda var..Mutlaka bir Faydası olmuştur, Teşekkürler..

alitas

Üye
Üye
teşekkürler özkan bey...

Tekerlekli Sandalye