ÖMSS Ortaogretim mezunlarina ait kadrolar...

sebboy

Üye
Üye
Arkadaslar, DPB tarafindan aciklanan kadrolari liste haline getirmek icin ugrastim. 1-2 eksikle tamamladim. Malum hem is hemde bu duzenleme ile ugrasmak pek kolay olmuyor. Genel goruntuyu liste yontemi ile gormek isteyen arkadaslar hazirlamis oldugum sunuya gozatabilirler, tesekkurler. (Suat Uysal)
ortaogretim.png

reiis

Üye
Üye
tesekkurler eline saglık bu aşamadan sonra bu kadroların değişme ihtimali varmı sebboy

ervah

Üye
Üye
Ösym nin hazırlayacağı kadroloarda ek kadrolar olacak mı elde olan bu muıdur?:confused:

sebboy

Üye
Üye
arkadaşlar facede ömss sayfasını yöneten arkadaşım paylaşmış bende sizi bilgilendirmek için paylaşayım dedım eğerki gerçekten sayılar böyleyse eksik yada fazla yoksa değişiklik olmaz sanmam

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Ortaöğretim Mezunu Olupta ; Puanını ve Sıralamasını Paylaşmak isteyenler bu başlık altında paylaşabilirler ... Tekraren ifade edeyim : Puanını Paylaşmak İsteyenler ( Mecburiyet Yoktur ) ... Herkesin Görüşüne ve Düşüncesine Saygı Duyarım ... Bu Başlık altında Ortaöğretim Atamaları ve ÖMSS Ortaöğretim ile ilgili her türlü soru & konu paylaşabilirsiniz ...

Saygılar ...

magdur

Üye
Üye
Puanım:86 Sıralamam:1544. 2. atamada şansım nedir sizce?

YassaX

Üye
Üye
magdur ; Puanınız ve Sıralamanız iyi diyebilirim. Kesin olarak bu atamada bir yere girme düşünceniz varsa ; 15 Tercih Hakkı düşünüldüğünde ; ilk 12-13 Tercihiniz Memurluk, son 2-3 Tercihiniz en altlarada Hizmetli Kadrosu yazabilirsiniz ... Ancak ; ben Hizmetli kadrosunu kesinlikle düşünmüyorum Puanım da 86 diyorsanız bu da size kalmış saygı duyarım ... Atanabilir misiniz sorusuna direkt olarak cevap vermek çok zor ... Bu durum sadece size bağlı değil. Bir çok etken faktör var ... Tercih Kılavuzu yayınlandığında çok çok iyi incelemenizi öneririm. Şimdiden çalışmalara başlayın ... DPB nin yayınladığı 3.952 Ortaöğretim Kadrosu ile ; bir önceki Atamada Yerleştirme Sayısal verilerini de inceleyin . LİNK'te : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi --> Buradan Ortaöğretimlerin Yerleştirme Puanları ve illeri cok iyi analiz etmenizi ve ona göre tercih listenizi hazırlamanızı öneririm ... Atanır mıyım ya da atanamaz mıyım sorularına cevap vermiyorum ancak bu şekilde yardımcı olmaya calışıyorum ... O şekilde cevap biraz kahinliğe giriyor ...

Saygılar ...

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar 82 puanla 3142 sıralamam nereleri yazmalıyım sizce teşekürler

YassaX

Üye
Üye
ysnylmz66 ; bir üst yorumda magdur isimli kardeşimize yazdığım yorum hemen hemen sizin içinde geçerli ... Ayrıca ; nereleri yazmalıyım sorusuna net bir cevap hiç bir zaman vermedim, veremem.. Çok göreceli bir konu ... Yukarıda magdur isimli arkadaşımıza verdiğim LİNK'teki ; ÖSYM nin sitesinde bir önce atamaların sayısal verilerini dikkatlice inceleyip, kendi özelliklerinize , durumunuza göre tercihler yapmanız uygun olacaktır ... Tek önerim ; Memurluk tercihleriniz icin Ankara , İstanbul, İzmir Tercihlerine çok fazla yer vermeyin ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

ervah

Üye
Üye
88 puanımız var...Lakin istediğimiz kadrolar yok...İlimiz kayseri nevşehir aksaray...Ne dersiniz .Başka ili tercih etsem 1 yıl dan sonra döner miyim tabi atanırsam:)

sevme_

Üye
Üye
yassax sevgili arkadaşım ben ortaöğretim 6659 sıradayım puanım 77 2. tercihde sansım nedir olmazsa 3.tercih olurmu daha erken ama olursa şansım nedir şimdiden sağol

YassaX

Üye
Üye
sevme_ puanınız ve sıralamaniz çok kritik bir noktada. Eger mesleğiniz yoksa sadece 2001 kodlarından tercih yapacaksanız, işiniz çok zor. Az tercih gören hizmetli kadroları için belki bu atamada şansınız olabilir düşüncesindeyim. 3. Atama olur mu, inanin hiç bilemiyorum. Yılda 1 kez atamadan bahsediliyor. 2014 te 2. ÖMSS olması durumu var. Mart 2013 de seçimler var. Burasi Türkiye Her An Herşey Olabilir Ne Diyebilirim.

YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN ...

Saygılar ...

ysnylmz66

Üye
Üye
arkadaşlar hizmetli kadrosuna yerleşirsem tayin isteme hakkına sahip oluyormuyum?

YassaX

Üye
Üye
ysnylmz66 ; hizmetli ya da memur kadrosu farketmiyor ... Her iki kurumda da tayin isteme hakkınız oluyor ... Ancak ; kurumdan kurumdan değişmekle birlikte genelde 1 Yıl gectikten sonra Asaletiniz Tasdikleniyor. Asaletten sonra Tüm Memur; Sosyal Haklarınıza sahip olmuş oluyorsunuz ... ilk 1 yıl Aday Memur statüsünde oluyorsunuz ... Ancak ; aday memurken de bazı kurumlarda değişik yönetmelikler mevcut. Sağlık durumu ya da öğrenim durumları nedeniyle de asalet tasdiklenmeden de tayin isteme hakları olduğunu biliyoruz. Detaylıca araştırmanızda fayda var ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
88 puanımız var...Lakin istediğimiz kadrolar yok...İlimiz kayseri nevşehir aksaray...Ne dersiniz .Başka ili tercih etsem 1 yıl dan sonra döner miyim tabi atanırsam:)

ervah ; Tayin durumları tamamen kurumlardan kurumlara değişmektedir ... Ancak ben size şu yorumu yapabilirim ... Örneğin : Ankara'ya atandınız diyelim ; Kayseri ve Nevşehir'e tayininiz daha kolay olur ... Büyükşehirlerden gelmek daha kolaydır ... Bu bilgiyi Bulunduğum ilin Sağlık İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü vermişti... Ancak ; Tayin icin ; hem kurumunuz izin verecek hem de karşı tayin istediğiniz yerde engelli açık kontenjanı olacak ...Bu durum her kurumda farklı uygulamalar arz etmektedir ...

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
PUANIM:81.6
SIRALAMAM:3424
NİYET HAYR,AKİBET HAYR.Bende ilk 12-13 tercihimi memurluk,kalanını hizmetli kontenjanından kullanmayı düşünüyorum.Hayırlısı ALLAH'tan.Sabredip bekliyeceğiz artık.

ervah

Üye
Üye
ervah ; Tayin durumları tamamen kurumlardan kurumlara değişmektedir ... Ancak ben size şu yorumu yapabilirim ... Örneğin : Ankara'ya atandınız diyelim ; Kayseri ve Nevşehir'e tayininiz daha kolay olur ... Büyükşehirlerden gelmek daha kolaydır ... Bu bilgiyi Bulunduğum ilin Sağlık İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü vermişti... Ancak ; Tayin icin ; hem kurumunuz izin verecek hem de karşı tayin istediğiniz yerde engelli açık kontenjanı olacak ...Bu durum her kurumda farklı uygulamalar arz etmektedir ...

Saygılar ...
Teşekkürlerimi sunuyorum:)

YassaX

Üye
Üye
ervah ; Rica Ederim ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
PUANIM:81.6
SIRALAMAM:3424
NİYET HAYR,AKİBET HAYR.Bende ilk 12-13 tercihimi memurluk,kalanını hizmetli kontenjanından kullanmayı düşünüyorum.Hayırlısı ALLAH'tan.Sabredip bekliyeceğiz artık.

DREAM_LiFE ; Puanınız ve Sıralamanız bence güzel. ÖMSS / 2013 - 1. Tercih dönemi için; güzel bir strateji belirlemişsiniz. Ancak yine de çok çok detaylıca analiz edip, 1. yerleştirmede ( http://www.osym.gov.tr/belge/1-13646/2012-omss-sinav-sonucu-ile-yapilan-yerlestirme-sonuclar-.html ) En düşük ve En yüksek Puanları & illeri incelemenizde fayda var ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye