ÖMSS Ortaogretim mezunlarina ait kadrolar...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
DREAM_LiFE ; Puanınız ve Sıralamanız bence güzel. ÖMSS / 2013 - 1. Tercih dönemi için; güzel bir strateji belirlemişsiniz. Ancak yine de çok çok detaylıca analiz edip, 1. yerleştirmede ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) En düşük ve En yüksek Puanları & illeri incelemenizde fayda var ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

ALLAH razı olsun kardeşim.Dediğin stratejiyi uygulamaya çalışacağım.Nasibimizde ne varsa o olacak.Hayırlısı ALLAH'tan.

DREAM_LiFE

Üye
Üye
YassaX kardeşim bu tercihler ne zaman açıklanacak kaç gün olmuş ösym'ye geleli niçin açıklamıyorlar acaba.Neden bu sancılı bekleyişleri hep biz çekiyoruz.
Bide şu diyanet işlerine teüssüflerimi iletmek istiyorum.1900 kusur kadro açmışlar ama bu arkadaşlar nasıl atanacak oralara..bende bir imam hatip mezunuyum ama ben bile atanamıyorum. Yazık değilmi o boş kalan kadrolara,yazık değilmi bu atamalara bu kadar umut bağlayan gencecik güzelim insanlara.ne hakları var bu insanların umutlarıyla oynamaya.ilk tercihlerde boş kalmış zaten kadrolar,belliki aradığın özelliklerde insan yok.Düz memurluğa çevir kardeşim,göreyim senin samimiyetini.Vallahi böyle yapsalar alınlarından öperdim.Ama yok dostlar alıverişte görsün.biz açtık kadroyu başvuran yok kardeşim diyecekler.Yazık,çok yazık ve çok düşündürücü.Neyse başınızı ağrıttım,kusuruma bakmayın,bu haksızlıklara karşı çok doluyum ondan oldu sanırım.ALLAH'a emanet olun

ervah

Üye
Üye
DREAM_LiFE Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez e mail atabilirsin kendi sitesinden Searchezy.com faydası olurda bi düzeltmeye gidilir...

YassaX

Üye
Üye
DREAM_LiFE ; AMİN . İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ...Hayırlısı artık ...

DREAM_LiFE ; aşağıda verdiğim LİNK'te bir yazı paylaştım. Okumanızı öneririm.

http://engelliler.gen.tr/f98/bakan-...r-var-yeni-kadrolar-acmaya-calisiyoruz-18289/

Arkadaşlar ; 14 & 15 Ocak 2013 Civarlarında Devlet Personel Başkanlığı ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Dönemi Kılavuzunu ÖSYM Başkanlığı'na gönderdi .Yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen halen en ufak bir ÖMSS Kıpırtısı yoksa ; bence Kadro Sayıları üzerinde çalışılıyor olabilirler. Üstteki LİNK'teki yazımda bu tezimi destekliyor ... Umarım Kadro Sayısı artar ve düz memurluklar cok daha fazla olur ... Böyle olsun ki çok daha fazla engelli kardeşimiz iş sahibi olsun ... Kısaca şu an için herkes ÖSYM nin Tercih Kılavuzunu yayınlayacağı tarihi beklemektedir ...

Saygılar ...

serr87

Üye
Üye
Selam

Puanım:82 Sıralamam:3200. 2. atamada şansım nedir sizce?

şimdiden hayırlısı olsun inşAllah olur.

YassaX

Üye
Üye
serr87 ; Selamlar ... Puan ve Sıralamanız ÖMSS / 2013 - 1 . Yerleştirme için iyi durumda ... Ancak ; yine de çok çok dikkatli tercihlerde bulunmanız önemli ... ÖMSS / 2012 - 1. Yerleştirme En Düşük ve En Yüksek Puanlı Kadrolarını da çok iyi analiz edin . LİNK'te : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ...

2. Atamadaki Şansınız tamamen sizin elinizde diye düşünüyorum ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

tarık1

Üye
Üye
sayın yassax benim puanım ortöğ. 84.72 şansımnedir acaba. bana bir fikir verseniz. düşünmekten bitdim daha.

YassaX

Üye
Üye
tarık bey ; Puanınız iyi ... Şansınızın yüksek olduğunu düşünüyorum ... Ancak ; tercihleri çok çok iyi analiz edin. ilk 6-7 Tercihiniz Çok istediğiniz yerler olsun. Kalan 7-8 Tercihinizi ise çeşitli illere yayarak yapabilirsiniz ... Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

ossman

Üye
Üye
selamlar herşeyden önce yassax beye kattıklarından ötürü teşekkürlerimi bildiriyorum. emeğinize sağlık. benim puanım da 81,6. acaba iyi bir yere yerleşebilir miyim? imam-hatip lisesi mezunuyum ama belgelerim olmadığı için mesleki tercih yapamıyorum. bu durumda ne kadar ümitli olmalıyım. SAYGILAR...

englishman

Üye
Üye
Sevgili Yassax,

Ben bir yakınım için takip ediyorum.Kendisinin 82.6 puanı var.Sıralaması 2935.Geçen atamada onun üzerinde atanan 1500 kişi vardı.Şuanki sıralaması 1400lerde.Kendisi ege bölgesi illerini tercih edecek.ilk beş tercihe memurluk sonraki on tercihe hizmetli yazmak istiyoruz.Fikrinizi öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

YassaX

Üye
Üye
englishman ; Yakınınızın puanı bu atamada yerleşebilecek seviyede ancak çok dikkatli tercihlerde bulunmanız gerekir . Sadece Ege Bölgesi Tecihleri yapacaksa ; hizmetli tercihlerine yer versede atanamama riski yükselebilir ... Eğer özel şartlarından dolayı ( Sağlık - Ailevi vs ) sadece Ege Bölgesi düşünüyorsa onun için bir şey diyemem, karar kendisinindir ... Çünkü Ege Bölgesi Tercih Gören bir bölge aynı zamanda o bölgenin Sınav Başarı düzeyide yüksek ... Size öneririm ÖMSS / 2012 - 1. Tercih Atamalarındaki Sayısal Verilerden En Düşük & En Yüksek Puanlı İllerin & Kadroların Analizlerini ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) güzel yapın. Umarım bu aralar gündemde olan Kadro Artırımları da olumlu şekilde sonuçlanır da Tüm Engelli Kardeşlerimizin Atanma İhtimalleri & Atanma İhtimalimiz yükselir. Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

englishman

Üye
Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Ben o tabloları inceledim.Minimumu puanlara baktığım zaman sanki en azından hizmetli kadrosu olacakmış gibi geliyor.Hayırlısı artık.

YassaX

Üye
Üye
englishman ; Rica Ederim ... Yakınınız ve Tüm Engelli Kardeşlerimiz için Hayırlısı Neyse O Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
selamlar herşeyden önce yassax beye kattıklarından ötürü teşekkürlerimi bildiriyorum. emeğinize sağlık. benim puanım da 81,6. acaba iyi bir yere yerleşebilir miyim? imam-hatip lisesi mezunuyum ama belgelerim olmadığı için mesleki tercih yapamıyorum. bu durumda ne kadar ümitli olmalıyım. SAYGILAR...

ossman bey ; selamlar ... Rica Ederim ... Sağolun. 81,6 Puanınızla yerleşip yerleşemeyeceğinizi net olarak söylemem mümkün değil. Ancak ; tercihlerinizi 2. yerleştirmede çok çok iyi analiz edip yapmaalısınız ... İmam Hatip Mezunu olduğunuzu yazmışsınız. Şoyle bir durum sözkonusu: Kadroların artırılması için bir çalışma sözkonusu, ayrıca Diyanet Kadrolarında Nitelik aranmaması hususunda bir kamuoyu oluştu. Hatta ve hatta Diyanete 2001 - 3001 - 4001 Nitelik Kodları olan Düz Memur Kadrolarına cevrilmesi konuşuluyor . Bekleyip göreceğiz ... ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Sitemizden ÖMSS / 2013 -1 . Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını bekleyin ... Aksama olabilir, cunku çalışmaların sürdüğü ifade edilmekte ... Ayrıca LİNK'te yaptığım yorumları da okumanızı öneririm : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-2...asinin-gecikmesi-hakkindaki-yorumlarim-18302/

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH ... HAYIRLI CUMALAR ...

Saygılar ...

ossman

Üye
Üye
ossman bey ; selamlar ... Rica Ederim ... Sağolun. 81,6 Puanınızla yerleşip yerleşemeyeceğinizi net olarak söylemem mümkün değil. Ancak ; tercihlerinizi 2. yerleştirmede çok çok iyi analiz edip yapmaalısınız ... İmam Hatip Mezunu olduğunuzu yazmışsınız. Şoyle bir durum sözkonusu: Kadroların artırılması için bir çalışma sözkonusu, ayrıca Diyanet Kadrolarında Nitelik aranmaması hususunda bir kamuoyu oluştu. Hatta ve hatta Diyanete 2001 - 3001 - 4001 Nitelik Kodları olan Düz Memur Kadrolarına cevrilmesi konuşuluyor . Bekleyip göreceğiz ... ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Sitemizden ÖMSS / 2013 -1 . Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını bekleyin ... Aksama olabilir, cunku çalışmaların sürdüğü ifade edilmekte ... Ayrıca LİNK'te yaptığım yorumları da okumanızı öneririm : http://engelliler.gen.tr/f98/omss-2...asinin-gecikmesi-hakkindaki-yorumlarim-18302/

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH ... HAYIRLI CUMALAR ...

Saygılar ...

eyvallah. hepimize hayırlı cumalar.

deejayamt

Üye
Üye
yassax selamlar..
şunu sormak istiyorum ömss sınavı sonucu aynı puanı alanlar varmı çünkü 1. atamada atanan adana gıda tarım hayvancılık bakanlığına 2 kişi atanmış 2 kişininde puanı 94,03150 böyle bişey olurmu ..???

YassaX

Üye
Üye
yassax selamlar..
şunu sormak istiyorum ömss sınavı sonucu aynı puanı alanlar varmı çünkü 1. atamada atanan adana gıda tarım hayvancılık bakanlığına 2 kişi atanmış 2 kişininde puanı 94,03150 böyle bişey olurmu ..???

deejayamt ; Selamlar ... Evet aynı puanı alanlar var ... Biz bu konuyu 5-6 ay önce burada yorumlamıştık ... Böyle birşey olabilir evet, şaşırmayın ...

ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK

Yerleştirme

MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.

a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;

""" 1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır. """

Yukarıdaki ÖMSS Yönetmeliğindeki ilgili maddelerden de anlaşılacağı üzere; aynı puanlı ve sıralamada adaylar olabilmesi hususundaki açıklamalar yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki ; Aynı Sıralama ve Aynı Puan olabilmektedir ...

Saygılar ...

Mehmet07

Üye
Üye
Ömss 79.89 puan aldım ilk atamada tercih yapamamıştım bazı engellerden dolayı , Meb onaylı Bilgisayar Sertifikam var. Antalya'da yada yaşıyorum öncelikli olarak kendi İlim ve çevre illeri düşünüyorum. Tekerlekli Sandalye kullanıyorum, buna uygun tercihler yapmayı düşünüyorum. şansım konusunda sizinde fikrinizi alayım, şimdiden teşekkür ederim

YassaX

Üye
Üye
Mehmet07 ; öncelikle ALLAH Şifa versin & Yardımcınız Olsun ... Antalya ve çevresi genel anlamda tercih edilen yerler. Ortaöğretim için aldığınız puanla Antalya ve çevresi bana göre biraz zor gibi duruyor. Ancak ; Kadro artırımı çabaları sonucunda Kontenjan artırımı olursa ; bu durum size azda olsa avantaj sağlayacaktır ... Hizmetli kadrolarını önericem ancak tekerlekli sandalye kullandığınız için atama olursa ; işi yapmada ya da uygunluk almada sorun yaşama ihtimaliniz var ... MEB'te bir tanıdığım vardı; biz engeline göre iş veriyoruz ; hizmetli de olsa dedi ancak her kurum ya da her ildeki MEB aynı şekilde yapar mı bilemiyorum mehmet kardeşim. Ben bu aşamada ancak bu kadar yorum yapabiliyorum ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye