ÖMSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Arkadaşlar ben yönetmelikte sınav sonuçları sınav yapıldıktan iki hafta sonra açıklanacak diye okuduğumu hatırlıyorum. Ama eminde değilim. Yönetmelikte bu ibareyi okuyan arkadaş yada sınav sonucunun ne zaman yapılacağını bilen arkadaşlarımız varmı?

erenerden

Üye
Üye
Tam bir fikrim yok ama 1 ay içinde açıklanır herhalde.

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar benim tahminim ; 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında İlköğretim Mezunlarının Kura Başvuru İşlemleri var... O işlemlerin bitişinde 28 Mayıs 2012 Tarihinden itibaren açıklanabilir düşüncesindeyim ....

OliveOil83

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün 2012 JANA yani jandarma sınavları açıklandı.ÖSYM den sınav yapılma sırasına bakarsanız onumuzde 2012 TUS ve DUS tıp sınavları var,onlar açıklandıktan sonra 21012 ALS ile birlikte bizim sınavı da açıklayacaklar sanırım.Bence de 24-25 inde açıklanır.

Levent

Üye
Üye
bende 2 hafta sonra açıklanacağını klavuzda okumuştum sanki, ama emin değilim...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar; ÖMSS - 2012 Sınav Sonuçları icin; 2 tahmini gün soyleceğim... Bunlarda bana ait Tahminler : 25 Mayıs 2012 Cuma Öğleden Sonra ya da 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü ...

Alper58

Üye
Üye
YassaX Kardes 25 Mayis gec degil mi? Bence önümüzdeki hafta aciklanir. Aslinda aciklanmadan ziyade atanacak memur sayisinin artmasi önemli bence. Insallah bütün özürlü arkadaslarim bir yerlere atanirlar. Hic kimse magdur olmaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
Alper58 Kardeşim ; ÖSYM Büyük Sınavlar ( YGS - KPSS ) Haric , diğer sınavlarını ortalama 25 ila 30 gün arasında açıklıyor .. YGS Cok fazla sayıda kişiyi ilgilendirdiği icin 19 gunde acıklandı.. Mesela JANA - Askeri Lise SInavı 14 Nisan da Olmustu, dun acıkladılar yani 9 Mayısta .. Yaklasık 26 gunde acıklandı.. Benim tahminim de ısrarcıyım, 25 Mayıs 2012 Cuma Öğleden sonra gibi.. Neden dersen; ÖSYM ilköğretim Mezunlarının Kura ile Başvurularını 14 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında alacak.. Ben bunun sonunda, hemen ardından acıklanmasını bekliyorum..Buda benim yorumum.. Keşke yarın açıklasalar :)

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Sonuçları Haftaya Açıklanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Dünya Engelliler Haftası Şöleni'nde yaptığı konuşmada:

önemli sorunun istihdam olduğunu belirterek, "Oturduğumdan beri 10 tane kardeşimin en az yarısı iş istediğini söyledi." dedi. İki hafta önce yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçlarının gelecek hafta açıklanacağını söyleyen Şahin, "Önce 7 bin kardeşimizi hangi kategoride, hangi puanı aldıysa; karşıda da hangi talep varsa bunu adil şekilde yerleştireceğiz." diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ak Parti Mamak İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Dünya Engelliler Haftası Şöleni'ne katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada, hükümet olarak engellilerin yanında olduklarını belirterek, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2005 yılında çıkan yasa ile engelli vatandaşların ilk kez bir yasaya sahip olduğunu hatırlatan Şahin, "Bu yasa ile birlikte hukuki devrim gerçekleşmiştir. Ama baktık ki esas sorun zihinlerde, gönüllerde, kalplerde. Bir taraftan hukuki devrimi gerçekleştirip bir taraftan da zihinsel devrimi gerçekleştirmeye çalıştık." dedi. Esas engelin elde, ayakta, gözde, kulakta olmadığını söyleyen Şahin, "Bir kardeşimin ayağında sorun varsa, onun elinden, beyninden, kalbinden istifade etmemiz gerektiğini gördük. Herkesin insan olduğunu, hak ettiği insanca yaşam kalitesine ulaşması gerektiğine inandık." diye konuştu.

Engellilerin en önemli sorunlarından birinin istihdam olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: "Oturduğumdan beri 10 tane kardeşimin en az yarısı iş istediğini söyledi. En doğal hakkınız. 'Biz Mali olarak destek görüyoruz ama çalışmak istiyoruz' diyorlar. Biz de sizin çalışmanız için gerekli tüm alt yapıyı oluşturuyoruz. Hem kamuda hem özel sektörde boş olan kadroların doldurulması ile ilgili birebir takipçisiyiz. Yaklaşık iki hafta önce çok önemli bir sınav yapıldı. 60 bin kardeşimizi birebir takip ettik. Evlerinden aldık sınav yerine ulaştırdık. Önümüzdeki hafta sınav sonucu açıklanıyor. Önce 7 bin kardeşimizi hangi kategoride, hangi puanı aldıysa; karşıda da hangi talep varsa bunu adil şekilde yerleştireceğiz. Şimdi ilkokul mezunu kardeşlerimizi kura ile işe yerleştirilmesi ile ilgili talepleri almaya başladık. Bir taraftan da bunun takipçisiyiz."

Şahin'in konuşmasının ardından ihtiyaç sahibi 9 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi. Programda çok sayıda özürlü vatandaşın Bakan Şahin'e çeşitli konularda taleplerini ilettiği görüldü.

Alper58

Üye
Üye
Bakan su ana kadar bizlere umuttun baska bisey vermedi. Bakalim sonuc ne olacak?

YassaX

Üye
Üye
Alper58 ; Hayra Yoralım; Hayır Olsun .. Herkesin Hakkında da Hayırlısı Olsun ... Ben istiyorum ki ; biraz da Pozitif Düşünelim .. Eğer Olmuyorsa da ; Hakkımızda Boylesi Hayırlısıymış diyebilelim ...

Alper58

Üye
Üye
YassaX bey bende su ana kadar dediginiz gibi yapmaya calisdim ama, o kadar cok hayal kirikligina ugradim ki artik yapamiyorum ne yazikki

Alper58

Üye
Üye
Ama dediginiz gibi sabirli olmak lazim. Hakkimizda hayirlisi

YassaX

Üye
Üye
Alper58 Bey ; Aynen öyle.. Biraz daha Sabır ve Bolca Hayır Duası ....

fatoş60

Üye
Üye
hakkımızdan hayırlısı demekten baska çare yok ama bakanların yaptıgı açıklamalara artık ınansım gelmıyo. agzımıza bır parmak bal sürüyorlar misali.....

YassaX

Üye
Üye
fatoş60 hanım ; Evet Hakkımızda Hayırlısı ... Umarım Herkes Hak Ettiği Yere Hak Ettiği Sekilde Yerlesir . . . ALLAH Hepimizin YAR & YARDIMCISI Olsun ...

fatoş60

Üye
Üye
amin inşallah YassaX bey

I

ISPARTAKUS

Guest
ÖMSS Sonuçları Haftaya Açıklanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Dünya Engelliler Haftası Şöleni'nde yaptığı konuşmada:

önemli sorunun istihdam olduğunu belirterek, "Oturduğumdan beri 10 tane kardeşimin en az yarısı iş istediğini söyledi." dedi. İki hafta önce yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçlarının gelecek hafta açıklanacağını söyleyen Şahin, "Önce 7 bin kardeşimizi hangi kategoride, hangi puanı aldıysa; karşıda da hangi talep varsa bunu adil şekilde yerleştireceğiz." diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ak Parti Mamak İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Dünya Engelliler Haftası Şöleni'ne katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada, hükümet olarak engellilerin yanında olduklarını belirterek, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 2005 yılında çıkan yasa ile engelli vatandaşların ilk kez bir yasaya sahip olduğunu hatırlatan Şahin, "Bu yasa ile birlikte hukuki devrim gerçekleşmiştir. Ama baktık ki esas sorun zihinlerde, gönüllerde, kalplerde. Bir taraftan hukuki devrimi gerçekleştirip bir taraftan da zihinsel devrimi gerçekleştirmeye çalıştık." dedi. Esas engelin elde, ayakta, gözde, kulakta olmadığını söyleyen Şahin, "Bir kardeşimin ayağında sorun varsa, onun elinden, beyninden, kalbinden istifade etmemiz gerektiğini gördük. Herkesin insan olduğunu, hak ettiği insanca yaşam kalitesine ulaşması gerektiğine inandık." diye konuştu.

Engellilerin en önemli sorunlarından birinin istihdam olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: "Oturduğumdan beri 10 tane kardeşimin en az yarısı iş istediğini söyledi. En doğal hakkınız. 'Biz Mali olarak destek görüyoruz ama çalışmak istiyoruz' diyorlar. Biz de sizin çalışmanız için gerekli tüm alt yapıyı oluşturuyoruz. Hem kamuda hem özel sektörde boş olan kadroların doldurulması ile ilgili birebir takipçisiyiz. Yaklaşık iki hafta önce çok önemli bir sınav yapıldı. 60 bin kardeşimizi birebir takip ettik. Evlerinden aldık sınav yerine ulaştırdık. Önümüzdeki hafta sınav sonucu açıklanıyor. Önce 7 bin kardeşimizi hangi kategoride, hangi puanı aldıysa; karşıda da hangi talep varsa bunu adil şekilde yerleştireceğiz. Şimdi ilkokul mezunu kardeşlerimizi kura ile işe yerleştirilmesi ile ilgili talepleri almaya başladık. Bir taraftan da bunun takipçisiyiz."

Şahin'in konuşmasının ardından ihtiyaç sahibi 9 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye edildi. Programda çok sayıda özürlü vatandaşın Bakan Şahin'e çeşitli konularda taleplerini ilettiği görüldü.
YassaX bey sizce kuralar ne zaman çekilir acaba bununla ilgili bir bilgi var mı sizde

teamtech

Üye
Üye
s.a YassaX abi ben kayıt ımı ve başvurumu yaptırdım sonradan liseden aradılar ö. raporunun foto kopisini istediler bnde tanıdıkla gönderdım önce o nerde demısler olmaz ndemısler sonra tamm demısler sorun olurmu benım yerıme ımza atmıs saten ben önce atmıstım. sorun olmaz demı?

Tekerlekli Sandalye