ÖMSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

YassaX

Üye
Üye
teamtech; Sorun olacağını dusunmuyorum ... Eğer kafana da bisey takılıyorsa ; ÖSYM - Ulaşım ve Haberleşme Telefon: 9 0 (312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)--> Burayı arayarak daha detaylı bilgi alabilirsin.. Biraz zor düşen bir hat ; sabirli olmalisin.. Sonucta liseden arayanlar; evraklari ÖSYM Merkezine gonderiyorrlar ... Sana kalmis arayip aramamak .. Daha evraklar ; Ankaraya gitmez; icinde bir uhde kaliyorsa ; imkanin da varsa ; Seni arayan lise ye isterrsen git derim ...

YassaX

Üye
Üye
özkan bey sizce kuralar ne zaman çekilir acaba bununla ilgili bir bilgi var mı sizde

beşikt(AŞKIM) ; KURA Tarihi Hususunda Resmi bir açıklama yok.. Başvurularınızı yaptıktan sonra beklemekten başka yapacak bisey yok... Biz de ÖMSS ye girdik; Sınav Sonucu bekliyoruz, sonra da Tercih Kılavuzu yayınlayacaklar.. Tahminim Kura Haziran Ayı içerisinde olacaktır.. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

Alper58

Üye
Üye
Slm YassaX Bey,

Bu yapilmis olan Ömss sinaviyla hangi ilde kac memur atamasi yapilacagina dair bir bilgi var mi acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:

hunter

Üye
Üye
fatma şahin'in demesine göre bugün sonuçların açıklanması lazım..bekliyoruz...

YassaX

Üye
Üye
Slm YassaX Bey,

Bu yapilmis olan Ömss sinaviyla hangi ilde kac memur atamasi yapilacagina dair bir bilgi var mi acaba?

Alper58 Bey ; Hangi ilde kac memur alınacağına dair henüz bir bilgi yok ... Acıklamalar şu şekilde ; 2 yıl içerisinde Kamuda 20.000 olan Engelli Kontenjanını doldurmaya calisacağiz .. En son 2 gun once Bakan Fatma ŞAHİN ; ilk atamada 7.000 Kisi alınacağını ifade etmişlerdir ... Bilinenler bunlar ...

hunter ve smyzkrkc ; Bakan Fatma Şahin ilk açıklamasını 12 Nisan 2012 Cumartesi yaptığında ; ÖMSS Sonuçları Gelecek Hafta Açıklanacak dediğinde bizlerde 14-18 Mayıs 2012 Tarihlerinde acıklanacağını dusunduk.. Ancak 15 Mayıs 2012 Salı günü yine bir Platformda yaptığo acıklamada ; ÖMSS Sonuçlarının gelecek hafta acıklanacağını ve ilk atamada 7.000 kisi alınacağının beyan etmişlerdir.. Yani 21-25 Mayıs 2012 Tarihleri civarlarında ÖMSS Sonuçları açıklanacağını ifade etmişlerdir. Benim tahminim her zaman aynıydı , yine değişmedi : 14-25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında İlköğretim Mezunlarının Kura Başvuruları var .. 25 Mayıs 2012 Cuma günü, Kura başvurularının hemen ardindan aynı gun ÖMSS - 2012 Sonuclarının acıklanacağı görüşündeyim... Bekleyip göreceğiz ... Hakkımızda Hayırlısı Neyse O Olsun ....

Son düzenleme:

hunter

Üye
Üye
umarım haftaya fatma şahin'den sonuçlar önümüzdeki hafta açıklanacak diye bir beyanat gelmez..Allah'ın haftaları bitmez. =).

YassaX

Üye
Üye
hunter ; INSALLAH Haftaya acıklanır .. Belli mi olur belki de Cuma gununden once acıklarlar .. Hakkımızda Hayırlısı Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar 22 Nisans 2012 Tarihinde ÖSYM nin Yapmış olduğun TUS - 2012 ve DUS - 2012 Sınavları Bugün yani 18 Mayıs 2012 Tarihinde ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet sitesinde acıklanmıştır ... Yani bizim Sınavımız bu sınavlardan 1 hafta sonra 29 Nisan 2012 Tarihinde yarpıldığına göre 25 Mayıs 2012 - Cuma Aksam Üstü ÖMSS Sonuçları Açıklanır düşüncesindeyim ... Saygılarımla ...

Alper58

Üye
Üye
Tesekkürler YassaX Bey bilgileriniz icin. Ben bu sinavin yapilacagini ve sinav hakkinda herseyi sizlerden ögrendim. Paylasimlarinizla bana yol gösterdiniz. Hersey icin Allah sizlerden ebeden razi olsun.

YassaX

Üye
Üye
Alper58 Kardesim :) Amin .. Cemil Cümlemizden INSALLAH :) Bu güzel Hayır Dualarını almak herseye bedel .. Sağol , Varol Alper Kardesim :)

teamtech

Üye
Üye
YassaX bey liseye kayıtımı yaptırmıstım ve tahutnameye ve imzam atıldı sadece ö.raporum kalmıs onu ıstedıler bende akrabasmla göndermıstım onu verdıgıne dahı ımza atmıs benım yerıme saten dosyalarım tamm mıs demısler bır liseye ö.rapor ıstemısler gönderdım onuda fotografımı orda cektıler kayıtımı kaydettıler hepsı tammdı sagolasın kolay gelsin

YassaX

Üye
Üye
teamtech ; bu arada ismim Özkan ... Kura Başvurun Hayırlı & Uğurlu Olsun ...

hunter

Üye
Üye
sonuçalr açıklandığı gibi tercihler başlar mı yoksa sonuçlar açıklandıktan belli bir zaman sonra mı tercihler başlar?? Tercihler yapıldıktan tahmini kaç gün sonra atamalar belli olur ?? bir fikri olan var mı?

YassaX

Üye
Üye
hunter ; Sonuçlar açıklandıktan sonra ; 10 gün içinde Tercih Kılavuzu yayınlanacağı düşüncesindeyim ... Onun icin belli bir tarih verilir .. Yine 15 Haziran dan önce atanma durumları öğrenilmez düşüncesindeyim .. Haziran Sonuna kadar da sürebilir ..

YassaX

Üye
Üye
64fadim; Hayırlısı Olsun ...

sebboy

Üye
Üye
büyüh ihtimal yarın açıklanır rüzgar gülü kura başvuruları bugün son gün çünkü

YassaX

Üye
Üye
Rüzgar Gülü; Benim tahminim; Bugün saat 16.00 ya da 17.00 den sonra açıklanacağı yönünde .. Hakkımızda Hayırlısı Olsun ... Herkese Hayırlı Cumalar ...

Tekerlekli Sandalye