ÖMSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

smyzkrkc

Üye
Üye
bilmiyorum totem tutuyorum inş. açıklarlar bugün :)

mevce

Üye
Üye
Ösym 5 Mayısta yaptığı todaie sınavını açıklamış ömssden ses soluk yok.

hunter

Üye
Üye
1 Nisanda yapılan yüzbinlerce kişinin girdiği ygs sınavı bile 20 günde açıklandı bizimkisi 26 gün oldu hala ses yok???

hunter

Üye
Üye
bu saat de arasan bile kimi bulucan ki mesai bitti,17:30 dan önce aransaydı olurdu??

mahoni_48

Üye
Üye
dort gozle beklıyorum vallahı karnıma sancılar gırıyor ıcınızde su urunlerı muhendısı olan varmı arkadaslar

mahoni_48

Üye
Üye
arkadaşlar bır bakanlıkda ankarada calısan bır tanıdıgım var az once sınav sonucu hakkında konusuyor ıdık ıste daha acıklanmadı felan dedım bana soyle bır sey soyledı bakanlıkdakı arkadaslar konusuyor ıdı pazartesı acıklanacakmıs dedı ben onun sozunu ıletıyorum emınım bır cok arkadas bılgısayar basında dırek olmustur ıcınızı rahat tutun ve sabır ıle onumuzdekı haftayı beklıyın hepınıze hayırlı tatıller

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
ösmm 2012 nihayet 28 mayıs Pazartesi günü açıklanacakmış arkadaşlar.
Pazartesi sabah saat 10:00 da devlet bakanı bir açıklama yapacakmış. Sonra ösym sitesinden sonuçlar yayınlanacakmış.

Bilgilerinize,

Birey

Üye
Üye
Gazoz ağacı, kaynağın nedir?

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
off yaa gunlerı sallaya sallaya bı hal oldular bu kadarda olmaz ya dalga gecıyorlar resmen :((((

hunter

Üye
Üye
veeeeeee Fatma Şahin'den beklenen açıklama geldi ''sınav sonuçları haftaya açıklaancak''...Nasılsa Allah'ın haftası bitmez..Bu açıklama bir hafta daha bizi oyalar,gazımızı alır...Kendimce neden geç kalındı diye bir mantık yürütüm aklıma gelen tek şey;sınav sonuçlarıyla,tercih formlarını aynı anda yayınlamak için olabilir mi acaba?? Çünkü başka hiçbir mantıklı açıklaması yok.??

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır? --> Bu başlığın ilk sayfasında ÖMSS Sınav Sonuçları ile ilgili 7 Mayıs 2012 ve 10 Mayıs 2012 de ; yani 3. ve 6. mesajlarımda 2 tahminde bulunmuştum... 25 Mayıs 2012 ya da 28 Mayıs 2012 De ÖMSS Sonuçları açıklanır diye .. Geçen hafta Tahminimi teke düşürdüm; Çünkü Bakanımız Fatma Şahin 21-25 Mayıs 2012 Tarihleri arasındaki Hafta da açıklanacak demişti.. ÖSYM yi 2-3 gün önce aradığımda ; Sınav Sonuçları 1 Ay içerisinde açıklanıyor, başka bir bilgi veremiyoruz demişlerdi.. 28 Mayıs 2012 Pazartesi 29. gün olacak.. Eğer Pazartesi de açıklanmassa; kesin olarak bir sorun vardır düşüncesindeyim ... hunter kardeşim senin yorumuna katılamıyorum... Sonuç ayrı birşey; Tercih Kılavuzu ayrı .. Gerekirse ; Tercih Kılavuzunu 20 gün sonra da yayınlayabilir.. Ancak Sınav Sonucunu 1 ay içinde açıklamak zorundadır .. Ne diyelim Hakkımızda Hayırlısı Olsun... Geç Olsun ama Güç Olmasın ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Özürlüler vakfını aradım telefonda böyle söylediler. artık bilemiyorum ben gerçekten umutsuzum ve sadece beklemekle geçmiyor günler. Pazartesi açıklanmazsa ösym yi aramayı düşünüyorum. Aldığım bilgiyi sizlerle paylaşırım ama inşallah gerek kalmaz ve pazartesi açıklanmış olur.

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; ÖSYM yi aramana gerek yok, sana da aynı açıklamayı yapacaklar ... 2-3 gun once aradığımda; yetki bayan; ÖSYM nin yaptığı Sınavlara Yasal Süre acısından 1 ay içinde açıklanır diyor başka bir bilgi de vermiyor .. Pazartesi 29. gün.. Bakalim ..Hayırlısı Olsun ...

YassaX

Üye
Üye
ÖSYM nin ÖMSS den 1 hafta Sonra yaptığı 2012-TODAİE Sınavı neden ÖMSS den önce açıklandı soruları geliyor...Bunlara Cevap olarak şu şekilde açıklama yapıyorum : ÖSYM nin avukatı değilim. Bizden Sonra ÖSYM nin yaptığı 2012-TODAİE sınavı ; 5 Mayıs 2012 tarihinde yapıldı... Yani 2012 - ÖMSS Sınavından 1 hafta sonra yapıldı ...Ancak; 25 Mayıs 2012 Tarihinde açıklandı... Ancak sınava başvuran aday sayısı 944, Sınava Giren kişi Sayısı 860 kişi.. Bence 2012 - ÖMSS ile 2012-TODAİE Sınavını karşılaştırmamalıyız ... Ayrıca 14 -25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında İlköğretim Mezunlarının KURA Başvuruları alındı ... Kura Başvuru Tarihi 25 Mayıs 2012 de bitti.. Tahminimiz ÖMSS - 2012 yapıldıktan 29 Gün Sonra 28 Mayıs 2012 Tarihinde açıklanmasını bekliyoruz .. ÖSYM yi 3 gün önce aradım ve verilen cevap şu şekilde : ÖSYM Yaptığı Sınavları Yasal Süre Olarak 1 Ay içerisinde açıklamaktadır; şeklinde bir bilgi veriyorlar , başka da bişey demiyorlar ... Burada talihsiz açıklama Bakan Fatma ŞAHİN'den gelmiştir ... Geçtiğimiz Hafta yaptığı açıklamada ; ÖMSS Sınav Sonuçlarının GELECEK HAFTA ( 21 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri Arasını Kastederek ) Açıklanacak demiştir ve ÖMSS Sonuçları Açıklanmayınca ; Binlerce Engelli Kardeşimin Beklentileri boşa çıkmıştır ... Şimdi ben daha da önemlisi Bakan Fatma ŞAHİN'İn İlk atamada 7.000 engelli kontenjanı olacak açıklamasına da süpheyle yaklaşmaktayım... Neden Dersiniz ; Bakan Faruk Çelik ÖMSS Sınavından 1 gün sonra ; ilk atamada 5.000 engelli kontenjanına alımlar yapılacaktır denmişti... Bu mudur Kurumsal yapı... Binlerce Engellinin aklı karışıyor, herşey çorbaya dönüyor ... Zaten ; Engellilere Hitap Etmeyen ve Engelli kardeşlerimizin bilgi, becerilerini Ölçemeyen bir Sınav Yapıldı, sonucunu bari Adam Gibi Açıklayın.. Ne olacaksa Olsunda , Önümüzü Görelim.. Lisans - KPSS 7 Temmuz da; Oturup ne çalışmak istiyorum ne de başka bişey.. HAYIRLISI OLSUN Demekten Başka Birşey Gelmiyor Elimizden ...

mesut5454

Üye
Üye
kura sonuçları ne zaman açıklanacak bılgınız var mı ? mail olarak bılgı verılırmı bıze kurada cıktık veya cıkmadık diye

YassaX

Üye
Üye
mesut5454 kardeşim ; zaman zaman bizim sitemizi, facebooktaki ÖMSS sitelerini ve ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesini ( ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) takip ettiğin zamani mutlaka gelişmelerden haberdar olursunuz ... Noter Huzurunda Ne zaman ve Nerede Çekiliş yapılacağı Mutlaka Duyurulacaktır.. ÖSYM artık Sonuç, Sınava Giriş, Atama vs işlemleri için evlere Evrak vs göndermiyor.. Sen kendin takip edeceksin , dediğim sitelerden.. Ayrıca ; T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü nünde Resmi İnternet Sitesinden ( Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | ) Takiplere devam etmelisin .... Saygılarımla ....

YassaX

Üye
Üye
Memurlar.Net (ÖSYM Başkanı için, Fatma Şahin'in sözlerinin hiçbir değeri yok)

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapıldı. Ancak toplam 60 bin kişinin katıldığı sınav sonuçları hala açıklanamadı. Üstelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin sınav sonuçlarının bu hafta açıklanacağını bildirmişti. Ancak Bakan sözünün bile hiçbir değeri yok gibi görünmektedir.

2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) 1 milyon 837 bin katıldı. Sınav 1 nisan 2012'de yapıldı. YGS sınav sonuçları 20 Nisan'da açıklandı.

Ancak 29 Nisan'da yapılan ve sadece 60 bin adayın katıldığı ÖMSS sınav sonuçları 26 Mayıs 2012 tarihi itibariyle açıklanamamıştır.

Üstelik Bakan Fatma Şahin, 16 Mayıs'ta şunları söylemişti: "Yaklaşık iki hafta önce çok önemli bir sınav yapıldı. 60 bin kardeşimizi birebir takip ettik. Evlerinden aldık sınav yerine ulaştırdık. Önümüzdeki hafta sınav sonucu açıklanıyor."

ÖSYM Başkanın, Bakan sözlerine hiç itibar etmediğini ve binlerce adayın bilgisayar karşısında beklediği böylesi bir zaman diliminde açıklama bile yapmadığını görüyoruz.

Başkan Ali Demir, gazetelerde gördüğü ve yalanlayabileceği en ufak bir haber için dahi açıklama yapıyor. Ancak 60 bin engelli adayının, bilgisayar ekranları başında saatlerce beklemesi, umrunda dahi olmuyor.

Bu tavrın, vatandaşına saygılı bir tavır olmadığını ve yakışmadığını düşünüyoruz. Bir kurum Başkanın, açıklama yapıp, "sınav sonuçları şu tarihte açıklanacak" demesi zor değildir. Bürokratlar saygı görmek istiyorsa, sorumlu olduğu kitlelere karşı da saygılı olmalıdır.

ALINTI VE KAYNAKÇA : Memurlar.Net (ÖSYM Başkanı için, Fatma Şahin'in sözlerinin hiçbir değeri yok)

Tekerlekli Sandalye