ÖMSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

osman35

Üye
Üye
umudum kalmadı benim bugünde açıklanmaz gibi geliyor bana ösym yide aradığımda kesin bir şey söylemediler

erenerden

Üye
Üye
Bunlar engelliyiz diye bizi sabir taşi mi saniyorlar.hoş sabir taşi olsa oda çatlamişti ya...:(

YassaX

Üye
Üye
Sanırım Bu Yıl Açıklanır :) Hatta Yüzde Yüz, Bu Sene Açıklanacağına Eminim :) Artık Ağlanacak Halimize Gülüyoruz Ne yapalim ...

secil

Üye
Üye
"" Bütün Kapıların Anahtarlarını Kendinde Bulunduran ALLAH'IM !.. Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında ; En Hayırlı Kapıları Açman Duasıyla "" Anlamlı bir duaydı,öncelikle AMİN... Hergecen gün umutlar tükeniyo sanki,:( verilmiş sözler askıda kalmış gibi.İnşallah bunca zaman beklemenin neticesinde hepimizin yüzünü güldürecek sonuçlar çıkar.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; herkes belirsizlikler ve tutarsızlıklardan yana çok dertli ... Sınav ; garip bir sınavdı .. Sonuçlar olarak en son bizim sınavı bırakıyorlar, ne zaman yapılacağı konusunda kaç tane en üst düzeyde farklı farklı yorumlar vardı.. İnanın ÖMSS = Önemsiz, Özensiz,Özürlü Memur, Sabırçatlatma,Sınavına benzedi... Görüyorsunuz ki bende ; Yetkilileri uyup; garip garip yorumlar yapmaya başladım ... Hakkımızda Hayırlısı ...

V

Vijdanatilla

Guest
Ben Duayı okuduğumda ağladım.. Çok anlamlı bir duaydı.. Teşekkürler YassaX ,

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Rica Ederim ... Ben Teşekkür Ederim ... Umarım En Güzel Yerlere Ulaşmıştır Hayır Dualarımız ...

Birey

Üye
Üye
Tek istediğim Fatma Şahinin bir daha konuşmamasıdır.

V

Vijdanatilla

Guest
YassaX ; Rica Ederim.... Rabbim kimin duasını kabul eder bilinmez... Bukadar kişinin duaları ulaşmıştır bir yerlere...

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; mutlaka ulaşmıştır Hayır Dualarımız ... Saygılar

YassaX

Üye
Üye
ARKADAŞLAR; ÖMSS Sonuçları Açıklandığı Zaman, Bana Göre Sonucu; Puan açısından değil de; Hangi Gruptan girdi iseniz oradaki sıralamanız açısından değerlendirmekte fayda var ... Örneğin ; Lisans girdiniz ve 5.144 Lisans Arasından diyelimli 1.000 inci oldunuz.. Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; farzedelim 1.500 Lİsans alınacaksa; COk Kotü bir Tercih Sıralaması Yapmadığınız takdirde atanmanız mümkün olabilir.. Bu bir örnektir, tüm mezuniyet Gruplarına göre uygulanabilir.. Ancak Lisans diyelim 2.000 inci oldunuz ve ; toplam da 1.500 kişi alınacak.. Cok guzel bir tercih sıralaması ile yine atanmanız mümkün olabilir, tabiki diğer sonuçtan daha düşük bir ihtimalle.. Az Tercih edilen illeri ya da ilçeleri yazdığınızda ; o şekilde atanmak mümkün olabilir.. Şimdi Puan konusuna gelince; diyelim ki 70 aldınız , eee ne işinize yarayacak ( Eğer ÖMSS Tercihlerinde Bir Baraj Puan Uygulaması Olmazsa.. Benim Tahminim, herhangi bir baraj puan uygulaması olmayacağı kanaatindeyim ) ; Ömss nin bir öncesi olmadiğindan; Ne Tavan Ne de Taban Puanlar belli ... O yuzden alınan bir 70 in; yerleştirme anlamında size direk olarak bir faydası yok .. Bunlar benim düşüncelerim .. Ancak Tercih Kılavuzunda ; farklı durumlar olursa ; onları bilemem ... Hani şoyle düşünün; Üniversite Sınavında bile ; Puan aldığınızda ; Öncelik Yüzdelik Dilime Bakın diyorlar ya, aynı şekilde bizim ÖMSS de de Sınavdaki Sıralamanız Önem arz etmektedir ...

Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
ARKADAŞLAR ; Bizim Hayatımızda ÖMSS Dışında da Bir Şeyler Var ... Örneğin Sevap İşlemek, hem de Su İçerken :)

Bir Bardak Suda 7 Sünnet:

1.Besmele çekmek,
2.Oturarak içmek,
3.Sağ eliyle içmek,
4.Bardağa üflememek,
5.Üç yudumda içmek,
6.Aile içinde de olsa ikramda bulunmak,
7.İçtenlikle Elhamdülillah demek..

Saygılarımla

secil

Üye
Üye
İçimiz dışımız ÖMSS oldu yaa:) güzel bir örnek verdiniz,tebrik ederim sizi.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Teşekkür Ederim düşünceleriniz için :)

kupaAS43

Üye
Üye
dün rüyama ak sakallı dedem girdi dede dedim ömss dedim sınav sonucu dedim yarın açıklanırmı dedim, deden sopayla OĞLUM BAK GİT diye bağırınca kaçtım :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba YassaX Bey,

Ben de Ömss 2012 ye lisans mezunu olarak girdim ve her gün sizden haberleri okuyorum. İnternette gezinirken yarın yani 29 mayısda açıklanabilir diye gözüme çarptı ama nerede okuduğumu hatırlayamıyorum. Anladığım kadarıyla siz bu konuda çok bilgisiniz ve benim ilk sınavım.Tercih hakkında hiç bir bilgim yok vesizden açıklamalarınızı ilgiyle beklediğimi belirtmek istedim.

Yardım ve desteklerinizi esirgemeyeceğinize inanarak bu konuda açıklamalarınızı okumaya devam edeceğim. tercih döneminde yanımızda olmanız dileğimle,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı; 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana tüm gelismeleri, acıklamaları , elimden geldiğince takip ettim, yorumladım ve paylaştım ... Yine paylaşmaya devam ediyorum .. Tercihler hakkında ; yukarıda mesajlarımda da yorumlar mevcut ... İşin Zorluğu Şurada ; ÖMSS ilk defa yapıldığı icin bir cok belirsizlik var ve bunun yanında Bakanların ve Bürokratların birbirlerinden habersiz ya da haberli farklı açıklamaları, işleri daha da zorlaştırıyor... ÖMSS Sınav Tarihi, ÖMSS Kursları, ÖMSS yi Hangi Kurumun Yapacağı , ÖMSS Sonuçları, ÖMSS de ilk atamada ve Toplamda Kaç Kişi atanacağı inanin o kadar çok birbirine girdi ve çorba olduki, bizlerin yorumları da , acıklamaları da karıştı... Ben mümkün oldugunca ; sade, anlaşılır ve net yorumlar yapmaya çalışıyorum... Zaten ; Hic Engellilere Hitap Etmeyen bir ÖMSS Sınavı Yapıldı. Ne bilgi Ölçme , ne Değerlendirme ne de başka bişey ... Tüm bu gelişmeler ışığında 5-6 aydır bu sitede her gelişmeyi yorumladık, paylaştık, sevindik, üzüldük, duygulandık ... Aynen gelişmeleri takip edeceğim, ÖMSS Sonuçları acıklandıktan sonra da Sonuçları Yorumlama açısında, Tercih Kılavuzu Yayınlandığında; Tercihler Noktasında ; elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince, dilimiz döndüğünce Tüm Engelli Kardeşlerimize Yardımcı olmaya çalışacağım Gazoz Agacı, bu arada tabiki size de yardımcı oluruz ALLAH'IN izniyle ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH ...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
YassaX Bey,

Allah razı olsun sizden, gerçekten tüm gelişmeleri takip ederek bizleri yönlendirdiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın,

YassaX

Üye
Üye
Gazoz Agacı ; Amin.. İNŞALLAH .. Sağolun .. ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ... Elimden geldiğince yardımcı olmaya devam ... Saygılar ....

ozbay

Üye
Üye
YassaX bey, bir soru sorabilirmiğim siz aylardan beri gelişmeleri takip ediyorsunuz bizleri bilgilendiriyorsunuz bir konuda sadece tahmin olacak lise düzeğinde kaç net ve üzeri atanır sizce araştırmalarınıza göre tabiyki standart sapmada olacak ben sadece sizden bir tahmin almak istiyorum çalışmalarınızda başarılar.

Tekerlekli Sandalye