ÖMSS Sınavı ve Kura Yerleştirmeleri Belli Oldu

iyimser

Üye
Üye
selamun alleyküm bende kura ile katılmıştım bende yerleşemedim hakkımızda hayırlısı olsun.eylül ayındaki yerleşmeler için kura ile tekrar katılım olacakmı acaba

osman35

Üye
Üye
osman temeniniz için teşekkür ederim ama karamsarlığa düşmeyin. eylülde ek atama var. ve daha nice atama olacak ben hem siz hem lenovonun hayırlı haberlerini bekleyecem.

ne demek ben teşekkür ederim. yok benimki karamsarlık değil aldığım puanla bir yere ilk atamada yerleşemeyeceğimi biliyordum ben zaten :)
bu atamalar 2 sene boyunca mı olcak ? ve her seferinde yeniden mi tercih yapacaz

umittosun

Üye
Üye
arkadaş anlamıyorum ben bukadar kişi atanamıyor ama 2000 kusur boş kadro kalıyor nasıl oluyor bu iş bende atanamamışım

marcus_oredius

Üye
Üye
umittosun tercihler genel olarak bellirli illere yapıldı genelde tercih edilmeyen yerler açıkta kaldı.

osman35

Üye
Üye
imam hatip eskişehir mesela kmseyi almamış hiç kimse yazmamış mı burayı ?

mesut5454

Üye
Üye
bende kura ile bsvuru yaptım secılemedım atanan arkdaslara hyırlı olsun...

marcus_oredius

Üye
Üye
üzüldüm mesut ancak unutmaki daha bu sürec 2 yıl geçerli bu daha başlangıç her atamada şans faktörünüz daha da artıyor. umarım ilerleyen kuralarda daha çok şansınız olur.

hunter

Üye
Üye
imam hatip kadroları boş kalmış umarım atanamayan arkadaşlar için kadro nitelikleri değişip düz memur olarak boş kadrolara en kısa zamanda atama yapılır..

mekansız67

Üye
Üye
yaptıgımız< tercıhlerı degıstırme sansımız yok demı artık

Son düzenleme:

marcus_oredius

Üye
Üye
bu adaletsizlik değil mekansız67 yozgatı demek ki kimse tercih etmemiş ki o puanla atanmışş bu bir tahmin oyunu gibi . puan önemli ancak kimin nereyi tercih ettiği de önemli.

taktiklal

Üye
Üye
Kura için ? puan derdi yok hem buda mı aynı torpil demek istemem ama yarısı torpil kuradan adının çıkması yeterli değil mi ?

marcus_oredius

Üye
Üye
kura için demedim ben kardeşim.

ben bu sınavda torpil olduğunu düşünmüyorum. kura bence bir ilk olduğu için biraz yalnış anlaşıldı ancak .

taktiklal

Üye
Üye
Peki senin fikrin ne kura için misal tercih yapıyoruz ismin çıkarsa hangisi uygunsa oraya yerleşirsin bu mantıkla ismin çıkarsa bile tercihlerde kadro boş değilse benim adımda mı iptal oluyor ?

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi bence uygulama şöyledir
öncelikle isimler cekiliyor mesela iyelim 988 kişi atanacak 988 kişi asil 988 kişi yedek.
bunların tercih listesi çekilen ilk isimden başalanarak atama işlemi başlanıyor. eğer bu işlem sırasında her hangi bir adayın tercih listesinde açık kontenjan yoksa yedek adayların ilkini asil listenin en sonuna eklenip bir sonraki adayın tercih listesine geçiliyor. bunu bütün kadrolar dolana kadar yapılıyor.

sınavla girenlerde benzer şekilde oluyor bütün adaylar puan sırasına göre diziliyor. tercihlerine bakılarak atama yerleri saptanıyor ancak tercihlerinde açık kontenjan yoksa bir sonraki adaya geçliyor bu kadrolar dolana kadar veya adayların tamamı bitene kadar devam ediyor.

taktiklal

Üye
Üye
İşte öyle saçma değil mi sınav için puana göre doğru kura için neden yer yoksa ismim çıkmasına rağmen o zaman kadro sayısını artırsınlar 1-2 kişilik kontenjan saçmalıktan başka bir halta yaramaz ... Madem öyle olacak ona göre bize desinler bizde ona göre tercih yapalım kura adı üstünde şans işi ismim çıkarsa kazandım anlamına gelir ne diye yedeklere yer verilir ki ha gitmek istemezsin o zaman yedeğe yer verilir.

marcus_oredius

Üye
Üye
haklısın kardeşim ben kura olacağını duyduğumda sadece il tercihi yapacağınızı düşünmüştüm kurum kadro tercihi değil. ancak sizin sisteminizide kpss sistemine benzetebilmek için yapılmış bir olay. eğer sadece il olsaydı daha rahat bir şekilde olabilirdi.

taktiklal

Üye
Üye
Aynen öyle bir de söylendiği kişi sayısı kadar atama olmadı halen daha açık var buda ayrı bir dert

marcus_oredius

Üye
Üye
ben kurada tam yerleşme olduğunu duymuştum diğer eğitim düzeyinin bazı kurumlara tercih yapılmadığı için açık kaldı.

Tekerlekli Sandalye