ÖMSS Sınavına kaç kişi başvurmuştur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YassaX

Üye
Üye
murat1071; Tahmini olarak 50.000 Civarlarında beklediklerini açıklayan bir yetkili oldu... "Salı günü(28 subat 2012) istanbul Fatihde Mir Ali Kültür merkezinde ÖMSS bilgilendirme toplantısı vardı..bu toplantıda bir sosyal hizmetlerden bir görevli, birde ÖSYM yetkilisi vardı..konu hakkında bilgi verdiler..soru cevaplara geçildi..toplantıya tahmini 400kişi katıldı.. " ÖSYM yetkilsi cuma ( 24 Şubat 2012 ) akşam itibariyle 20bin başvuru geçti dedi..başkan ÖSYM, Cuma akşam itibariyle lisans önlisans ve lise toplamı 20bini geçti..tahmini 45 bini aşmasını bekliyoruz dedi.. "

ender

Üye
Üye
35 bini geçmez bana sorarsanız yarın son gün bakalım durum nedir eğer 40 bin bile başvuru olsa 2 kişiden birisi işe girecek anlayışı çıkar 20 bin alım olucaksa

egribey

Üye
Üye
inşallah konya ereglı de memur olsam yasadım xd 21 yasında memur xD

Birey

Üye
Üye
20 bin kadroyu bir anda doldururlarsa evet yaşadık, yok doldurmaz zamana yayarlarsa bir süre daha yaşamayacaz:))

YassaX

Üye
Üye
35 bini geçmez bana sorarsanız yarın son gün bakalım durum nedir eğer 40 bin bile başvuru olsa 2 kişiden birisi işe girecek anlayışı çıkar 20 bin alım olucaksa

ender bey; Özürlü Memur Alımı 20.000 kisi deniyor ancak bu sayının için; KURA ile başvuru yapacaklarda var ... ( 14-25 Mayıs 2012 tarihinde basvuracaklar ) ...Kuraya da bir hayli başvuru olacağını dusunuyorum

frankenstein

Üye
Üye
Sınava 30-40.000 kişinin başvuracağını tahmin ediyorum ancak ozkancey abimin de dediği gibi kura ile katılacaklar dahil olunca bu sayı yüzbinleri bulabilir.

YassaX

Üye
Üye
frankenstein ; ÖSYM Yetkililerinin açıklamalarına göre ; ÖMSS'de Sınava Başvuru Sayısı Yaklaşık 45.000 - 50.000 kişi aralığında olacaktır... Kura ile başvuran sayısında bir tahminim yok ancak, Genel Toplam 100.000 e yakın olacağını dusunuyorum

ender

Üye
Üye
20 binalım olsa bunun 4 bini lisasn önlisasn 4 binde ilkokul kura atamalarıan verseler 20-4-4=12 bin de lise mezunlarına verirler çünkü lise mezununa çok kadro ayırırlar 30 bin lise mezunu başvuru yapıp sınava girse bile yarısından biraz azı kadro alır diye düşünüyorum ben bu da 2 kişiden birisi işe girebilir demek oluyor

YassaX

Üye
Üye
ender bey; ; umarım herkesin hakkında hayırlısı neyse o olur ... ÖMSS de Sınav icin basvuran arkadaslara tek tavsiyem; ÇALIŞMAK - ÇALIŞMAK - ÇALIŞMAK ... Çalışan kişinin boşta kalma ihtimali yok denecek kadar az .. ÖMSS nin Tercih Aşaması Kısmını 25 MAYIS 2012 Tarhinden Sonra düşünmeliyiz... O zamanlara yakın bir zaman da tercihleri alacaklar diye düşünmekteyim ...

zeynep....

Üye
Üye
ben kamu yönetimi mezunuyum hangi konulara çalışmalıyım. sınav hakkında hiç bir bilgim yok bilgisi olanlar yardım ederse çok sevinirim teşekkürler.

YassaX

Üye
Üye
zeynep....hanım; öncelikle bulunduğunuz ilde ÖMSS Kursu varsa ve gitme imkanınız da olursa gitmenizi tavsiy ederim... Bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezine sorabilirsiniz .. ÖMSS - 2012 ilk defa yapılacak bir Merkezi Özürlü Sınavı Olduğu icin önceki bir örneği yok ... Siz Kamu Yönetimi mezunu olduğunuz icin Lisans Grubundan gireceksiniz ... Vereceğim Linkleri bir okumanizi tavsiye ederim :

1-) http://engelliler.gen.tr/f98/ozurlu...inda;-en-cok-sorulan-15-soru-ve-cevabi-12063/
2-) http://engelliler.gen.tr/f98/omssye...caya-kadar-calisilacak-konu-basliklari-11747/ --> Geçmiş Özürlü Sınav Konuları
3-) http://engelliler.gen.tr/f98/omss-sinav-sorular-[cikmis-sorular]-10705/
4-) http://engelliler.gen.tr/f98/omss-o...vi-icin-kaynak-kitap-notlar-dokumanlar-10375/
5-) http://engelliler.gen.tr/f98/omss-o...v-hazirlik-soru-ornekleri-ve-cevaplari-10372/

2012 - ÖMSS’ DE UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI ( KESİNLEŞMİŞ BİLGİ )

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
1) Türkçe 15
2) Matematik 15

Genel Kültür Testi Soru Sayısı
1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
4) Türkiye Coğrafyası 5
5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

TOPLAMDA 60 ADET SORU SORULACAKTIR..

mekansız67

Üye
Üye
ben kura ıle atanacaklar az bı kadro ayırdılar sanırım sınava tercıh cok olur devlet tarafından...

zeynep....

Üye
Üye
çok teşekkür ederim ben bir kitap aldım da orda matematik 2 konuları vardı kafam karıştı tanjant limit türev vs o yüzden kafam karıştı onlara da çalışmam mı gerek diye düşündüm. zaten kpss ye de hazırlanıyorum.

YassaX

Üye
Üye
zeynep...hanım; Rica Ederim ... Bana kalırsa o konular çıkmayacak ... Ancak, ÖMSS dediğim gibi ilk defa yapılacak bir sınav .. 60 Soru - 60 Dakika olacağı için ; ben soruları şu şekilde dusunuyorum ... Konuların en basit sorularını sorarlar gibi geliyor .. Sadece konuları bilmek yeterli olacağı dusuncesindeyim .. Ayrıca o dediğiniz matematik 2 konuları limit, türev, tanjant vs konularına ben çalışmayacağım ... ÖMSS Kurslarında da zaten o konulara da değinmeyecekler.. Ama karar size kalmış ...

zeynep....

Üye
Üye
teşekkürler özkan bey bir sorum daha olacak peki atama olursa benim bölümle ilgili sadece memurluk mu olur.

YassaX

Üye
Üye
zeynep....hanım ; KPSS B grubu nasılsa o sekilde .. Sonucta siz bu sınavda Uzmanlık Gerektiren Alan Soruları yapmayacağınız için; Memurluk olacak tabiki de ..

YassaX

Üye
Üye
zeynep....hanım ; Rica Ederim ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye