ÖMSS sınavında sağlık raporu izdihamı yaşanır mı?

ender

Üye
Üye
slm arkadaşlar bir çoğunuz biliyorsunuzdur artık ömss hazırlık kursları başladı başvuru tarihleri belli oldu

ama neden ama diyorum herkesin ben ce atladığı bir konu var ki ben ce en önemli ve sıkıntılı bir konu rapor meselesi mesela ösym klavuzda 2 yıl önceki raporlar kabul edilmiyor tamamen atıyorum ve ya 2008 den önceki raporlar kabul edilmiyor erse ne olacak ben olacağı size söyliyim ösym nin belirlediği tarihten önce rapor alanlar hastahanelere izdiham edecekler yeni rapor için hastahane işin içinden çıkamayacak 3-5 ay sonralara gün verecek devamında ne olacak alamayanlar başvuru tarihlerini kaçıracak vb sorunlar ortaya çıkacak

ösym nin ben ce bu sprulara bir an önce hem de çok kısa bir sürede açıklık kavuşturması gerekir en önemli konu olarak görüyorum ben bu konuyu

ayrıca aile ve sosyal politikalar bakalığı başvuru tarihlerini açıkladı tamam ama ben ösym nin sınav takviminde bizim sınavla ilgili başvuru tarihi yazan yer göremiyorum neden acaba tam bir karışıklılık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bencede rapor konusunda çok dikkatli olunmalı ve ÖMSS'ye girmeyi düşünenler bir an önce sağlık raporlarını almalılar. ÖMSS başvuru tarihi olarak 20 şubat verildi. ( http://engelliler.gen.tr/f58/omss-basvuru-tarihleri-belli-oldu-12155/ ) Son başvuru tarihi nedir bir açıklama yok. Dünyada bunun bir örneği yoktur herhalde. Sınav konusunda hele hele ÖMSS sınavında konusunda kabarık bir sabıkaya sahip yetkililer yarın kalkar son başvuru tarihi 27 şubat derse hiç şaşırmam. :)
Çoğu ilde sağlık kurulu raporu almak 1 ayı buluyor. O nedenle bu sınava girecek olupta elinde raporu olmayanlar ivedilikle raporlarını çıkarmalılar...

ender

Üye
Üye
halili abi rapor çıkartmak bir yana ben kursa gidiyorum milletim rapor tarihleri gebelde hep 2004-2005-2006-2007 de aralarında en yenisi benimki 2010 da aldım

şimdi ösym derse ben 2008 den önceki raporları kabul etmiyorum bu tarihten önce rapor alanlar raporlarını yenilemek zorundadır diye işte sorun burada başlayacak inan bana böyle bir şey olursa sınava 50 bin giricekse böyle bahsettiğim konu ortaya çıkarsa ösym kural koyarsa rapor alamayıp sınava giremeyenlerin sayısını ben düşünemiyorum vallahi

bir de en çok garibime giden konu aile sosyal politikalar başvuru tarihini belirlemiş ama ösym sitesinde daha başvuru tarihini yazmamış bu nasıl iştir

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Bugün ÖSYM 'yi Telefonla Arayan Sevdiğim bir kardeşimin Mesajını Aktarıyorum :

" Abi ÖSYM'yi aradım, Sınav Kılavuzu Ne zaman yayınlanacak dedim? Telefondaki kişi belli değil dedi... iyi de Başvuru tarihi belli oldu dedim.. Telefondaki Nereden Okudunuz dedi ... Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | --> Adresini verdiğim siteye girip bir bakın dedim...Telefondaki Yetkili; siteye girip baktı ve bizden izinsiz nasil yayinlanir, Hadi Yayinlaniyor, Nasil bizim haberimiz yok dedi... Telefondaki Yetkili bayan bayağ bir sinirlendi ve ilgili kişilere hemen iletiyorum dedi... "

Koyu Siyah Yazı : Telefon Acan Arkadaşim Kırmızı Yazı : ÖSYM'de Telefonla Soruları Yanıtlayan Bayan

Şimdi benim aklıma takılan şu ;Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Duyuru Şeklinde açıklanan Başvuru Tarihi aslında bir iç yazışma... Kurumun kendi içinde ve tüm illere göndermiş olduğu, 14 Şubat 2012 de Ankara'da Eğitime Çağırdığı yazıyı, oradan paylaşmış.. ÖSYM deki Telefona cevap veren bayan ise hic biseyden habersiz.. Gercekten ÖMSS KUrslarında ilginc seyler oluyordu, ayrıca ÖMSS Tarihi konusunda da garip konusmalar olmuştu, şimdi de Başvuru Tarihi yeni Moda... Ben ancak bu kadar yorum yapabiliyorum.. Altını siz doldurun ....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet ender, söylediklerinde çok haklısın. Bir rapor kaosu yaşanabilir. ÖSYM konusuna benim aklım almıyor zaten. :)

ender

Üye
Üye
arkadaş bu nasıl iştir ya taa eylül ekimde yapılcak kpss nin başvuru tarihleri belli fiyatı bile belli bizim sınava şurda 2 ay kaldı sınavdan ne bi ses ne bi seda var

ozkancey ösym 2012 sınav takvimi,nde başvuru tarihi yazmamış zaten ösym oraya yazana kadar da ben inanmam asla

ama dediğim rapor kousu gerçekleşirse inanın binlerce insanın başı yanabilir

en basit bir örnek adam deseki 2 yıl önceki raporu kabul etmiyorum ben bile rapo krizi içine giriceğim pazar günü kurs da bir arkadaşla konuştum istanbul bakırköyde hastahaneden gün almış raporunu yenilicekmiş 3 ay sonraya gün vermişler varın gerisini siz düşünün rapor krizi çıkarsa ösym tarafından bırakın 3 ayı 5-6 aya ana gün verirler

YassaX

Üye
Üye
Halil Ciddi olduğumu ispatlamak adina yorumumu da katmadan aynen gelen mesajı paylaştım. Arkadas konustuklarını bugun mesaj atmisti.. Bu kisi daha once de bana bu tarz bilgiler vermisti, güvenilir kaynak anlayacağınız.. Mesaji aynen renklendirerek yazdim... Diyalog budur..Ben buna da daha fazla yorum yapamiyorum.. Tamam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yeni kuruldu, ama bu kadar da değil yani.. Trajı Komik Şeyler Bunlar ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Valla özkancım devlette devamlılık esastır. Bir kurumun adı değişince sistem komple değişmez. Kaldıki sistem komple değişse bile bu kadar saçmalık olmaz. İnanın ben anlamakta zorlanıyorum ve aklıma "engellilerin ciddiye alınmadığı" fikri geldikce çıldırıyorum.
Ben bu sınava hazırlanmadığım, halde bu yazılanları okudukca sinirim tavan yapıyor. Bu sınava hazırlanan insanların bu yapılanlar karşısında pskolojilerini düşünemiyorum bile. Allah sizlere sabır versin demekten başka elimden başka bişey gelmiyor.

ender

Üye
Üye
halili abi o sabır taştı artık taş olsa çatlardı dile kolay en son atama 2010 kasım ayında oldu sınav dan sonraki atama haziranda tam 19 ay dile kolayy 19 ay 5 ay daha bekleselerdi de bari 2 yıla tamamlaalardı

muneza

Üye
Üye
Bir sınavı Halledemedi Koskoca Devlet be.. Türkiyede kaç tane sınav yapılıyor hepsi düzenli .. Bir bu yeni bina yapılıyor gibi ya Bi yapılıyor bi çöküyor Traji komik Ayrıca Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı | Haberler Gezdim Başvuru tarihi belli olduğuna dair bir belge vardı onu bulamadım Kalktı mı Ne ? Dikkate almıyorlar pek anlaşılan bu sınavı Biri bilgi almadım biri belli değil Kafamızı öyle bir yoruyorlar ki sanki günde 10 saat kitap okuyoruz Ne olcak bizim Halimiz.. !!

ender

Üye
Üye
evet başvuru tarihli yazı kaldırılmış başvuru tarihleri belirsizliğini koruyor çok ilginç bir durum resmen bizimle dalga geçer gibi önce açıklıyorlar sonra kaldırıyorlar

muneza

Üye
Üye
Özkancey Herhalde Sekretere ulaşınca haber Hemencik kaldırmışlar sanırım erken yayınladılar.. Sonra tekrar yayınlayacaklar Birde böyle giderse bunlar sınav sorularını bile yayınlayıp kaldırırlar :) Yaa bi sabır..

YassaX

Üye
Üye
muneza haklısın 20 Şubat 2012 Tarihinde ÖMSS Başvuruları yazısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sitesinden kaldırılmıştır.. Sanirim benim telefon görüşmesini yayınladıktan sonra, Baskılarımıza dayanamadılar :) ve yayından kaldırdılar ...

muneza

Üye
Üye
Aynen Öyle oldu özkancey Başvuru tarihini okuyan herkez şimdi 20.02.2012 biliyor yeni bir konu yayınlayıp bildirmek lazım millete Sınav klavuzu Erken yayınladılar Sonra kaldırdılar diye Geçti bolu pazaarı geçtii.. :)

YassaX

Üye
Üye
muneza ; acıkcası ben hic birsey yayınlamayı dusunmuyorum... Bekle gor politikası izlemek lazim.. Cuma gunune kadar ben Sınav Kılavuzunun yayınlanacağını dusunuyorum... Artık Hayırlısı Neyse O Olsun

ufuq

Üye
Üye
Ben Dün Hastanenin Sağlık kurulununa Gittim Tanıdık Bi Ablaya Gösterdim Raporumu bu Geçerli Dedi Sorun Olursa Gel Dedi ... Hakkımızda Hayırlısı neyse o Olsun

ender

Üye
Üye
Ben Dün Hastanenin Sağlık kurulununa Gittim Tanıdık Bi Ablaya Gösterdim Raporumu bu Geçerli Dedi Sorun Olursa Gel Dedi ... Hakkımızda Hayırlısı neyse o Olsun

raporun hangi yıldan ordaki ablanın geçerli demesi bir şey değiştirmeski ösym deseki klavuz da 2008 den önceki raporları kabul etmiyorum ne yapacak 2008 den önce rapro alanlar ben onu anlatmaya çalışıorum her şey bütün ipler ösym nin elinde

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar biraz daha sabredin, cok yakinda Sınav Kılavuzu yayınlanacak, o zaman tüm soru işaretleri ortadan kalkacak..Ben inaniyorum ki Raporlar konusunda Radikal değişiklikler olmayacaktır. Hakkımızda Hayırlısı Olsun...

selmanduzgun

Üye
Üye
Özkan abi benim raporum 2006 tarihli raporumda süreklidir yazııs işaretli ama bağcılarda ömss kursundaki bir yetkili kişi son 2 yıldan önceki veya 2008 den önceki raporlar geçerli olmayabilir diyorlar. Ama resmi bişey daha yok diyorlar, çok endişeliyim ya tam bir fırsat doğdu derken rapor tarihini sokacaklar işin içine.

Tekerlekli Sandalye