ÖMSS tercihleri ile ilgili bilgiler

sevme_

Üye
Üye
arkadaşlar hizmetli nedir kılavuzda kodu 999 başka yerlede ise 2001 yani lise ve ilkokul mezunları da hizmetli olabilir mi?? birisi acıklarsa sevinirim

canbaz78

Üye
Üye
merhabalar ben tercıh yapamıyorum?

tercihbildir dedıkten sonra Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz: bunu sadace bendemı yoksa herkesdemı gorunuyor yardımcı olabilirmsınız?

teamtech

Üye
Üye
mrb aynı şehirden de secebılıyormuyuz klavuzu kodroyu onu demek ıstemıstım.

marcus_oredius

Üye
Üye
sistem yoğunluğundan dolayı olmuş olabilir. bir süre sonra tekrar dene bence.

berke

Üye
Üye
tercih klavuzu yayınlandı osym nin sitesinden indirilebilir , tercihler ise osym nin aday işlemleri sayfasından yapılacak , söyledikleri gibi en çok diyanetten alacaklar imam hatip kuran öğreticisi vs , klavuza bakınca şaşırdım açıkçası bakanlığın dediği rakam burdaki kontenjanlara çok uzak , ilk 100 e giren ve büyükşehirlerde memur statüsünde tercih yapacakların bile işi zor , ikincisi kontenjan genel bazda gösterilmiş bir ilin bütün ilçeleri şeklinde bu tabii ki klavuzda karmaşayı önlemiş hayırlısı olsun ne diyelim dikkatli tercih yapıp kazandıktan sonra tayin hakkı veriliyor nasıl olsa .

marcus_oredius

Üye
Üye
sadece orta öğretimi topladığımda 3033 kişilik kadro geliyor milli eğitim dışında hizmetli değilde memur bayağa var. bir hassa türk halk sağlığı gibi bir kurum bayağa iyi alıyor. eğer dikkatli bir şekilde tercih yapılırsa inancım o ki bayağa sevindirici haberler duyacaz burada

kameha

Üye
Üye
tercihh

Selam Arkadaşlar,

Öncelikle gözünüz aydın :) En sonunda tercih yapma aşamasına kadar geldiniz ama daha bitmedi. Bu aşama inanın sınavdan da zor ve en önemli aşama. Lütfen acele etmeyin , daha önünüzde kocaman bir hafta var. İyi bir tercih çok iyi bir puan ve sıralamadan çok daha değerlidir bu tür sınavlarda. Yani doğru tercih tam isabet olayı:) Kılavuz daha bugün yayınlandı ve bu acele niye? Uzun uzun inceleyin, tercih listeleriniz olsun elinizde ama karalama olarak yani bir kaç tane hazırlayın isteğinize göre. Telaşlanmayın, bu konuda gerekirse destek almaktan kaçınmayın, kararlarınızı iyice gözden geçirin...

Tam olarak yani sizler için incelemeye çalıştım biraz ama önce ben iyice anlamılıyım ki sizlere yardımcı olabileyim. İnşallah yarın size bu konuyla ilgili ufak tüyolar vermeye çalışırım.

Rahat olun, sakin olun, son aşamadasınız ve yolun sonuna geldiniz birazcık daha sabır sadece...Ne kadar çok bilgi o kadar çok iyi tercih yapma şansı:)

mrblar

ilk önce şunu söylemek istiyorm büyük bir hayal kırıklığına uğradım hemde çok çok ama çokkk. nedeni şu;
ben turizm ve otel işletme mezunuyum ön lisans olarak. ama ne yazık ki benim bölümünle ilgiliiiiii hiç bir şey yok.insan neden kültür ve turizmi koymaz bi kadro acmaz yaaa. önlisan tablolarında istediğim yer ve kadroları kağıda yazdım sonra özel şartları okuyunca sevincim kursağımda kaldı. seçtiklerimin arasında alakasız bölümler var.yok bilgi işlem mezunu ,yok halkla ilişkiler, yok bilgisayar yok, adalet. vs.. EEEE PARDON BEN NEREDE ÇALIŞACAĞIIIIIMMMMM!!!!!!!???? herhangi önlisans bölümü mezunu olarak 10 tane var fakat bunlarda 5 istanbul 5 ankAra olarak. ee ben gıdacıyım gıda tarımla için abuk sabuk bölüm şartları koymus bilgisayar bölümü , insan kaynakları,elektrikçi vs. NE BU YAAAAA! BEN KENDİ OKUDUĞUM BÖLÜMÜME GİREMİYORUM ELİN ADAMI TEKNİSYEN BİLGİSAYARCI GİRİO NSL İŞ BU? HEM GIDA HEM TURİZM İŞLTME OKUDUM. Tmm onlarında girme hakkı varda esas o bölümü gıda okuyanlara neden kadro vermemişler.? hükümet çok saçma sapan bişey yapmış bulabula onca ay ,zar zor konuşa konuşa ,toplantı yapa yapa onca ay bekleterek bu kadar mı kadro bulmuşlar.? bu kadarmı taşıması gereken şartlar özellkler koymak için zorlanmıslar. hakkım olan kadroya giremiyrm daha ne beklenir ki bu ülkeden. aa pardon ülke değil bakanlardan. sadece tek sözüm YAZIKKKKLAR OLSUN. o paralarıda helal etmiyrm ALLAHINIZDAN BULUN AİLEİNİZDE DAHİLLLLLL....

2. ci olarak gih 10 ,gih 7,gih 4 gih 6 gih8 gih 9 gih 5 gih 3 gih 2 ne oluyor o ?dercemi ? gih'in anlamını biliorm. fakat o sayıların en üstü hangisi? yani en yüksek kademesi hangi sayı? ve bu sayılrda maaş ne kadar etkileiyor arada ne kadar fark vaar?

bn bskbkn olsam butun ngellileri alırdm torpilsiz bilmem neysiz dalga geçmeden gerçegi olan hakedni alırdım. öyle zenginleri alıp ihtiyacı olan kişinin kadrosunu zengine vermzdim sen zaten sağlamsn başka yerlerdede çalışabilirsn önun acık ne gerek var yer işgal etmeye.İNANIN YURTDIŞINDA ENGELLİLERE DAHADA ÇOK SAYGI GÖSTERİYRLAR VE ENGELİLERE AYRILAN KADROLAR ÇOKK:) ŞİMDİKİ BU KADROLARA GÜLÜYORUM. açamıyoruz diyorlar kadro yok diyolar. ancak kandırıyrlar isteselerde acarlar. istemiyorlar çünkü bizim çalışmamızı BU KADAR BASİT ANLAYINNNNN ARTIK İNANMAYYIIINNNN..

yekruye

Üye
Üye
kameha arkadaşım, bence biraz sakin olmalısın. Klavuzu biraz daha sakince incelersen kendin için güzel kadrolar bulabilirsin diye umut ediyorum.
Meslektaşız, ben de gıda mühendisiyim. İlk defa yapılan bir sınav ve ilk yerleştirmeler. Aksaklıklar mutlaka olacaktır. Biraz sabır ve tevekkül... Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin...

ayrıca http://engelliler.gen.tr/f98/omss-t...-sh-ah-dh-yh-kisaltmalarinin-anlamlari-14616/ linkinde kafandaki soruların bazılarının cevabı var....

silaa75

Üye
Üye
ben bişi anlamadım ilk okul mezunuyum nasıl tercih yapıcam tercih yerine giriyorum kodu yazıyorum olmuyor lütfen yardımcı olurmusunuz tskler

silaa75

Üye
Üye
ösym giriyorum tercih bildir gir4dikden sonra program kodu diyor tercihlerdeki kodu giriyorum olmuyor yarm lütfen

canbaz78

Üye
Üye
nihayet tercihimi yaptım herkese hayırlı olsun. ancak anlamadım tek bır sorun var dıyanete ne kadar memur lazım mış yaa yazık yaa bu sınav tamamen imamhatıplere yaradı bence tabıkı bu benım gorusum neyse herkese hayırlı olsun...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
nihayet tercihimi yaptım herkese hayırlı olsun. ancak anlamadım tek bır sorun var dıyanete ne kadar memur lazım mış yaa yazık yaa bu sınav tamamen imamhatıplere yaradı bence tabıkı bu benım gorusum neyse herkese hayırlı olsun...

canbaz 78 kardeşim,bende imamhatip lisesi mezunuzum,aydında oturuyorum ama sadece 1 tane diyanete tercih yapaldim izmir'e,orayada düz lise mezunu arkadaşlar da tercih yapabiliyor!!!yani bize de yaramadı kardeşim.Çünkü imamlık veya müezzinlik sertifikası istiyorlar.O sertifikayı da almak çok zor be kardeşim.

canbaz78

Üye
Üye
canbaz 78 kardeşim,bende imamhatip lisesi mezunuzum,aydında oturuyorum ama sadece 1 tane diyanete tercih yapaldim izmir'e,orayada düz lise mezunu arkadaşlar da tercih yapabiliyor!!!yani bize de yaramadı kardeşim.Çünkü imamlık veya müezzinlik sertifikası istiyorlar.O sertifikayı da almak çok zor be kardeşim.

dream_life arkadasım benim sana sozum yok sadece diyanet kurumunun bu kadar cok acık oldgu bana çok ilginç geliıyor arkadasım ben liseyi dısardan okdum halkla ilişklier 2 yıllık bitirdim su anda dikey gecıs yaparak işletme 3 sınıftyım bosuna okuyormusum boşuna cabalıyormusum gıbıme gelıyor listeye baktıgımda gercekten cok sasırdım istanbul dısına gıtme ımkanı yok mecbur istanbul topu topu 9 tane tercih yapabildim:(sadece uyanlar onlarda anlatabılıyorum değilmi sorunu bakalım hepimiz için hayırlı olsun ne diyelim neden istanbul dısına cıkamam ailmden ayrılam imkanım yok 20 yılı askın ms hastası babam var sua n calsıyorum bır yerde ona bakmak zorundayım. 15 tercıhten 9 tercıh ne dıyebılrım ki baska :(

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Genel Anlamda Her Gurptan Ortaöğretim, Ön Lisans , Lisans Bölümlerindeki Kontenjanlar olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gıda - Tarım Bakanlığından bir çok kontenjanın boş kalacağı kanısındayım ... Yerleştirmeler Sonuçlandığında ; bu rakamları da öğreneceğiz... Hakkımızda Hayırlısı Olsun

Saygılar ...

DREAM_LiFE

Üye
Üye
dream_life arkadasım benim sana sozum yok sadece diyanet kurumunun bu kadar cok acık oldgu bana çok ilginç geliıyor arkadasım ben liseyi dısardan okdum halkla ilişklier 2 yıllık bitirdim su anda dikey gecıs yaparak işletme 3 sınıftyım bosuna okuyormusum boşuna cabalıyormusum gıbıme gelıyor listeye baktıgımda gercekten cok sasırdım istanbul dısına gıtme ımkanı yok mecbur istanbul topu topu 9 tane tercih yapabildim:(sadece uyanlar onlarda anlatabılıyorum değilmi sorunu bakalım hepimiz için hayırlı olsun ne diyelim neden istanbul dısına cıkamam ailmden ayrılam imkanım yok 20 yılı askın ms hastası babam var sua n calsıyorum bır yerde ona bakmak zorundayım. 15 tercıhten 9 tercıh ne dıyebılrım ki baska :(

canbaz78 kardeşim babana acil şifalar dilerim öncelikle.benimde anlatmak istediğim seninki ile aynı şeyler kardeşim.madem alım yapıyorsun düz memur olarak al 1500-2000 kişiye iş imkanı sağla,dediğim gibi bana bile faydası olmadı.hakkımızda hayırlısı kardeşim.

Tekerlekli Sandalye