ÖMSS tercihleri ile ilgili bilgiler

mr.boris

Üye
Üye
Kusura bakmayın arkadaşlar ömss tercih butonunu açık olduğunu görünce kılavuzda yayınlandı sandım.Herkese tercihlerinde başarılar dilerim..

ilga

Üye
Üye
Arkadaşlar önce hangi bölümde sınava girdiyseniz o bölümün tablosuna bakacaksınız, örnek ortaöğretim tablosuna bakalım,

ilk sutunda kurum yazıyor, ikinci sutun o kurumda hangi ilde hangi pozisyonda açık olduğu, sonra girişte hangi derecede olacağınız sonra o kadroya alınacak kişi sayısı sonra kodlar var onlarda o iş ile ilgili özel istekler öğretim mezuniyet sertifika gibi onların ne olduğunu ise klavuzun en alt kısımlarında tablolordan bakacaksınız.

Tercih ederken ilk sutunda yer alan kodu girip kodun karşısındaki il ve ilçeyi yazacaksınız eğer gereken şartları taşıyorsanız ve sizden daha yüksek puanlı biri aynı yeri tercih etmediyse oraya atanma işleminiz yapılır. Bu arada alınacak kişi sayısıda önemli mesela 10 kişi alınacak bir yerle 2 kişi alınacak yer arasında ve bazı iller arasında ve özel şartları olan yerler arasında baya farklılıklar var tüm bunları göz önüne alıp tercih yapacaksınız tercihleri sadece şifrenizle birlikte sayfanıza girip yapabilirsiniz

abdullah 1981

Üye
Üye
arkadaşlar ben meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum kodu(2225.2215)ama tercihlerde 6257 nolu kod var o da M.E.B.onaylı elektrik sertifikası olmak ben buna başvuru yapabilirmiyim bilen varsa cevaplarsa sevinirim.tşk

İsen Buga

Üye
Üye
Lise Mezununun diploması MEB onaylı... Sende başvurabilirsin..

ilga

Üye
Üye
Hayır başvuramassın, tüm şartları karşılaman gerekiyor atanırsın bir tek o yok diye iptal ederler...yazık olur...

ilga

Üye
Üye
arkadaşım diploma yeterli olsa ayrıca o maddeyi koymazlar bence yapamaz orada ayrıca sertifika diyor( araştırmak lazım bence kesin emin olmadan yapma derim)

abdullah 1981

Üye
Üye
ösym yi aradım ama ulaşamadım bu konuyla ilgili başka en iyi kimden bilgi alabilirim acaba

İsen Buga

Üye
Üye
:) kafa karıştırmamalısın. 15 tercih var biri iptal olur. Kaldı ki MEB onaylı sertifikayı MEB teknisyen diploması döver. Başvurabilir.

Sorun şu Alım Lise mezunu mu yoksa İlkokul mezunu mu? Atıyorum Lise mezunu ve genel ise herkes başvurabilir elektrik sertifikasi isteniyorsa: Meslek lisesi mezunu da başvurabilir.

20 temmuza kadar süreniz var isterseniz hocanız ile görüşün...

ilga

Üye
Üye
Sosyal hizmetler müdürlüklerinde engelli sınavı ve tercihleri ile ilgili danışmanlar var onlara gidip sorabilirsin...

ilga

Üye
Üye
9. HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR
ÖMSS'de yüksek puan almak veya kurada adı çıkmak, bu kılavuzda yer alan kadroya yerleştirmede tek
başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki
tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu
durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar,
yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit
edilenler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanacaktır.
Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan
hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirme yapılsa bile ilgili kurum tarafından atamaları yapılmayacaktır.
Adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

İsen Buga

Üye
Üye
Ortaöğretim ise herkes başvurabilir: Sertifika yada elektrikçi olduğunuzu belgelemeniz gerek. MEB Diploması da geçerli. İStersen sosyal hizmetlerden bir gidip öğren..

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
arkadaşlar sutun olarak sınıf dıye bolum var orda (GİH) yazıyor ne anlama gelıyor anlamadım önlisan tablosu

İsen Buga

Üye
Üye
GİH Genel İdari Hizmet Kısaltması: kısaca diğer anlamı ile :düz memur

ilga

Üye
Üye
Arkadaşlar GİH genel idari hizmetler kadrosu demek

ilga

Üye
Üye
H gördüğünüz herşey hizmet demek, :) i ise genelde idaridir, y genelde ayrdımcı demek, çoğaltılabilir:)

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
çok teşekkur ederım bunların anlamları yok ılkkez tercıh yapıcam bılmıyorum da

Tekerlekli Sandalye