ÖMSS tercihleri ile ilgili bilgiler

sevme_

Üye
Üye
ben şu an tercih klavuzunu okuyorum siz nasıl okuyamıyrsunuz ben anlamıyorum tercihler özel koşullar karşımda duruyor

sevme_

Üye
Üye
burcuu senin verdiğin linkte kura ile diyor _??? anlamadım onu

ahmett

Üye
Üye
selam arkadaşlar ömkuy sitesine girdim sayfa boş daha yayaınlanmadımı acaba

ilga

Üye
Üye
Tercih Listelerinde dikkati mi çeken hala ne kadar oöğretim ne kadar lisans ne kadar önlisans yazmamaları yani istiyolar ki tek tek oturup sayalım bu nasıl bir mantık.
2-Oöğretimlere hizmetli kadroları var bu ilginç
3-Çoğu yerde 1 veya 2 valla kıyasıya mücadele
4-ortaöğretimden istenilen özel şartların hepsine karşıyım, kardeşim engelli alıyorsunuz liseyi okumuş 43 yaşında bir adam elektrik mezunu olsa ne olur olmasa ne olur allah aşkına.
5-Bunca sınava gir o stres sinir şu bu çek sonuç diyanet için imam hatip ve hafız yüzlerce adam alsınlar bizde böyleeeee bakalım...O zaman ömss değil imamhatip ss yapsalardı.
6-daha sayılabilecek çok olay var ama yinede hiç yoktan iyidir, bir kaç arkadaşımız memur hizmetli veya branşında iş yapacak ve işe yerleşecek Allah yardımcısı olsun herkesin...

7-63 bin kişi gidi alınacak 7 bin kişi söylenen 23 bin şu durumda girebilecek bence 5 bin zor ... hayırlısı olsun...

jolly

Üye
Üye
7225 kodlu güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması ne demek oluyor? bilen birisi açıklayabilirmi?

osman35

Üye
Üye
slm arkadaşlar bu tercih listesinde sınıfta yazan GİH YH TH VE SH anlamı ne acaba ? aradım da bulamadım

ilga

Üye
Üye
hakkında araştırma yapacak polisliğe yada askerliğe girerken yapılan gibi sadece sen değil tüm ailende olan suçlular ve bu suçların muhtevasına göre hakkında karar verilecek...

bigboss

Üye
Üye
Ne demek bu bizi ne olarak görüyorlar ki sadece hizmetli olarak kadro vermişler tüm keyfimi kaçırdılar adalet mi bu ' OKuyanlar daha iyi yere gelcek okumayanlar ise milletin pisliğini mi temizlicek' yanlış yapmışlar çok ayıp adaletsizlik bu gerçi bu ülkede adalet mi var kii ? ?

sevme_

Üye
Üye
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlİK

sevme_

Üye
Üye
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak ne demek arkadaşlar bilen var mı biz engelliyiz askerlik mi yapacagız??

sevme_

Üye
Üye
bu madde kılavuzda var ne demek anlayan cevaplar mı???

bigboss

Üye
Üye
Bir iş yaptılar ama burnumuzdan getiriyorlar içtiğimiz sütleri daha nolsun.

çoban yıldızı

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar tercih klavuzu yayınlandı.Ama neye göre yapacağız tercihleri bir bilgisi olan varsa cevap versin lütfennnnnnnnn

by_handsome25

Üye
Üye
ya bu klavuzun ıcınde ortaogretım kurumlarıda var yanı lıse mezunlarıda mı bundan tercıh yapacak lutfen yardımcı olunuz

çoban yıldızı

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar tercihler çıkmış ama neye göre yapacağız.Bir bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfennnnnnnnnnnnnn

çoban yıldızı

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar klavuzlar çıkmış ama neye göre yapacağız yani tablo1,tablo2,tablo3 diye şeyler çıkması gerekiyor ama yok.

namso42

Üye
Üye
Arkadaşlar kilavuzda yer alan ''derece'' nedir.

Ayrica ben yürüme engelliyim. Yani ayakta iş yapamam. Masa başi yerleri yazmam gerekiyor. Bunu kilavuzun hangi bölümüne bakarak anlayabilirim. Bilgisi olan varsa paylaşsin lütfen. Teşekürler. Herkes için en hayirlisi neyse o olsun.

Tekerlekli Sandalye