ÖMSS Tercihlerimi yapamıyorum.?

abdullah 1981

Üye
Üye
mrb. ben bişey sormak istiyorum.sizin sayfanız hiç mi açılmıyordu ? benim kardeşimin de bölüm dışı tercih yaptığı söylenip kabul edilmiyor tercihleri.ama memur olan yerleri seçti özellikle.onları herkes tercih edemiyormu ? 2001 numaralı nitelik aranıyor onda o da zaten herhangi bir öğretim kurumundan mezun olmak demek.neden bu şekilde anlayamadım ösym bürosundakilerde bilmiyoruz deyip sıyrıldılar işin içinden.sadece diplomanı faksla ösymye demişler o yüzden sizinkiyle aynı sorun olduğunu düşündüm.fikrinizi söylerseniz sevinirim...

eser arkadaşım aynı sorun bende de var dı fakat ben ösym nin 03122988050 nolu telefonunu arayarak bilgi aldım ve bir fax çekerek sorunu çözdüm sende deneyebilirsin diploma ve dilrkçe fax ını istiyorlar

YassaX

Üye
Üye
eser ; yarın son gün yani 20 Temmuz 2012 Son gun. Mutlaka Hızlı Hareket edip cozmelisiniz .. Erkenden ÖSYM yi arayin ve cozmeye calisin bence

marcus_oredius

Üye
Üye
eser şunu sorayım kardeşin ne mezunu. tercih formunun üstünde ne yazıyor.

YassaX

Üye
Üye
eser ; Tercih Sorunu Hakkında Daha Detaylı bilgi verirse; yonlendirme yapabiliriz .

ERHAN27

Üye
Üye
Arkadaslar program kodu yaziyor tercih bildiriminde nasil yapmam gerek yardimci olurmusunuz lütfen acil.... Tsklr

marcus_oredius

Üye
Üye
erhan şimdi ais e girdin ordan ömss yi seç ve altındaki tuşa bas. yeni bir sayfa açılacak orda 1 den 15 e kadar bir liste göreceksin ordan seçmiş olduğun ilk kodu 1. sıraya girdikten sonra kaydet tuşu var yanında ona bas ve alttaki sıraya geç 2inci yaz hepsini bu şekilde yaz sonra en alttaki tercihlerimi kaydet tuşuna bas

YassaX

Üye
Üye
ERHAN27 ; Hangi Mezuniyetten Girdi isen ; O Mezuniyetin Tablosundaki Kontenjanların Başındaki KADRO KODU var . Sectiğin Kontenjanların KADRO KODUNU Tercih Sırasına gore Yazacaksın ; yazdıktan sonra KAYDET e basınca ; O kontenjan karşısına geliyorsa ; diğer KODU yazmaya ve Kaydetmeye devam edeceksin

kameha

Üye
Üye
tercih karışıklığı

Selam,

Arkadaşım şu an sistemsel bir sorun olabilir ama dur hemen telaş yapma, ayın 20 sine çok var , yarın tekrar denersin ya da birlikte deneriz.
Ben 3 kişinin tercihini yaptım ösym den ve inan dakika bile sürmüyor yeter ki senin kodların hazır olsun :)

iyi akşamlar arkadaşlar
benim bir sorunum olacaktı.
1.arkadaşlar ömss tercih kılavuzunda bir hata mı var?
yani demek istediğim tercihlere baktığımda orta öğretim ve ön lisans tercihlerinde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.
demem şu ki;
orta öğretim mezunu tercihihinde ekonomi bakanlığında memur ve ver hazırlama gibi kadro var.
fakat önlisansa baktığımda ekonomi bakanlığının bize ayrırdığı hizmetli kadrosu nedrrr????? yani biz onca okulları okuyup hizmetli mi olalım mı diye okuduk?
ve gıda bakanlığı da orta öğretimlere o kadar güzel kadrolar vermişler ki örnek olarak veri hazırlama, memur gibi kadrolar var. aama ön lisansda ne memur var ne bişey. benim demem o ki; tercihlerde ya karışıklık oldu yada fazla okumak iyi bir eğitim almak yanlış mı?
ve son konum neden kültür ve turizm bakanlığı kadro açmadı? hani tüm kamu kurumları kadro açacaktı ? ve birde branş aranmayacaktı? herkes istediği yerlere gidcekti? ben turizm bitrdiğiim halde kültür turizm kadrosu yok. bu sorularıma cevap verirseniz çok memnun olacağım iyi geceler saygılaar...

marcus_oredius

Üye
Üye
zamanla bütün kamu kuruluşları kadro açacak bu daha ilk ti. ben sadece kendimle ilgili kısımı incelediğimden pek emin değilim kadro dağlımından

darende

Üye
Üye
yaptıgım gibi söyledim zaten mesut kardeşim zaten hemen oluyor uzun sürmüyor

darende

Üye
Üye
zaten hemen yapar yapmaz yazdım mesut kardeşim

kameha

Üye
Üye
zamanla bütün kamu kuruluşları kadro açacak bu daha ilk ti. ben sadece kendimle ilgili kısımı incelediğimden pek emin değilim kadro dağlımından

bana mı bu cevabınız?:) karışıklık oldu sanki?

birde benim bir sorum olacaktı;( çok soru soruyorum ama affedin):)
ben mesela memur oldum diyelim, bu sene de dgs sınavına girdim 4 yıllığımı tamamlamak için.hem memur hem üniv.ye gidiyorum diyelim. ben memur olduğımda akademisyen yani öğretim görevlisi olabilir miyim? memurken 2.ci üniv.nin 4 yıllığını tamamlayıp ales sınavına girip akademisyen(öğretim görevlisi) olunur mu geçiş yapabilme imkanım var mıdır? sorunumu cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler

eser

Üye
Üye
eser arkadaşım aynı sorun bende de var dı fakat ben ösym nin 03122988050 nolu telefonunu arayarak bilgi aldım ve bir fax çekerek sorunu çözdüm sende deneyebilirsin diploma ve dilrkçe fax ını istiyorlar

sabah erkenden aradım ösymyi sorun çözüldü çok teşekkür ederim hepinize ya dün gece rahat uyuyamadım valla.çok sağolun.yaptık tercihimizi.herkes için hayırlısı:))))

marcus_oredius

Üye
Üye
bildiğim kadarıyla onun için tekrardan kpss veya benzerine girip atanmanız gerek. ama asaletiniz olduğundan yatay geçiş olur özlük haklarınız aktarılır.

YassaX

Üye
Üye
eser ; Sorunun Çözülmesine çok sevindim. Hakkınızda Hayırlısı Olsun

kameha

Üye
Üye
eser ; Sorunun Çözülmesine çok sevindim. Hakkınızda Hayırlısı Olsun

birde benim bir sorum olacaktı;( çok soru soruyorum ama affedin)
ben mesela memur oldum diyelim, bu sene de dgs sınavına girdim 4 yıllığımı tamamlamak için.hem memur hem üniv.ye gidiyorum diyelim. ben memur olduğımda akademisyen yani öğretim görevlisi olabilir miyim? memurken 2.ci üniv.nin 4 yıllığını tamamlayıp ales sınavına girip akademisyen(öğretim görevlisi) olunur mu , geçiş yapabilme imkanım var mıdır? sorunumu cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler :)

kameha

Üye
Üye
mrb. ben bişey sormak istiyorum.sizin sayfanız hiç mi açılmıyordu ? benim kardeşimin de bölüm dışı tercih yaptığı söylenip kabul edilmiyor tercihleri.ama memur olan yerleri seçti özellikle.onları herkes tercih edemiyormu ? 2001 numaralı nitelik aranıyor onda o da zaten herhangi bir öğretim kurumundan mezun olmak demek.neden bu şekilde anlayamadım ösym bürosundakilerde bilmiyoruz deyip sıyrıldılar işin içinden.sadece diplomanı faksla ösymye demişler o yüzden sizinkiyle aynı sorun olduğunu düşündüm.fikrinizi söylerseniz sevinirim...

pardon ben bir şey soracağım;
ben önlisans mezunuyum ve benim bölümümle alakalı hiçbir şey yok. sadece 3001 niteliğini taşıyorum oda herhangi ön lisans programından mezun olmak diyor.
fakat benim bilgisayar işletme serfikam var istediğim yerlerde de başka bölüm istiyor ama serfikam da olduğu halde olmuyor? bunu nasıl halledebilirdim?
ör olarak;
marmara ünv. bilgisayar işletmenliği = bilgisayar , buro , bilgi işlem mezunu ve bilgisayar işletmenliği serfikasına sahip olmak diyor.
ben turizm mezunuyum ama bilgisayar işletmenliği serfikasına sahip olduğum halde kabul edilmiyor sistem tarafından . 5 tercih yaptım ne yazık ki.
siz nasıl yaptınız nerleri aradınız da düzelttiniz bu durumu?

YassaX

Üye
Üye
kameha ; bu konuyu ancak ; Akademisyen olan , Devlet Memuru olan ; arkadaşlarımız cevaplayabilecektir .. Ayrıca bu Sorunuzun uygun başlığı ve uygun konusu bu başlık - konu değildir ... Bununla ilgili uygun başlık altında Yeni Konu açarak sorunuzu sorabilirsiniz .

YassaX

Üye
Üye
kameha ; Mezuniyet ŞArtını Sağlamak Ayrı birşey ; Özel Şartlar Ayrı birşey .. İkisini Karıştırmamak gerekir . Siz sadece 3001 Nitelik Kodunu yazabiliyorsanız ; Kontenjanların karşısında öncelikle 3001 kodunu görmeniz lazım. 3001 kodunun yanında özel şart olarak 6.225 verildi sadece bu ikisini de karşıladığınız icin tercih edebiliyorsunuz . Ayrıca başka özel şartlar varsa ; Erkek Olmak ; B Sınıfı Ehliyeti olmak vs vs de özel şartlar yazıyorsa ve sizde bu özel şartları taşıyorsanız tercih edebilirsiniz ... Ancak ; 3001 kodu haric ve sizin Turizm kodunuz haric ; Mezuniyet olarak Kontenjanların karşısındaki kodları; Sertifika alarak ya da Kursa giderek şartı sağlayamassınız .

kameha

Üye
Üye
kameha ; bu konuyu ancak ; Akademisyen olan , Devlet Memuru olan ; arkadaşlarımız cevaplayabilecektir .. Ayrıca bu Sorunuzun uygun başlığı ve uygun konusu bu başlık - konu değildir ... Bununla ilgili uygun başlık altında Yeni Konu açarak sorunuzu sorabilirsiniz .
peki nasıl , nerden açabilirim konu?

Tekerlekli Sandalye