ÖMSS Tercihlerimi yapamıyorum.?

kameha

Üye
Üye
kameha ; Mezuniyet ŞArtını Sağlamak Ayrı birşey ; Özel Şartlar Ayrı birşey .. İkisini Karıştırmamak gerekir . Siz sadece 3001 Nitelik Kodunu yazabiliyorsanız ; Kontenjanların karşısında öncelikle 3001 kodunu görmeniz lazım. 3001 kodunun yanında özel şart olarak 6.225 verildi sadece bu ikisini de karşıladığınız icin tercih edebiliyorsunuz . Ayrıca başka özel şartlar varsa ; Erkek Olmak ; B Sınıfı Ehliyeti olmak vs vs de özel şartlar yazıyorsa ve sizde bu özel şartları taşıyorsanız tercih edebilirsiniz ... Ancak ; 3001 kodu haric ve sizin Turizm kodunuz haric ; Mezuniyet olarak Kontenjanların karşısındaki kodları; Sertifika alarak ya da Kursa giderek şartı sağlayamassınız .

valla en ayrıntılı en doğru cevabı siz verdiniz. ösymlerden kmse bir şey demedi.bilmiyorlarmış yapın falan dediler. hiç doğru düzgün bir şey bilmiyorlar bize de her şeyi yanlış söylüyorlar.

YassaX

Üye
Üye
kameha ; Düşünce ve Görüşleriniz içi Teşekkür Ederim .

mektepli

Üye
Üye
selam arkadaşlar benim 20 gündür nette sıkıntım vardı takip edemedim haberlerden takip etmeye çalıştım orada da kurra atamalarında tercihten bahseden olmadı veya ben duymadım şimdi benim herhangi bir hakkım olmadığı anlamınamı geliyor bu litfen bana bir bilgi ulaştırırsanız çok sevinirim

marcus_oredius

Üye
Üye
kura tercihleri diğer tercihlerle beraber 11 temmuz 2012 ila 20 temmuz 2012 tarihleri arasında yapıldı. bu tarihten sonra başka tercih kabul edilmeyecek. keşke bir internet kafe veya ösym merkezini arasaydınız. ikinci tercihleri beklemek durumundasınız eğer tercih yapmadıysanız. üzgünüm.

mektepli

Üye
Üye
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için,ikinci tercih dediğiniz fırsat nezaman bizlere duyurulacak bir bilginiz varmı acaba veya nezaman olacağı ile ilgili tarih belirlimi,ayrıca madem bu uygulamalarla ilgili bilgilendirme yapılmayacaktı neden bizlerden cep numaralarımızı ve mail adreslerimizi aldılar gerçekten bu uygulamaların eksikliğini üst makamlara ulaştırmanın bir yolu olmalı.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdi ikinci tercih ne zaman olacak bilmiyoruz benim kendi tahminim kasım sonu aralık başıdır. telefon mail adresslerimizin alınmasının sebebi inanın bende anlamış değilim.

YassaX

Üye
Üye
mektepli ; Bu Konuda En Sağlıklı Takip Yolu ; ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sitesinden Takip etmektir ... Ayrıca ; ALO 184 Ü Arayıp ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan ÖMSS Sınavı - ÖMSS Kura Başvuları vs Herşeyi Sorup ; öğrenebilirsiniz ...

Saygılar .

Tekerlekli Sandalye