ÖMSS Tercihlerini yaptıktan sonra tercihlerde değişikliğe gidebilir miyiz?

marcus_oredius

Üye
Üye
bitti tercihler ama şimdi bekleme oyunu başladı sevgili gazoz ağacı. şimdi pusup bekleyecez bir kedi misali birisi ciğer atacak ki. bizde atlayıp onu kapacaz.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Öyle deme be arkadaşım,

Sizler kendi değerlerinizin farkına varın artık lütfen :( Oyuna gelince hayatın kendisi en büyük oyun değil midir zaten? Hep hakedenler kazanmaz ki... Hayat, oyunlar oynar yaşayanların üzerine... kimi kazanır, kimi kaybeder ve hayat bu oyuna sadece güler geçer...

Bu yaşam senin kardeşim, sen nasıl tercih edersen öyle yaşarsın. Kendi adıma ; ciğer atmayı bekleyen bir kedi olmayı hiç bir zaman kendime yakıştıramam. Ben ancak ciğerci olmalıyım ki tüm insanlara ve kedilere ciğer atmak yerine ciğer verebileyim...

YassaX

Üye
Üye
Değişik Bir Bakış Açısı .

unforgiven

Üye
Üye
ömss tercihleri süresi doldu ama ben tercihlerimi değiştirmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

marcus_oredius

Üye
Üye
ayın 20 sinden sonra hiçbir şekilde tercihlerinizi değiştirme gibi bir şansınız yok.

YassaX

Üye
Üye
ömss tercihleri süresi doldu ama ben tercihlerimi değiştirmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

unforgiven ; 11 - 20 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında ÖMSS - 2012 / 1 Tercih Dönemi Sona Erdi . Ayrıca ; ÖSYM 19 Temmuz 2012 Tarihinde DUYURULAR Kısmından Tercih Sürelerinin Kesinlikle Uzatılmayacağı Duyurusunda Bulundu . LİNK'TEN Bu Açıklamayı da Okuyabilirsiniz : http://engelliler.gen.tr/f98/2012-o...tercih-suresinin-tamamlanmasi-hakkinda-14776/

Saygılar .

unforgiven

Üye
Üye
tercihlerimde 12 tane memurluk 2 tane de hizmetli yazdım eğer hizmetli gelirse bende gitmezsem başka alımlarda tekrar tercih yapabilir miyim?

YassaX

Üye
Üye
unforgiven ; Malesef ; 2012 - ÖMSS Puanın Geçersiz oluyor ; gitmediğin takdirde .

ÖMSS - 2012/1 Tercih Kılavuzunun Sizi İlgilendiren Maddeleri Şu Şekildedir :

2. BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI
""" 2.1 Adayların Dikkatine!

"Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında
Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu herhangi bir kadroya
yerleştirilen adaylar (yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak
yerleştirildiği kadronun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha
sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda
bulunamayacak; kura ile yerleştirilenler ise bir sonraki kura ile yerleştirmeye başvuramayacaklardır.
Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.
Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirilmek için yapılacak başvurularda uyulması
gereken genel ve özel koşullar aşağıdadır. Tercihler yapılmadan önce aşağıdaki koşulların dikkatle
okunması son derece önemlidir. """

"" Ataması teklif edilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat
yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadroya ilgili kurum tarafından doğrudan atanacaklardır.
Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde
yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır. Bu şekilde yerleştirilip de
atanamayanlardan ÖMSS puanı ile yerleştirilenler ancak bir sonraki ÖMSS puanı ile yerleştirilebilecektir.
Kura ile yerleştirilip de atanamayanlar ise bir sonraki yerleştirmeye başvuramayacak başvursa dahi
yerleştirme işlemine dahil edilmeyeceklerdir .... ""

unforgiven

Üye
Üye
o zaman benim puan yalan oldu. o tercihleri değiştirmek için birşeyler yapmam lazım.ösym'ye dilekçe göndersem yada telefon açsam değiştiriller mi acaba

YassaX

Üye
Üye
unforgiven ; Telefon Açıp Sormayı deneyebilirsin. Ancak ; Dilekçe vs Kabul edilmez . En azından Telefonla bilgi almalisin. unforgiven ; Peki ÖMSS - 2012 / 1 Tercih Kılavuzunu Okumadınız mı Tercihler yapmadan önce ?

ÖSYM TELEFON SANTRAL : 0 312 298 80 50 --> Çok Hatlı Santral . Ancak ; gün boyu çok uğraşmanız lazım, telefon hep meşgul .

marcus_oredius

Üye
Üye
bence red cevabı alırsın sonuçta değiştirme için belirli bir süre verildi. umarım istediğinizi gibi olur

unforgiven

Üye
Üye
bazı kişilere tercihlerinin değiştirmek için değil bazı tercihlerini tercihlerini silmek için izin vermişler bende deneyeceğim bakalım.

marcus_oredius

Üye
Üye
iyi şanslar diyorumama böyle birşeye izin vereceklerini pek sanmıyorum hala karamsar olabiliri ama sonuçta 11-20 tarihleri arasında yapılan tercihlerin nihai olduğunu düşünüyorum.. sonuçu bizede bildirirseniz sevinir.

unforgiven

Üye
Üye
benim tercihlerimi değiştirmek isteğimin sebebi 2 tane hizmetli tercihi yapmış olmam.şimdi bu hizmetlilerden biri gelirse memurluklar arasında ne fark var ve bu hizmetliler gelirse yapılacak mülakat sırasında bu işi istemediğimi ve buna uygun olmadığımı söylersem bir daha ki alımlarda tekrar tercih yapabilir miyim?cevap verirseniz sevinirim.

marcus_oredius

Üye
Üye
malesef 20 temmuza kadar yaptığınız 1 ömss tercihleri nihaidir. süre bttikten sonra değişiklik yapma şansımız olamaz. olsaydı düşünün önüne gelen yok ben bunu değiştirmek istiyorum şunu değiştirmek istiyorum diye cıktığını. bunun devamlı oluştuğunu herkezin yeni verilerle daha iyi bir tercihlistesi hazırladığını hayal edin. güzel bir hayal değil mi. ama işin ucunda böyle değişiklik hakkı verildiğinde sonuç açıklamada her bir tercihle bir ileriki güne aktarıldığını ve sonuçta 2 yıl sonunda biz daha birinci tercihin sonuçunu alamamış oluruz.

memurluk ile hizmetli arasındaki farkı daha önce yazmıştım: memur personel masa başında çalışır. ve beyin güçü isteyen işleri yapar. hizmetli personel fiziki güç isteyen işleri yapar.

atandığınız andan itibaren mülakata gidip ben bunu istemiyordum deminiz halinde veya hiç gitmeme durumunda sizin ömss 2012 puanınız yanmış olacaktır ve ömss 2012e ait herhangi bir tercihte bulunamazsınız.

unforgiven

Üye
Üye
mülakata gidip ben bunu istemiyorum değilde ben bu işe uygun değilim desem yine puanım yanmış mı olacak? bir de şu var hizmetli tercihlerini sınava girmeyen kura usülü yerleştirme yapılan adaylar yapıyordu heralde.yani bana hizmetli tercihim gelirse sınava girmeyen adayla bir farkım olmayacak di mi? sınava boşuna girmiş olucam malesef.

marcus_oredius

Üye
Üye
sınava girenlerde de hizmetli kadrosu var. milli eğitim lise mezunu olanı da hizmetli olarak alıyor. önlisans ve lisans mezunu memur olarak alıyor. şu düşün ben buna uygun değilim dediğinde karşındaki adamın cevabı ne olur " uygun değilsen neden yazdın " demez mi. der.yassax daha tercihler başlamadan önce parmaklarındaki tüylerin ağırmasına neden olacak kadar "yapabileceğinize, engelinizin yapmanıza müsade edebilecek tercihler yapın. tercih yaparken dikkatli olun" demedi mi dedi. bu nedenden dolayı dedi. şimdi unforgiven kardeşim bu tercihlerini aptın hizmetli de olsa memurda olsa hayırlısıyla allahın izniyle gideceksin çalışacaksın. yada 2 yıl bekleyeceksin. yapılabilecek tek şey bu.

marcus_oredius

Üye
Üye
sınava girmiş olmakla girmemiş olmanın ne farkı var. bakalım lise mezunu kişinin derecesi en düşük 12 den başlar orta öğretim 13 ilk öğretim 14den başlar bu büyük bir farktır. her derece 3 yıllık kademe artışıyla aalındığından dolay orta okulla 3 yıl ilk öğretimle 6 yıllık bir derece farkın olacak. bunu şöyle de açıklayım sen 36 yılda 1 dereceye gelirken ortaokulu 39 yıl ilköğretimli 42 yılda gelebilir. ayrıca kıdem maaş katsayısı farkları var derecen kadem her yıl artıkca maaş katsayın artacak. bir lise mezunu olarak daha düşük eğitimden mezun olan ve aynı tarihte başlayan bir arkadaştan daha yüksek maaş alacaksın. bu fark yeterli mi.

Tekerlekli Sandalye