ÖTV İndirimli Engelli Araç Alım Şartları Güncel

mustafameliye

Üye
Üye
sağ kolumda brakial pleksus var , %31 engel oranı . raporda sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt alabilir yazıyor. ehliyetimde de otomatik vites kodu ve bazı taşıtları kullanamaz kodu var.

Ylmzk

Üye
Üye
inşallah abicim ya vallaha stres yaptım. birileri alamazsın diyor, birileri 10.04 olmalı diyoe. çünkü hareket ettirici aksamda örneğin vites te bir aparat olmalıdır ki alabilesin diyorlar. allak bullak oldu kafam.
En iyisi vergi dairesine bi uğra ben salı günü uğradım bir çok raporda seninki gibi sadece özel tertibatlı araç kulanabilir ehliyet te uygun sa uygun dur dediler ancak bende o ibare olmadığı için uygun değilmiş siz işinizi garantiye alın gidip kontrol etirin 10 dk sürmüyor işlem

mustafameliye

Üye
Üye
tamam cuma günü artik o işlemi hallederim inşallah sıkıntı çıkarmaz vergi dairesi

My58

Üye
Üye
Esinim babaannesi %40 ortopedik raporlu bir ayağı kısa yaşı 60 falan ehliyet alacak yaşta değil onun üstüne araba alma durumu var mi ehliyetsiz olduğu için nasıl yol izlenir

goksalsazak34

Üye
Üye
Esinim babaannesi %40 ortopedik raporlu bir ayağı kısa yaşı 60 falan ehliyet alacak yaşta değil onun üstüne araba alma durumu var mi ehliyetsiz olduğu için nasıl yol izlenir
Ozaman %90 rapor gerekli öteki türlü alamazsın

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlkay önder

Üye
Üye
Arkadaşlar sizi rahatsız ediyorum çok özür dilerim. İzniniz olursa birşey danışmak istiyorum. benim yüzde 40 engelli raporum var. Belediyede engelli kadrosundayim. Engelli vergi indirimi de alıyorum. Engelim belimde ortopedik. Ellerimde ayaklarimda sorun yok sağlam. Engelli raporu ve vergi indirimi almıyorken Daha önceden aldığım 2011 yılı normal b sınıfı ehliyetim var. Otv indirimi araba almak niyetiyle ehliyetimi engelli b ehliyetine çevirmek için sırasıyla aile hekimine ,hastaneye gittim rapor aldım.il sağlık müdürlüğü komisyona sevkettirdim kendimi. Size sormak istedigim özür dilerim uzunca yazdım mesajı. ellerim ayaklarım saglamken engelli raporumla tetibatsız otomatik vites kullanabilir ehliyeti engelli b ehliyeti alabilirmiyim. Kanunen illaki ellerimde ayaklarimda sakatlik engel olmasi gerekiyormu. Engelli raporumla birlikde komisyon uygunluk verirmi .bilginiz varsa lütfen bilgilendirirmisiniz. Bedensel , orotpedik, işitsel , omur iliksel vs vs engeli olupda elleri ayaklari saglam olanlar engellei ehliyeti alamazlarmı kanunen bunun durumu nedir .Hic bir internet sitesinde bilgi bulamadim sizi rahatsız ettim. Tekrar özür dilerim iyi günler dilerim hocam.

ozanpasa

Üye
Üye
Halil bey iyi günler. Bugün gittiğimiz Hyundai bayi bizim raporumuzun E rapora çevrilmesi gerektiğini söyledi. Raporumuz 2015 yılından fakat sürekli rapor. Sizce rapor e rapora çevrilirken yeniden rapor almak gerekir mi yoksa sistem üzerinden Hastane e rapor şeklinde verir mi? Sürekli raporlarda böyle bir zorunluluk varmı? Şimdiden sağolun

Ylmzk

Üye
Üye
Raporda düzenleme yapılmaya bilir yeniden rapor almanız gerekebilir

İsen Buga

Üye
Üye
Cimer.e sorun derim... NET cevabı da burada yazarsanız, sevinirim...

goksalsazak34

Üye
Üye
Halil bey iyi günler. Bugün gittiğimiz Hyundai bayi bizim raporumuzun E rapora çevrilmesi gerektiğini söyledi. Raporumuz 2015 yılından fakat sürekli rapor. Sizce rapor e rapora çevrilirken yeniden rapor almak gerekir mi yoksa sistem üzerinden Hastane e rapor şeklinde verir mi? Sürekli raporlarda böyle bir zorunluluk varmı? Şimdiden sağolun
E rapor hastaneye gitmeniz gerekiyor aslı olan raporla aldığınız hastaneye gidin onlar o raporu alıp bilgisayar dan e rapora çeviriyorlar benim öyle oldu ilk verilen asıl raporu mu alıp yırttı bilgisayar dan e imzalı çıkartıp verdi ve e devletten alacaksın artık dedi kolay bence raporu aldıgın hastaneye gidip heyet sekreterine sorabilirsin

Celal3356

Üye
Üye
Ötv indirimi için oran soruluyor

Engelli raporum yuzde 47 sag alt ekstremite 1 cm kisalik ve sol el 4 ve 5 parmak hareket kısıklığı raporun arkasında otomatik vites arac kullanması gerekir hareket ettirici aksamda özel tertibatli kullanabilir ibaresi var ve engelli ehliyet kodu olarak da sağlık kurulundan 10.02 78 ve 47 verilmiş arac alamaz mıyım

goksalsazak34

Üye
Üye
Engelli raporum yuzde 47 sag alt ekstremite 1 cm kisalik ve sol el 4 ve 5 parmak hareket kısıklığı raporun arkasında otomatik vites arac kullanması gerekir hareket ettirici aksamda özel tertibatli kullanabilir ibaresi var ve engelli ehliyet kodu olarak da sağlık kurulundan 10.02 78 ve 47 verilmiş arac alamaz mıyım
Direk vergi dairesine gidip araç nakil vasıtalar a alabilirsin ama önce vergi dairesine sor bayi işi uzatır senin işin Ok

Celal3356

Üye
Üye
Vergi dairesi ben onaylamam diyor ama rapor sonuç kısmında ozel tertibatli kullanir diyor

İsen Buga

Üye
Üye
Rapor 20.02.2019 tarihinde çıkan mevzuatan ömcemi sonramı aldın

esas sıkıntı bu :) en çok buna dikkat ediyorlar. ÇÖZGER raporu bu ağa; 2019 da çıkan tek madde ÇÖZGER !... Niye takmış buna memur..

goksalsazak34

Üye
Üye
O değil vergi indirimi almışım süresiz raporum da süresiz sırf ötv için gidecem rapor oranı düşecek diye korkuyorum emeklilik gider diye

mustafameliye

Üye
Üye
Arkadaşlar. Özel tertibatlı araç alabiliyorum
sadece sıfır mi almak zorundayım. Engelliden engelliye 2. el alıp tertibat yaptıramaz miyim?

ozanpasa

Üye
Üye
Cevabınız için sağolun bugün Elazığ da eczacı bir arkadaşa sordurdum. E rapor çıkarmak için her doktor kendi flash belleğini takip e imza atması gerekiyormuş. Yani rapor sürekli olsada eski tarihli olduğu için yeniden rapor çıkartmak gerekiyormuş. Yani 2015 yılında e rapor olmadığı için yeniden heyete girmesi lazım demişler. Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Tahminimce her bayi bunu yapmıyor. Hyundai böyle e rapor istedi. Mesela Balıkesir deki Hyundai istememişti ama Eskişehir deki istedi.

Tekerlekli Sandalye