Özürlü Memur Seçme Sınav Başvuru İlanı ve Sınav Klavuzu

YassaX

Üye
Üye
hunter ; özelden ayrıntıları verdiğin Raporunda benim fikrimi sorarsan eski Raporun hukumsuzdur.. Ancak vergi indirimini o rapora göre almissin.. gercekten ilginc bir durum.. Zaten tum bunlarin onune gecmek icin yavas yavas yapilmaya baslanan; Her Rapor Ulusal Özürlüler Veri Bankasına işlecenek; hem mukerrer Rapor Sorunlarını ortadan kaldiracak, hem 2 rapor sozkonusu olmayacak son rapor gecerli olacak, hatta Sahte Raporların da onune gecilmis olacaktir.. Sizin durumunuzu su sekilde acıklayabilirim ; ilk gidilecek yer olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, başvurulara bakan Personeline gidip danisabilirsin..Baska aklima gelen bir yontem yok hunter

hunter

Üye
Üye
hunter ; özelden ayrıntıları verdiğin Raporunda benim fikrimi sorarsan eski Raporun hukumsuzdur.. Ancak vergi indirimini o rapora göre almissin.. gercekten ilginc bir durum.. Zaten tum bunlarin onune gecmek icin yavas yavas yapilmaya baslanan; Her Rapor Ulusal Özürlüler Veri Bankasına işlecenek; hem mukerrer Rapor Sorunlarını ortadan kaldiracak, hem 2 rapor sozkonusu olmayacak son rapor gecerli olacak, hatta Sahte Raporların da onune gecilmis olacaktir.. Sizin durumunuzu su sekilde acıklayabilirim ; ilk gidilecek yer olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, başvurulara bakan Personeline gidip danisabilirsin..Baska aklima gelen bir yontem yok hunter
tşk ederim dediğiniz gibi en iyisi pztesi memura sormak..

YassaX

Üye
Üye
hunter bence de en iyisi odur...Ancak son raporun gecerlidir diyecektir.. Süreli Rapor olmasi pek bisey degistirmez, süreli raporlarla ilgili bir acıklama yok kılavuzda..Yani ÖMSS Başvurusunda sorun yaşamassiniz..Hakkınızda Hayırlısı Olsun

BESYO74

Üye
Üye
Öğretmen alımıyla ilgili kılavuzda bir madde var.Maddenin kılavuzda olması öğretmen alımının da ömss sonuçlarına göre yapılacağı yönünde haydi hayırlısı....c) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru istihdam eden
diğer kamu kuruluşlarına
özürlü personel alımlarında kullanılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen
alımlarına ilişkin yerleştirme işlemleri de, ÖMSS sonuçlarına göre ilgili Bakanlık tarafından
yapılacaktır.

Alper58

Üye
Üye
Ya istanbulu Aradim bana baska numara verdiler. Orasida cikmadi. Adres filan yok elde simdi. Ne sacma sey yaa? pazartesi nereye gidecem ben simdi?

YassaX

Üye
Üye
BESYO74 ; 3 Ekim 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK'te Yerleştirme MADDE 15 : 2) " Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen atamalarına ilişkin yerleştirme işlemleri, ÖMSS sonuçlarına göre adı geçen Bakanlıkça yapılır."

Zaten Sınav Kılavuzunda Yer alan açıklama bu maddenin açıklamasıdır diye dusunuyorum.. Ayrıca ÖMSS - 2012 de UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI içerisinde Eğitim Bilimleri yer almadığından, bence 2012 - ÖMSS de Öğretmen Alımı olmayacağı düşüncesindeyim...Bu da benim yorumumdur ... Umarim Öğretmen Ataması da olur, cok bekleyen Engelli Kardesim var...

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS’ DE UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
1) Türkçe 15
2) Matematik 15

Genel Kültür Testi Soru Sayısı
1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
4) Türkiye Coğrafyası 5
5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

TOPLAMDA 60 ADET SORU SORULACAKTIR..

ÖMSS-Ortaöğretim Zihinsel Özürlü Grubu Testi Milli Eğitim Bakanlığı İş Okulu Eğitim Programı doğrultusunda hazırlanacaktır.

muneza

Üye
Üye
Özkancey kolay gelsin Benim daha önce bir belge paylaşmıştım 13 .02.2012 tarih te aldım önlisans öğrenim bilgileri değişmiş oluyor dilekçe göndericekmiyim dilekçe kısmını okudum
Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:
Adaylar, aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazacaklardır:
♦ Sınav ve yerleştirme sonuçlarının incelenmesi isteği
♦ “Özür Durumu Bilgileri” alanında değişiklik yapma isteği
♦ “Öğrenim Bilgileri” alanında değişiklik yapmak isteyen yeni durumlarını gösterir onaylı resmî
belgelerini dilekçelerine ekleyerek ÖSYM’ye göndereceklerdir.)

Ösym 'ye dilekçeyi başvuru tarihinde mi götüreceğim aydınlatırsanız sevnirim

YassaX

Üye
Üye
muneza o konu şudur : Sen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne Başvurunu yaptın, Oradan da ÖSYM Başvuru Merkezine ÖMSS Başvurunu da yaptın.. Bu yaptığın işlemlerden sonra bir değişiklik olduğu takdir de Dilekçe yazman gerekecek... Sınav Kılavuzunu biraz daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.. O bahsettin dilekçe Sınav Kılavuzunun Son Sayfalarında Yer Alan " Genel Amaçlı Dilekçe " 'dir .. Dilekçe nin bir arka sayfasında gereki açıklamalar yer almaktadır...Ayrıca " 2012 - Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) ve Kuraya Başvurular Nasıl Yapılacaktır " yazılı tek sayfalık guzel bir yol gosterici var, orada hersey ozetlenmis ve gayet açıklayıcıdır, okumanızı tavsiye ederim.. Saygılarımla ..

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacak olan ÖMSS'de daha öncede tahmin ettiğimiz gibi; SORULARIN CEVAP ŞIKLARI 5 ADET OLACAK... Ayrıca 4 YANLIŞ CEVAP 1 DOĞRU CEVABI GÖTÜRECEKTİR ...

YassaX

Üye
Üye
mevce hanım ; girmis oldugunuz internet sağlayıcıyı değiştirin ve deneyin.. Google Chrome den ÖSYM nin Sitesine giriyorsanız, İnternet Explorer i deneyin ya da başka İnternet Sağlayıcınız varsa.. Ben simdi tekrar denedim, Google Chrome Kullaniyorum, aciyor, Aday Başvuru Formunu

Mcaglar

Üye
Üye
öğretmen adayları için heralde mesleki sorular çıkmayacak eğitimle ilgili

Alper58

Üye
Üye
MCAGLAR Bisey gözükmüyor Kilavuzda Ögretmenlikle ilgili sadece su ibare geciyor : 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru istihdam eden
diğer kamu kuruluşlarına
özürlü personel alımlarında kullanılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen
alımlarına ilişkin yerleştirme işlemleri de, ÖMSS sonuçlarına göre ilgili Bakanlık tarafından
yapılacaktır.

Mcaglar

Üye
Üye
Alper58 hocam burada derslerı vermıslerde eğitimle ilgili birsey yok sonradan sakata gelmeyelim :)

YassaX

Üye
Üye
3 Ekim 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİK'te Yerleştirme MADDE 15 : 2) " Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen atamalarına ilişkin yerleştirme işlemleri, ÖMSS sonuçlarına göre adı geçen Bakanlıkça yapılır."

Zaten Sınav Kılavuzunda Yer alan açıklama bu maddenin açıklamasıdır diye dusunuyorum.. Ayrıca ÖMSS - 2012 de UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI içerisinde Eğitim Bilimleri yer almadığından, bence 2012 - ÖMSS de Öğretmen Alımı olmayacağı düşüncesindeyim...Bu da benim yorumumdur ... Umarim Öğretmen Ataması da olur, cok bekleyen Engelli Kardesim var...

Alper58

Üye
Üye
Evet egitim konulariyla ilgili bir bilgi yok. Sakata getireceklerini sanmiyorum. Yani kilavuzun disina cikmazlar heralde. Bence milli egitimdede Özürlü Ögretmen acigi vardir ve ömss puanina göre atama yapilacakdir. Buda benim sahsi görüsüm. Insallah olur Özkan Bey...

Tekerlekli Sandalye