Özürlü Memur Seçme Sınav Başvuru İlanı ve Sınav Klavuzu

nihal44

Üye
Üye
ya özkan bey ben kılavuzu bulamıyom napmalym

YassaX

Üye
Üye
nihal44 hanım ; vereceğim LİNK'e tıklamanız yeterli olacaktır : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Ayrıca Sınav Kılavuzu ve Sınav Hakkında Yorumları, Soru ve Cevapları Okumak istiyorsanız; yukarıdaki soruyu sorduğunuz başlığın ( Özürlü Memur Seçme Sınav Başvuru İlanı ve Sınav Klavuzu ) ilk sayfasından itibaren okursanız, gerekli bilgilere sahip olursunuz....Hatta bu başlığın ilk sayfasındaki ilk mesajda gülümse_hayata hanımın mesajında Sınav Kılavuzunu da bulabilirsiniz...

Saygılarımla ...

YassaX

Üye
Üye
nihal44 hanım ; Rica Ederim ...

mutlu1985

Üye
Üye
selamlar herkese..çözemediğim bir nokta var ben üniversite son sınıftayım ve haziranda mezunum ama okul bana 4 yıllık mezun sayılır belgesi veremiyor tabii kazanılmış kesin bir hakkım yok evrak talep edecek.Ama ösym diyor ki sınavın yapıldığı yıl itibariyle mezun olacak diyor 2012 itibariyle mezun olacağım elbet sınava lise mezunu mu üniversite mezunu mu gireceğim şimdi ben?kesin bilgiyi nasıl edinebilrim?

YassaX

Üye
Üye
mutlu1985; BAŞVURU KOŞULLARI'NDA ; " ÖMSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabileceklerdir. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adaylar mezun oldukları en üst düzeyden ÖMSS’ye başvurmak zorundadır ... "

Yukarıdaki Başvuru Koşuluna göre ; sen Lisans Mezunları ile aynı Kategoride gireceksin.. Sen Okuduğun Üniversiteden " 4 YILLIK MEZUN SAYILIR " belgesi istersen vermeyebilir.. Ancak " Şu anda 4. Sinifta olduğunu ispatlayıcı bir belge; Transkript 'te olur kanaatindeyim. Ya da " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır" Şeklinde bir evrakta olabilir... Bu durum; Sına Kılavuzunda cok net acıklanmamiş, ancak sen bu konuyu Üniversiten ile kendi aranda halletmen gerekir.. Yukarıda dediğim evraklardan hangilerini alabiliyosan almaya çalış, ve başvuru için hemen gerekli işlemleri yap.. Eksik bisey olur, tamamlarsın en azindan.. 20 Şubat 2012 Başvuru tarihi ve 2 Mart 2012 Tarihine kadar... Yarin bence halletmeye ve başvuruda bulunmaya bak..

Saygılarımla ...

mutlu1985

Üye
Üye
teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için özkan bey.Okul evrak veremiyor ama belki resmi herhangi bir evrak alabilirim. yarın ola hayrola.

YassaX

Üye
Üye
mutlu1985 ; Rica Ederim... Size tavsiyem; Sınav Kılavuzunun sizinle ilgili olan bölümünün çıktısını alarak, Üniversitenize gitmeniz daha faydalı olur kanaatindeyim.. 4. Sinifta oldgunuzu ispatlayacak bir evrak vermek zorundalar.. Yetkili zorluk cıkarıyorsa, bir üst amirine gitmenizi öneririm.. Bir de Transkript her an alabileceğiniz bir belgedir.. Mezuniyet Transkripti ayridir, okurken aldiğiniz ayridir. Mutlaka alabileceğiniz bir evraktir, hakkinizi arayin... Saygılarımla..

mutlu1985

Üye
Üye
tekrar teşekkür ederim gerekeni yapacağım yarın belki durumu benim gibi olan başkaları da varsa faydası dokunur.

YassaX

Üye
Üye
mutlu1985 ; Rica Ederim.. Gelismeleri bizimle bu başlık altında paylaşmaya devam edersen, seninle aynı durumda olan engelli kardeşlerimize örnek olmuş olursun...

YassaX

Üye
Üye
mutlu1985 ; Herseyin Hayırlısı

c-ello

Üye
Üye
arkadaşlar ben başvurumu bugün yaptım ve bir sorun çıkmadı. aile ve sosyal politikalar müdürlüğünde yardımcı oluyorlar. rapor tarihi ile ilgili bi sorun yok sanırım benim raporum 2007 tarihli ama sorun çıkmadı. herkes için hayırlısı olsun.

ufuq

Üye
Üye
Orta Okul Mezunlarını Anlamadim Özkan abi Ben Liseye Başladim Ama Gidemedim Bırakmak Zorunda Kaldim Diploma yok Tastikname Verdiler Elim Tasdikname geçerlimi dir ? +ben ne Zaman Başvuruyum mayıs ayındamı Özkan abi

yousemeti

Üye
Üye
Arkadaşlar şuanda ben acık ögretim lisesine gidiyorum acaba bende bu sınava girebilebilecekmiyim saygılarımla.

yousemeti

Üye
Üye
mrhb c-ello ya benim sormak istedigim ben şuanda acık ögretim lisesine devam etmekteyim acaba ben kurayamı yoksa sınava girebilecekmiyim teşekkürler.

sevecen53

Üye
Üye
teşekkürler özkan bey.raporumu bugun soramadım yarın aile sosyal politakalar bakanlığı il müdürlüğüne soracağım,kılavuzda ek özürlerimiz varsa raporda belirtilmeli yazıyor. benim raporumda ek özürlerim açıklamalı yazmıyor,gelçi ben kuraya tabi olduğum için önemli değil,sınava girecek olan adaylara lazım yardımcı isteyip istememe konusunda.ama kural genel olduğu için herkesizki aynı olması lazım diye düşünüyorum,yarın soracağım gelişmeyi sizlerle paylaşırım..saygılarımla..

c-ello

Üye
Üye
yousemeti okul bu sene bitecekse sınava gireceksin. bitmeyecekse kuraya gireceksin. kolay gelsin

Tekerlekli Sandalye