Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)

03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı Merkezimiz tarafından yapılacaktır.

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru merkezleri, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme vb. bilgiler daha sonra Merkezimiz tarafından adayların bilgisine sunulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Birey

Üye
Üye
Beklemekten gına geldi ama:)

muneza

Üye
Üye
Süper bilgi için çokkk teşekürler İyi forumlarr

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ÖMSS için 29 Nisan 2012 Tarihi Herkes icin Hayırlı Uğurlu Olsun.. Tarihin biraz daha gec olması çalışmamız açısından isabet olmuş... Bakan Fatma ŞAHIN'İN Son açıklaması Mart 2012 Talihsizlik olmuş diyelim ...

muneza

Üye
Üye
Aynen arkdaşlar hepinize sınavda başarılar ozkancey acaba ankette sınava girecek olanlar işitme engelli bedensel engelli yazıp ömss rakip olarak görebilirmiyiz hocam

YassaX

Üye
Üye
muneza neyin anketinde neyi görebilir misiniz , ben anlamadim hocam

muneza

Üye
Üye
hocam böyle bir anket daha önce aldığı puanları yazsalar mesela işitme engeli 72 böyle

YassaX

Üye
Üye
anladim muneza, ancak ÖMSS hazırlanmak adına dediğin anket olayı bize hic bir fayda sağlamayacağı düşüncesindeyim..Bence daha faydali bilgiler paylaşarak herkese yararlı olmaya çalışmalıyız ...

gulay_06

Üye
Üye
ohh çok iyi oldu bu tarih umarım soruları kolay sorarlar kpss gibi zor sormasınlarda tek dileğim o biz ders çalışmaya devam edelim ve iyi bir yere atanalım:) hakkımızda hayırlısı olsun ...herkse mutlu yıllar

jengajenga

Üye
Üye
arkadaşlar,
sınav sorularnın içeriği konusunda bir bilgisi olan var mı?

YassaX

Üye
Üye
jengajenga ÖMSS 29 Nisan 2012 Tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak... ÖMSS de cıkacak Sınav Sorularının içeriği daha belli olmadı ... Sınav Klavuzu yayımlanınca Konular - Soru Sayıları - Cevap Şıkları Kaclı Olacak vs bilgiler o zaman belli olacak... Tahminimiz de Ocak 15'ten sonra yayımlanacağı yönünde... ÖMSS ilk defa merkezi olarak yapılacak Özürlü Sınavı olduğu icin öncesinden de bir örneği yok... Gecmiş yıllarda yapılan Özürlü Personel Sınavını Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB - EĞİTEK ) düzenliyordu.. O Sınavların Konu içeriklerini ise bu sitedeki diğer Kamu Kurumlarına Engelli Personel Alımı Başlıklarından ÖMSS ile ilgili açılan konularda bakabilirsin... Saygılarımla ...

yunusemre

Üye
Üye
merhaba ozkancey, bi sorum olcaktı. ömss sınava girebilmek için bir engellinin okuyor, çalışıyor yada çalışmıyor olması mı gerekir? mesela örnek veriyorum. ben özel sektörde çalışıyorum. istifa ettim. bu sınava girip memur olacam gibisinden. Var mı böyle birşey?

YassaX

Üye
Üye
merhaba ozkancey, bi sorum olcaktı. ömss sınava girebilmek için bir engellinin okuyor, çalışıyor yada çalışmıyor olması mı gerekir? mesela örnek veriyorum. ben özel sektörde çalışıyorum. istifa ettim. bu sınava girip memur olacam gibisinden. Var mı böyle birşey?

yunusemre ÖMSS Sınava girmek icin senin dediğin türde herhangi bir şart söz konusu değildir.. Şu anda öyle birşey yok.. Ancak Sınav Klavuzu yayımlandığında bazı özel şartlar söz konusu olabilir.. Örneğin : Şu anda Lise 3. sinifa giden bir öğrenci 29 Nisan 2012 tarihinde sınava girebilir mi ? Cevabını bizde cok net bilmiyoruz yorum yapıyoruz... Normal Şartlarda Lise mezunu olmadığı icin İlköğretim mezunu olması dolayısıyla Kura ile atanmayı bekleyecek... Ancak ÖSYM Sınav Klavuzunu Yayımlandığında Şoyle bir Şart Koyabilir : Adaydan okulundan şoyle bir yazı getirmesi kaydıyla Sınav ile atanma şansı olabilir "Dönem Sonunda Mezun Adayıdır" şeklinde bir yazı... Dediğim gibi ÖSYM tarafından Ocak Ayı Ortalarında Yayımlanacak olan Sınav Klavuzunda ( Sınav Yönetmeliğinde ) Bu tarz durumlar söz konusu olabilmektedir...

YassaX

Üye
Üye
ohh çok iyi oldu bu tarih umarım soruları kolay sorarlar kpss gibi zor sormasınlarda tek dileğim o biz ders çalışmaya devam edelim ve iyi bir yere atanalım:) hakkımızda hayırlısı olsun ...herkse mutlu yıllar
gulay evet bende sana katılıyorum..KPSS Kadar zor olacağı kanaatinde değilim ancak geçen senelerde yapılan Özürlü Memur Sınavları kadar da basit olabileceğini sanmıyorum.. . Sana da Mutlu Yıllar ... Dediğin gibi umarım Hakkımızda Hayırlısı Olur ...

omar009

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese ıyı akşamlar. Ben gıda mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ;
1- Bu sınava girebiliyormuyum,
2- Farklı meslek gruplarına göre farklı sınavmı oluyor.
Bu ve bunun gibi konularda bilgi sahibi olanınız varsa ve beni bilgilendirirse sevinirim.

Tekerlekli Sandalye