Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak

YassaX

Üye
Üye
figen21 hanım ; Aday Şifresi almak istiyorum, alamiyorum derken; neyi kastettiğinizi anlayamadim... Aday Şifreniz ÖSYM Merkezinden size verildi, bunu mu kullanamiyorsunuz ; Yoksa hic sifre almadiniz, şifre mi almak istiyorsunuz.. Sorunuz cok net değil.. Şoyle cevapliyayim: ÖMSS Başvurusu yaparken; ikinci gittiğiniz ÖSYM Başvuru Merkezinden size bilgilerinizi girdikten sonra ÖMSS - 2012 Fotoğraflı Başvuru Kayıt Belgesi vermeleri gerekiyordu.. O belgenin alt taraflarında ( Yakın bir zaman ÖSYM Sınavlarına girmedi iseniz ) size bir şifre veriliyor ... Yakın bir zamanda ÖSYM nin başka sınavlarına girdi iseniz, önceki şifenizi de kullanabiliyorsunuz.. Hic şifre almadi iseniz; dediğim gibi verilen kağıdın alt taraflarında bir şifre size otomatik olarak veriliyor.. Verilen şifreyi de ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi nin internet sitesine girip; Aday İşlemleri Sisteminden Şifrenizi yaziyorsunuz, sizi yeni şifre belirlemeye yönelendiriyor.. Ondan sonra şifrenizi yeniledikten sonra giriş yapiyorsunuz ... Eğer hic sifreniz yok ise, size verile Kağıdı da bulamiyorsanız, ÖSYM Merkezlerinden ( Herhangi bir lise, ÖMSS Kayıt Yaptırdığınız ikinci Yer de olabilir ) 2 TL Karşılığında yeni şifrenizi alip yukarıdaki işlemleri yapıyorsunuz ...Size ÖSYM nin İnternet sitesinin Şifrenizi gireceğin Yerin LİNK'ini de veriyorum : Aday İşlemleri Sistemi

figen21

Üye
Üye
tamam teşekkür şifrem daha önce yoktu kağıtta yazmaynca soriym dedim

YassaX

Üye
Üye
figen21 hanım ; Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye