Özürlü raporu hakkında bilgi

YassaX

Üye
Üye
world56 anladim.. Sürekli Raporlarda benim bildiğim 6 aylık bir zaman geçmesi yeterli ama, il sağlik müdürlüğüne danisabilirsin bu konuyu...

serdar06

Üye
Üye
herkese gecmiş oksun. arkadaşlar raporların oranlarının düzeltilebilmesi için bulundugunuz ilin -- il sağlık müdürlügüne gitmeniz ve bir dilekçe ile itirazda bulunmanız şart. yada raporunuzun üzerinden 1 yıl geçmesini beklemeniz gerekmektedir. sürekli hastanelere giderek bir sonuç elde edemezsiniz. onlar sadece prosedürleri uygular ve yönetmelikte olanları aynen uygular. siz yönetmelikteki eksikleri aramayın ve il sağşık müdürlügüne ugrayın ve sevkinizi isteyin bu kadar basit....

YassaX

Üye
Üye
serdar06 çoğu arkadaş biliyor Bulundukları illerin İl Sağlık Müdürlüklerine Rapor İtirazı yapılması gerektiğini.. Ancak şu var ki : Özürlü Raporunu İtiraz Edildiği zaman, İl Sağlık Müdürlüğü Seni başka bir hastaneye sevk ediyor..Orada tekrar baştan heyete giriyorsun.. Sonucun ilk rapordan farklı ise Hakem Hastanesine Sevk oluyosun ve Hakem Hastanesinde aldığın Rapor Nihai oluyor ... Sadece bir dilekçe ile iş bitmiyor ...Uzun soluklu bir durum söz konusu oluyor... Mesela Çoğu rapor alan arkadaşlarımızda " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " Kısmı boş bırakılıyor... Sağlık Kurulu Sekreteryasına söyluyorsunuz, biz bişey yapamayiz diyorlar... Raporunun üzerinden şu kadar süre gecmeli ki yeni rapor alabilirsin diyorlar.. Ya da İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz etmelisin demekteler.. İtiraz edince de yukarıda yazdığım prosedürler Söz konusu..Ne yapsın benim Özürlü Kardeşlerim...

raperin_x

Üye
Üye
o hastahaneye tekrar gitmeyip başka rapor veren bir hastahaneye gidip sıfırdan rapor için başvuru yapabilirsiniz bu dediğiniz sürelerin bi anlamı yok.

raperin_x

Üye
Üye
yani il sağlık müdürlüğünede hakem hastahaneyede gitmene gerek yok direk başka bir hastahaneye gidip rapor için sıfırdan başvurmak daha sağlıklıklı iki üç iş yapmanın anlamı yok

YassaX

Üye
Üye
raperin_x bazı illerde alınan Özürlü Raporları Ulusal Özürlüler veri bankasına işleniyor... Yakın zamanda da tüm illerde bu uygulamaya gececekler... O nedenle X hastanesinden aldığın Özürlü Raporu Y Hastanesinde karşılarına cıkacak.. Ben İstanbul'da bu şekilde uygulaniyor demiyorum ancak dediğin yöntem her yerde olmayabiliyor .. Örneğin : Bazı illerde artık Özürlü Raporları icin İkametgah isteniyor.. Her yerden rapor alınmasını önlemek amacıyla olabilir ... Dediğiniz yöntemi de denesin Özürlü Kardeşlerimiz, inşallah dediğiniz gibi sorunsuz halledilir..

serdar06

Üye
Üye
özkancey bey ben de o arkadaşlar gibi saglık kurulu raporuma itiraz ettim.ilkönce eski hastaneme gittim bişey yapamayacaklarını söyleyince il saglık müdürlüğüne basvurdum. 5 dakikada dilekçemi onaylayıp beni hangi hastaneye istersem oraya sevk edeceklerini söylediler.sadece eski hastanem olmazmış.yeni hastaneden alacagım raporun nihayi olacagını söylediler. yeniden bi hakem hastanesine sevk gerekmiyor diye biliyorum.bu konuda sizler kadar uzman degilim elbette ama basımdan gecenleri aktarmak istedim. yeni hastaneden cıkacak raporu ve sonucunu sizlere mutlaka bildiririm.belki baska arkadasların sorularına cevap olur. saglıcakla kalın.saygılarımla

YassaX

Üye
Üye
serdar06 yeni hastaneden alacağın rapor eğer önceki aldığın rapor ile aynı ise , Raporun Nihai olur.. Ancak yeni hastaneden aldığın rapor , ilk hastaneden aldığın rapordan farklılık arzederse, Hakem Hastanesine sevkin olur... Hakem Hastanesinden alacağın rapor Nihai olur... Benim bildiğim de bu şekilde.. Bu konuda Tecrübeli olan arkadaşların tecrübelerini bizlerle paylaşırlarsa memnun oluruz.. serdar06 bizimle tecrübelerinizi paylaştığınız icin teşekkürler...

liz1688

Üye
Üye
ben de bişey sormak istiyorum.ekimde addison teşhisi kondu bana da.ömssye girebileceğimi öğrendm nisandaki.ama nasıl bi prosedür var.heyet raporu dışında bir rapor almam gerek sanırım.ne kadar zamanda alınıyor, biraz bilgi verebilir misiniz?

muneza

Üye
Üye
Ya arkdaşlar benim raporum % 42 idi 46 çıktı işitme engelliyim arkdaş 100 ile 88 desibel demiş benimki 85 90 desibel şimdi bu ömss sınavına gireceğiz... Yeni bir rapor almamız gerekiyormu. acaba ?

YassaX

Üye
Üye
ben de bişey sormak istiyorum.ekimde addison teşhisi kondu bana da.ömssye girebileceğimi öğrendm nisandaki.ama nasıl bi prosedür var.heyet raporu dışında bir rapor almam gerek sanırım.ne kadar zamanda alınıyor, biraz bilgi verebilir misiniz?

liz1688 Özürlü Raporu Vermeye Yetkili Hastanelerden birine gidip, Özürlülerin Tüm Haklarından Yararlanmak için ve Özürlü Memur Seçme Sınavına Girmek için Özürlü Raporu Alacağını ifade ederek alacağın Özürlü Raporu % 40 ve üzeri olduğunda ÖMSS icin yeterli olacaktir.. Yalnız Raporunda " çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümü ve Arka yüzde İstihdam = Evet ya da Tüm Özürlü Haklarından Yararlanır şeklinde ibare olmasına özen göster.. Özürlü Raporlarının Alınma Tarihleri İllerden illere , hatta hastanelerden hastanelere değişmektedir. Ancak Son Yönetmelik Şu şekildedir:

Resmi Gazete Tarihi: 16.12.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27787 mükerrer
ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
MADDE 9 -) (8) Özürlü sağlık kurulu raporlarının kişinin başvuru tarihinden itibaren en geç yirmi iş gününde tamamlanarak ilgiliye verilmesi esastır.

YassaX

Üye
Üye
muneza % 40 ve üzeri bir Özürlü Raporun var ise , sürekli ise ( Süreli ise - En az 4-5 ay süresine varsa ) ÖMSS ye girebilirsin... Sınav KLavuzu yayımlanınca herşeyi net olacak cevaplayabileceğiz..

muneza

Üye
Üye
Aynen tşk ediyorum Sınav klavuzu çıksada konuları bilsek Öyle çalışsak daha yararlı olacaktır inş çok zorlaşmaz konular

YassaX

Üye
Üye
İnşallah Sınav Klavuzu cıksın da soru işaretleri giderilsin ve başvurular başlasin bir an once... ÖSYM nin düzenlediği sinavlar MEB e göre biraz daha zor olabilir.. Dikkatli calismakta fayda var

world56

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar. ben cuma günü doktorları gezdim kbb doktoru kağıda özür oranı % 50 yazdı. ben heyete girdiğimde doktorlar düşürmez değil mi raporu yada daha önce almış olduğum eski raporlara heyette bakarlar mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Önceden alınan rapor oranlarına bakacaklarını sanmıyorum.

world56

Üye
Üye
arkadaşlar % 50 engelli raporumu aldım. bu sitenin yöneticilerine ve kullanıcı üye arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. bilgi alışverişi yaptığımız için sağolsun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hele şükür sonunda. :)
Hayırlı olsun world.

YassaX

Üye
Üye
world56; Nihayet aldın Raporunu .. Hayırlı & Uğurlu Olsun İnşallah :)

world56

Üye
Üye
inşallah . çok sağolun halil abi ve özkan abi. sizlere de çok teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye