Özürlü raporu hakkında bilgi

sinandeniz

Üye
Üye
aslı hanım neden kayıt yaptıramadınız ki mesela benimde rapor oranım % 89 du ve ağır engelli ibaresi vardı ve kayıt yaptırdım hatta kayıdı alacak olan meğmure hanım olmaz falan dedi tereddüte kaldı kalktı gitti amirine danıştı olur dedi ver ben alayım kaydını dedi ve kaydımı yaptı siz neden yaptıramadınız
selam arkadaşlar sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.işkura kayıt için sağlık raporu aldım fakat derece yüksek olunca kayıt yaptırmadım aldığım raporda 2022 maaşına uygundur yazıyo bu raporla 2022 maaşımı yükselte bilirmiyim.kolay gelsin

karadenizliapo

Üye
Üye
Beyler bilgsi olanvarmı;
Devlet hastanesinden % 38 rapor aldım,sınırda diye itirz ettim.Şişli etfale sevkimi istedim etfal %67 oran verdi.İl sağlık müdürlüğü hakem hastane olarak okmeydanıa sevketti orasıda %37 verdi.Hakem hastaneden sonra dava uzun sürer en güzeli beklemek 6 ay yada 1 yıl sonra tekrar müracatmı etmeliyim.Üstelik şişli etfal için adammı soktuk sanki araya oranı böyle verdi diğerleri öyle verdi..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hakem hastanesinden çıkan karar kesindir ve değiştirilemez. Dediğiniz gibi tekrar itiraz etmeniz pek bir yarar sağlamaz bir müddet bekleyip hastalığınızın kötüye gittiği gerekçesiyle yeniden başvuru yapabilirsiniz. Benim aklıma gelen şimdilik bu yoldur arkadaşların farklı fikirleri varsa mutlaka paylaşacaklardır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gülümsenin dediği gibi hakem hastanesinin kararı nihai karardır ama bu itiraz edilemez anlamına gelmez. Hukuki süreç başlatabilirsiniz. Ama başlatılan hukuki süreç ne zaman biter kestirmek çok zor. 1 yıldan tutta 2-3 yıla kadar yolu var. Bende aynı görüşteyim 6-7 ay bekleyip hastalığım ilerledi diyerek yeni rapor için başvurmak bana görede daha mantıklı.

Tekerlekli Sandalye