Omırilik felçli birisi idrar yolları enfeksiyonundan nasıl korunmalı

MeteHan

Üye
Üye
Yakın bir arkadaşım var sürekli idrar yolları enfeksiyonu oluyor ilaç filan içiyor ama henüz geçmedi idrar yolları enfeksiyonu geçmesi için ilaç haricinde öneride bulunacak kimse varmı arkadaşlar lütfen

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Omurilik felçlilerde idrar yolları enfeksiyonu çok raslanan bir durum antibiyotikler neticede önemli uzman bir doktordan güzel bi antibiyotik almanın yanısıra mutlaka kişi bir günde en az 2 litre olmak üzere su tüketmeli su tüketimi idrar yolları enfeksiyonu önlemekte ve idrarı temizlemekte çok etkendir, öncesinde doktora gidip bi idrar kültürü verip ona göre bi uzmanla görüşün mutlaka geçmiş olsun

kartalreis

Üye
Üye
Eğer tak yapılıyorsa enfeksiyon yapabilir. Doktorlara danışarak tak bırakılırsa enfeksiyonlardan kurtulursunuz. Enfeksiyonlar böbreklere zarar verebilir, ultrasonla böbreklere baktırmak iyi olur.

Sağlık için hangi yol daha uygunsa onu kullanırsınız.

Allah şifa versin ...

Birdal

Üye
Üye
Arkadaşlar parepleji hastasıyım önceden mesaneyi boşaltmak için tak kulanıyordum sürekli enfeksiyon ve idrar kaçırma oluyordu daimi sondaya geçtim ancak doktorum arada bir mesaneyi dinlerdimek için sondayı takmamamı önerdi bende pırezervatif sonda denemek istiyorum şimdiye kadar hiç kulanmadığımdan dolayı kulanan arkadaşlar nasıl uygulandığını anlatsalar sevinirim

SM-G530F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye