Osteoporoz Engelli Raporu

jamallsoft

Üye
Üye
Arkadaşlar selam.2018 yılında kifoz ameliyatı oldum.Kamburluğum vardı.Daha sonraları kemik ölçümü yaptırdığımda z skoru -2,6 ile sol femurda osteoporoz başlangıcı şeklinde bir kemik ölçüm raporu aldım. Yılda bir kere ölçümlere gittim ve dün yaptırdığım ölçümde sol femur -2,8 e yükselmişti.Doktorum ilerleme olduğunu ve artık ilaç başlamamız gerektiğini söyledi ve fosamax 70mg,calsiyum ve d vitamini için ilaç raporu çıkarttı. Bu sonuçlarla %40 rapor alabilir miyim? Omurgamda kifoz ameliyatı sebebiyle 13 seviye platin var ama daha önce rapor almayı denediğimde %12 verip yollamışlardı.O zamanlar osteoporoz ile ilgili sağlık problemimden habersizdim.Şimdi osteoporoz da eklendi. Osteoporozun sebebi belirlenemedi.Tüm tahlillere tetkiklere rağmen sebebi bulunamadı.Böylece Osteoporoz sebepli kamburluk yaşadığımı düşündüm.Şekil bozukluğu yapan kriterine girer mi bu?%40 alabilir miyim? Eğer alınıyorsa bu rapor süreli mi yoksa süresiz mi veriliyor? Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2- Metabolizma Hastalıkları
A- Diffüz primer osteoporoz (radyolojik dekalsifikasyonla birlikte spontan kırıklar, şekil bozuklukları yapan) 50
Sakatlık oranı cetvelinde bu ibare yer alıyor. Şansınızı deneyin bence.

mert

Üye
Üye
Halil Bey metabolizma hastalıkları yazıyor.Bu oranı endokrinoloji mi veriyor yoksa fizik tedavi,ortopedi veya dahiliyeden de alabilir miyim acaba?
  • Obezite (Şişmanlık) ...
  • Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) ...
  • İnsülin Direnci Durumları ...
  • Anoreksiya Nervoza ve Bulimia Nervoza (Yeme Bozuklukları) ...
  • Diyabet Hastalığı ...
  • Tiroit Bezi Hastalıkları (Guatr, Tiroit nodülleri, Tiroit kanserleri, Tiroit iltihapları) ...
  • Hipofiz Bezi Hastalıkları
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları aynı branştır şekeriniz yada hiper yada yüksek tansiyonuz varsa hem dahiliye hemde kardiyolojide verir puan mesela bende hipertansiyon insuline bağlı olmayan diyabet hastalıgı ağır uyku apnesi var fizik ayrı ortepedi ayrı dr dur kanburlugunuzdan ameliyat olduysnız ortepedi dende puan alabilirsiniz gibi düşünüyorum hem kardiyoljiden yüzde 20 hemde dahiliyeden yüzde 20 metobilze hastalıklarından yüzde 20 uyku apnesnden yüzde 38 aldım toplam puanım yüzde 81 süreli benim ki raprunuz belki süreli belki süreniz verirler ama dr insafına kalmış

Tekerlekli Sandalye