ÖTV İndirimli Araç Almak İçin Yapılması Gerekenler

merhaba halil bey;

5 yıl önce %90 sürekli rapor ile taşıt aldık şubat ayında 5 . yılını doldurmuş 2. kez aynı rapor ile indirimli araç alabilirmiyim? teşekkürler.

Halil Bey Merhaba,

Ben Ardahan Devlet Hastanesinde annemi rapor için heyet sevki ile polikliniklere götürdüm ve şu oranları yazdılar muayene formuna:
iç hast: %10
KBB: %32
Fiz. ve Reh: 24
KArdiyoloji: KTH%10
HT%20
EKG:ASVP,SR%20
PULMONAR HT%25
Bir de Kardiyolojide aritmi(2A), ty;ort, PABS:45 filan yazıyor
Ortopedi %20 kalça hareketinde ciddi kısıtlama, %25 de uzunluk farkı yazmış sanırım.

Bir de nöroloji vardı ama doktor izindeydi. Ayrıca annemi ürolojide muayene ettirmedik. Heyet odasında kayıt filan işlerine bakanlar bu kağıda bakarak %87 çıkar dediler. Sizin balthazard hesabına grdim verileri %91,5 filan çıkıyor. Dosyayı vermedim, yarın vereceğim veya nöroloji ve ürolojiye de sokup öyle vereceğim.
Sizden ricam bu söylediklerime göre beni yönlendirir misiniz?

[MENTION=18427]gökhan satılmış[/MENTION] Bir şansınızı deneyin
[MENTION=18439]hamzatas[/MENTION] nasıl bir yönlendirme yapmam gerek anlayamadım.

Merhaba şimdi şu şekilde kısa bir özetleme yapayım 21 yaşında %93 engelli baldizim var balıkesir de araç bayilerinde dolaştım en sonunda bir araç için karar aldık vel hasıl bizi 18 yaşından büyük olduğu için mahkemeden ek karar çıkartmamizi istediler vasilik vs hepsi var fakat ek karar araç alımı için aracin profarmo faturasi ile başvuru yapınca hakim red etti bi şekilde öğrenince araç fiyatının yüksek olması ve engelli kişinin kendine yararı olmadığını kaza olduğu zaman araç sahibinin de ceza alacağını söyleyerek red etti. Üst mahkemeye başvurun denildi fakat basvurmadim orası da red eder dediler şimdi öğrenmek istediğim se kimi sorduğum kişiler istanbul da direk raporu götür aracı al gel diyorlar bu yeni düzenleme de değişim oldu mu ? Veya yine araç alabilir diye karar mi çıkartmak gerekiyor mahkemeden

SM-E700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Hodgin Lenfoma hastasıyım tanı 2013 yılında kondu devamlı nüksediyor.OTOLOK kok hücre nakli yapıldı yine nüksetti. halen kemoterapi goruyorum.engelli raporu alabilirmiyim.alabilirsem OTV indiirimli araç alabilirmiyim.. Saygılarımla,

iyi akşamlar Halil bey annem görme engelli ve aynı sorun abimdede var.Her ikiside doğuştan gelen bir rahatsızlık. Abimin raporu %50 annemiin ise raporunu daha yeni çıkartıcaz. Araç almak istiyoruz. ikisininde raporu olursa ötvden nasıl yararlanabiliriz

Çift taraflı kalça çıkıklığı ortopedik engelliyim Sürekli %51 raporum var otomatik araç kullanabilir ibaresi raporumda yer almakta h ehliyeti için raporu aldım galeri yeni rspor almam için gönderdi il sağlık müdürlüğü hakem hastaneye sevk etti ve raporum %12 oranına düşürüldü araç almak için ne yapmam gerekiyor

iPad cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhaba arkadaşlar,

Bipolar Afektif Bozukluk teşhisiyle %40 Raporum var.
Ötv indiriminden faydalanabilir miyim?
Teşekkürler.

[MENTION=18585]omurnafiz[/MENTION] şizofreni daha doğru bir ifadeyle pskolojik rahatsızlığı olanların ÖTV den yararlanmaları için oranlarının yüzde 90 ve üstü olması lazım.

İLK OLARAK ehliyet alacakken sürücü kursuna başvurmadan direkt aile hekimi yönlendirmesi ile rapor almak mı gerekir (işi kolaylaştırmak açısından)

Benim de bir sorum olacak. Bir arkadaş annesinin üzerine (%90) otomatik araç aldı.(2014te) ben bu aracı almak istiyorum. Benim de otomatik araç kullanabilir raporum var.(%42) bu aracı alabilir miyim?

Merhabalar annem ALS hastası konuşamıyor el, ayak fonksiyonu yok ve annemin üzerinden ötv indirimi ile araç almayı planlıyoruz. İlk olarak mahkemeye vasi tayini için başvuru yaptık. Daha sonra annemi hastaneye götürüp vasi tayini ve ötv indirimi için gerekli belgelere başvurduk. Vasi tayini için hastaneden alınması gereken belgeyi alıp mahkemeye verdik. Ötv indirimi için olan sağlık kurulu raporu daha sonra çıkacak. Mahkeme bize sizi vasi tayini için tebligat ile bilgilendirilecek ve gelip kararınızı alacaksınız dedi. Mahkemeye çıkmaktan falan bahsetmedi. Daha sonra ötv indirimi için bir kez daha mahkemeye başvuru yapıp ek karar aldıracağımızı söyledi. Ancak bir yakınım daha yeni araç aldı ötv indirimi ile o ise önce mahkemeye değil hangi aracı alacağınıza karar verip ilgili bayiden alınacak aracın belgesi ile(fiyat,model,özellik) mahkemeye gitmemiz gerektiğini ve noter işlerinin de olduğunu söyledi. Tüm bu durumlar bizim aklımızı karıştırmakta. Lütfen yardımcı olur musunuz hangi yolları izlemeniz gerekiyor?Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba,
oğlumun üzerine araç almak istiyorum. %94 engelli raporu var. 15 yaşında.
araç için bayilerin çoğunu bugün dolaştık. çoğu şu şekilde bir bilgi verdi. 15 yaşında be zihinsel engelli olduğundan mahkemeden vasi belgesi almam gerekiyormuş. onun adına alacağınızdan ruhsatta onun adına olacağından araç kredisi benim adıma olamıyormuş.kafam karıştı gerçekten. oğlumun adına araç nasıl alırım? bilen birisi paylaşabilir mi?

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=18714]hunkartantv[/MENTION]
Çocuğunuz 18 yaş altı olduğu için vasi kararına gerek yok. ancak araç kredisi sizin adınıza olmaz malasef. Araç kimin üzeriniyse kullanılacak kredide onun üzerine olur ve yine çocuk 18 yaş altı olduğundan onun adına araç krediside çıkmaz.

Geri