ÖTV MUAFİYETLİ ARAÇ ALIMI İLE İLGİLİ

Bende de aynı durum var.%8 ortopedik engelliyim raporum sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatli araç kullanması uygundur yazıyor.Ehliyet raporum sola ayarlı gaz ve fren pedalı tertibatı kodları var.B engelli ehliyetim var.Bayiye evrakları verdim vergi dairesine sormuşlar doktor görüşü alicaz falan demişler bende anlamadım o kadar kuruldan geçtik hala doktor görüşü alacaklar.Bu işlemlerde en az 1-2 ay sürüyormuş.Yani ben arabayı bulucam parasını ödücem tertibati kurdurcam ondan sonra vergi dairesinin doktor görüşünü beklicem 1-2 ruhsatın çıkması için ölme essegim ölme
Ya gitsin dr a sorun değil. Zaten dr verdi bu raporu ama ne saçmalık anlamadım. İşi yokuşa sürüyorlar 😡

E ben gittim bayiiye vd. Kabul etmeyebilir dedi. Vd. Gittim bi rapor okumuyoruz dedi. Zar zor “olmazsa dr dan görüş alırız” dedi. Ne bu 😡
KDV biz ödüyoruz maalesef. Sadece ÖTV ödemiyoruz. Bayiyi sıkıştır ki %10 daha düşer. tehdit et başka firmaya giderim müdürüne de söylerim de :)

Yeni araç alırsanız, eski araç satmak zorunda değilsiniz sadece vergi muafiyetini kaldırır yeni araca ekletirsiniz. Olur biter.
Prosedür gereği sadece bir araçtan muafiyetiniz olur. Eskisi yada yenisi karar sizin.

Vergi muafiyeti derken hem ÖTV hem MTV kast ettim.
Sonunda arabamı aldım. ☺️ Çok uğraştım ama sonunda başardım. Darısı başınıza 🙏

Geri