Özür oranım %53. Ne zaman emekli olurum?

mrh arkadaşlar benim %53 rapor var işe girdim 1 ay odu çikardilar bu çalişrken vergi indirimine muracaat ettim sigorta devam etmiyor acaba sigorta devam etmesi lazım mı vergi indirimi gelin ceye kadar günüm 3615 var sigortalı iş t çalış mam lazım mı cevap verir seniz sevinirim

slm öncelikle ben bu gun üye oldum.forumlardan pek anlamam bi konuda yardim almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim Halil yilmaz abi
10.04.1978 dogumluyum...02.03.1998 işe giriş tarihim....bagkur girmeden rahatsizlim vardi.10 aylik prim yatirtmişlim var...%60 raporum var
Acaba nasıl ne şekil ve ne zaman malulen emekli olabilirim .. Halil yılmaz abi şimdiden tşk beklecem cevabini
ilk sikortali oldumda özür ornani bilmiyodum ama rahatsizdim halil abi cevap versen mutlu olurum ne yapmam gerekti hakında emekli başvurusu yapsami beklesemi ne kadar zaman var emekli olmam için filan ?
ilk işe girdimde rapor almamiştim 2010 yüzde 60 rapor aldım

Malulen emekli olabilmek için ilk sigortallık tarihinde maluliyet derecesinde (%60) sakatlığının olmaması gerekiyor. Senin varmıydı yokmuydu bu belli değil. O nedenle malulen emekli olup olamayacağına dair bir şey söylemek zor. Fakat engelli erken emekliliğinden yararlanabilirsin.
Buna göre: Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %60 ve daha çok olan bağkurlu engelliler 15 yıl, 3960 günle emekli olur.

Geri