Rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gidemiyorum. Nasıl rapor alabilirim?

marcus_oredius

Üye
Üye
salih06 acaba evde bakımı arasanız belki psikolog size gelebilir durumunuzdan bahsetseniz. belki güvendiğiniz bir ortamda daha rahat olabilirsiniz ancak rapor için hastahaneye gitmenizin şart olduğunu düşünüyorum. sonuç olarakheyet karşısına çıkmanız gerek.

salih06

Üye
Üye
teşekkür ederim marcus_oredius ve Halil Yılmaz.
o zaman GATA'ya gidip bana verdikleri raporu ve evrakları alıp (96 senesinde verilen raporları kaybettim) telefonla randevu aldıktan sonra ilgili kişileri beklemem gerekiyor sanırım

İsen Buga

Üye
Üye
Olur da telefonla halledilmezseniz aile bireyiniz senin yerine aile hekimine( diğer deyişle saglik Ocağı'na) gidebilir yardım alabilir.

M

mavibalina2012

Guest
Bende rapor için hastaneye mutlaka gitmesi kanaatindeyim ancak arkadaş sosyal fobisi nedeniyle sıkıntılar yaşadığından sanırım doktorla ve kalabalıkla yüzyüze gelme gibi sıkıntılar yaşıyormuş öncelikle bu sıkıntıların hallolması için psikolojik destek şart...Ancak linkteki yazı hastaneye gidemeyecek durumda olanlar için evde rapor düzenleneceğinden bahsetmiş...2022 maaşı için heyet raporu gerekli demek ki, ayrı bir heyet oluşturup evine mi gönderirler bilemiyorum ancak sosyal fobi için uğraşırlarmı ondan emin değilim ne yazık ki, doktorlar psikilojik vakalarda diğer acil vakalar gibi aşırı hassasiyet göstermiyorlar...Fakat yazıda sunulan imkanlarda dikkat çekici ve gerçekten araştırmaya değer...

salih06

Üye
Üye
Bende rapor için hastaneye mutlaka gitmesi kanaatindeyim ancak arkadaş sosyal fobisi nedeniyle sıkıntılar yaşadığından sanırım doktorla ve kalabalıkla yüzyüze gelme gibi sıkıntılar yaşıyormuş öncelikle bu sıkıntıların hallolması için psikolojik destek şart...Ancak linkteki yazı hastaneye gidemeyecek durumda olanlar için evde rapor düzenleneceğinden bahsetmiş...2022 maaşı için heyet raporu gerekli demek ki, ayrı bir heyet oluşturup evine mi gönderirler bilemiyorum ancak sosyal fobi için uğraşırlarmı ondan emin değilim ne yazık ki, doktorlar psikilojik vakalarda diğer acil vakalar gibi aşırı hassasiyet göstermiyorlar...Fakat yazıda sunulan imkanlarda dikkat çekici ve gerçekten araştırmaya değer...

askerde verdikleri elverişsizdir belgesinide mutlaka götürmem gerekiyor hastaneye değilmi

M

mavibalina2012

Guest
Evet yanınızda götürseniz daha iyi olur bu noktaya geldiğinize inanın sizin açınızdan sevindim bakın hastaneye gitmeye karar verdiniz bile arkadaşım bu gün nasıl bize açıldıysanız inanın psikiyatri doktorları bu işin yolun yordamını çok daha iyi bilirler...Sanmayın ki, sadece siz bu durumdasınız iyi olacağınız konusunda kanaatim tam yeterki telefonla da olsa yardım isteyin ücretsiz olarak psikologlardan faydalanarak öncelikle ben çok kısa zamanda aşacağınıza inanıyorum doktor korkunuzu yenin sonra da heyet raporu ve sosyal haklarınız için yine siteye çekinmeden sıkıntılarınızı yazın...Sağlıcakla esenlikle ve umutla kalın...

İsen Buga

Üye
Üye
Askerde verilen raporunuz Mutlaka götür demiyoruz ancak elinizde varsa doktorunuza gösterin belki ise yarayabilir derim.

Yahu anlamıyorum hastaneye mutlaka gitmelisiniz diyorsunuz adamda sosyal fobi var hastane kalabalık ve sosyal ortamlara nasil sokacaksınız? Hadi soktuk diyelim beklemekten bunalmaz mı? Önce bir tanıyalım arkadasımızı sonra çözüm uretiriz. Selamini veren herkesi Hemen heyete sokmayalım olmaz mı? Önce tanıyalım sonra yol gösteririz.

salih06

Üye
Üye
Evet yanınızda götürseniz daha iyi olur bu noktaya geldiğinize inanın sizin açınızdan sevindim bakın hastaneye gitmeye karar verdiniz bile arkadaşım bu gün nasıl bize açıldıysanız inanın psikiyatri doktorları bu işin yolun yordamını çok daha iyi bilirler...Sanmayın ki, sadece siz bu durumdasınız iyi olacağınız konusunda kanaatim tam yeterki telefonla da olsa yardım isteyin ücretsiz olarak psikologlardan faydalanarak öncelikle ben çok kısa zamanda aşacağınıza inanıyorum doktor korkunuzu yenin sonra da heyet raporu ve sosyal haklarınız için yine siteye çekinmeden sıkıntılarınızı yazın...Sağlıcakla esenlikle ve umutla kalın...

dışarı çıkma olayım ilaçla oluyor.çıkmadan önce bir tane alıyorum (sakinleştirici)ama oda dikkat dağınıklığını maximuma cıkarıyor.trafiği yoğun yerler çok fazla riskli oluyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Salih06,

Aslında bu akşam kendi geleceğiniz adına ne kadar büyük bir adım attığınızın farkında mısınız? Bazen insan çaresizse en iyi çare yine kendisi olabiliyor ve siz bunu başardığınız için okudukça sizin adınıza çok mutlu oldum. İyileşmenin bile en güçlü adımı iyileşmeyi istemektir! Cesaretinizden dolayı sizi tekrar kutlar ve hakkınızda en hayırlı sonucun gerçekleşmesi dilerim.

Sağlıcakla kalın,

salih06

Üye
Üye
Selam Salih06,

Aslında bu akşam kendi geleceğiniz adına ne kadar büyük bir adım attığınızın farkında mısınız? Bazen insan çaresizse en iyi çare yine kendisi olabiliyor ve siz bunu başardığınız için okudukça sizin adınıza çok mutlu oldum. İyileşmenin bile en güçlü adımı iyileşmeyi istemektir! Cesaretinizden dolayı sizi tekrar kutlar ve hakkınızda en hayırlı sonucun gerçekleşmesi dilerim.

Sağlıcakla kalın,

inanın yüzyüze görüşsem herbirinizle bu yazdıklarımın tek bir hecesini bile anlatamam.ifade edemem.

İsen Buga

Üye
Üye
Yarın gereken yerleri ariyorsun olmadı ise ailenizi senin yerine aile hekimine gönderiyorsunuz. Yanınıza doktor getirmeye randevu alsınlar..

Başka sorunlar olursa buraya yazarsın, hepimiz sana yardımcı olmaya çalışırız.

salih06

Üye
Üye
Yarın gereken yerleri ariyorsun olmadı ise ailenizi senin yerine aile hekimine gönderiyorsunuz. Yanınıza doktor getirmeye randevu alsınlar..

Başka sorunlar olursa buraya yazarsın, hepimiz sana yardımcı olmaya çalışırız.

çok teşekkür ederim ilginize alakanıza

salih06

Üye
Üye
aslında 8 yıl önce bir evlilik yapmıstım.fakat rahatsızlığımdan dolayı yürümedi.boşanmamda sıkıntılı oldu.mahkemem 3 yıl sürdü.karsı taraf işi uzatıyor bizlerden birseyler talep ediyordu.bu süreç rahatsızlığımı iyice tetikledi ve kronikleştirdi..mahkemeye son duruşmada çıktım hakim çalısıyormusun dedi.bende evet demek zorunda kalmıstım.450 tl nafaka bağladılar bize.o anda konusamadım bunu ödiyemem yapmayın diyemedim.öylece baktım.rahatsızlığımıda söylememiştim hakime.fakat bütün yük ailemin sırtına yüklendikçe kendime olan saygımıda kaybettim günden güne..içimden mahkemede bağırmak geliyordu o anda.ama tek bir kelime dahi söyleyemedim.

M

mavibalina2012

Guest
Kimse kimseyi zorla heyete de sokmuyor tanımadan sorununu bilmeden de yorum yapmıyor. Uzun süredir engelli eğitmenliği yapan birisi
olarak sosyal fobinin ne olduğunu da gayet iyi biliyorum ve bu korkularıyla yüzleşip hayata dönerek başarıyı yakalayan çok fazla da engelli arkadaşım oldu ben de tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki, Salih arkadaşım kesinlikle sorunlarını aşacak kapasitede bu cümleleri onu rahatlatmak için değil onun yazdığı kelimelere istinaden söylüyorum sadece iyi psikolojik destek, takip ve biraz da zaman gerekli. Salih Arkadaşım bu arada bu konuyla ilgili ne kadar fazla yazılı, görsel doküman bulabilirsen tedavi sürecinde olsan bile bunları oku hayatına oldukça fazla yön verecek… Öyle vakalar gördüm ki, bırakın bilgisayarda yazışmayı telefonlara cevap vermemek için telefonlarını sürekli kapalı tutan eve misafir geldiğinde saatlerce kendisini odaya kapatıp aç susuz oturan…Ancak arkadaşımız büroda ufak tefek de olsa çalışıyor ve hastalığın tek tedavisi korkusunu yenerek zamanla toplumla kaynaşmak oturup evde bakım maaşı almak yerine gücü nispetinde çalışıp psikolojik sorunlarından bir nebze olsun uzaklaşmak evet arkadaşımız durumunu gayet iyi özetlemiş yüz yüze gelsem bunları anlatamazdım... Ekonomik sorunlar birilerinin maddi desteğiyle ayakta durabilmek de psikolojik sorunları tetikliyor…Sitemizde sürekli ücretsiz psikologlardan faydalanın diye de yinelenmiş arkadaş ailesinin bakımı için 2022 maaşından faydalanmak istiyor bunun yolu da Heyet Raporundan geçiyor başka yolu yordamı yok ancak bunun kolay olmadığı konusunda herkes hem fikir ancak psikolojik rahatsızlıklar için eve gelip raporda verilmiyor ki, bu konuda arkadaşımızın %40 ve üzeri rapor alacağı da meçhul...Ancak bir şekilde muayene için evine ücretsiz psikolog gelip yardımcı olacak, ister telefonla yardım isteyecek ister yakınları vasıtasıyla aile hekimiyle görüşecek ister İl Sağlık Müdürlüğünden yardım istenecek ancak daha öncede yinelediğimiz gibi bu arkadaşımız korkusunu yendikten sonra sosyal ve ekonomik hususlarda hak talebinde bulunacak...Herkes gibi bizimde amacımız arkadaşımıza faydalı olmak ve sadece engelli arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla bu sitedeyiz başka amacımız yok olamaz olmamalı da...

İsen Buga

Üye
Üye
Eğitmen ile bu isin uzmanı psikoloji yada psikiyatri aynı kefende değil. Bu arada bende uzun yıllar eğitmenim. Tum ozurlluleri gördüm. Yardım edeyim derken zorluk çıkarıldığını farkinda değilsiniz. Yardım edeyim derken icine iyice kapatacaksınız. Arkadasımız sorununu anlatmayı başardı buraya kadar yaptıgı başarıyı desteklemek lazım daha cok anlatmasını sağlamak lazım. Verdigi bilgileri ışığında nasil ayrımcı olacağını anlıyor ve anlatıyoruz. Bilmediğimiz olunca soru soruyoruz. Cevaplamaya gayret etsin.. Isı uzatım dallandirmamak lazım. Bırak arkadas derdini yazsın. Biz de konu hakkinda net bilgimiz varsa sorunuda da derman oluruz.

Salin06 kardesim Evliliginizdeki nafakayı iptal edebilirsin. Çalışmadığınızı belgelerseniz mahkemede olur biter. Bunu sen yapmak zorunda degilsin. Ailen yada avukatların yapar. Gerisi nafaka ödemezsiniz. Çünkü çalıştığına dair belge yok SGK da kayıt olmadıgını çalışmadığından dair yazı al mahkemeye götür. Sen değil birileri götürsün. Gerisi malum nafaka iptal olur...
Boşandığın kisi çalışıyorsa gerekirse kendinize nafaka bağlatabilirsiniz. Bu işi bilen bir avukat lazım olabilir..

M

mavibalina2012

Guest
Sen içine kapatmada benden zarar gelmez nasıl yardım edeceğiminde farkındayım... Ben diyeceklerimi söyledim gerisi ancak teşmid pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı kelimeleri söylemekle olur...

Tekerlekli Sandalye