Raporda tertibatlı araç kullanır yazıyor. Araç alsam ne kadar indirim olur?

bigboss

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar raporumu dün aldım ve yüzde 45 oranım var özel tertibatlı arac kullanabilir vergi indriminden yararlanabilir vs. yazıyor peki ben şimdi araç almak istesem bu indirim ne kadar olur bilgi verir misiniz ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporda tertibatlı araç kullanır ibaresi var ise ÖTV'den muaf araç alabilirsin. ÖTV %37 civarında bişey sanırım.

bigboss

Üye
Üye
İbare yok ama özel tertibatlı araç kullanıbilir yanında evet yazıyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamam işte o ibare yeterli. Raporda H sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı/tertibatlı araç kullanır yazıyorsa ÖTV den yararlanırsınız. Bu kadar basit.

bigboss

Üye
Üye
İyi güzel abicim engelliler derneğine gittim bulunduğum ilçedeki bunu sordum yüzde 2-3 indirim olur dedi aklımı karıştırdı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Dernektekileri dikkate alma. Onu kim neye söyledi bilmiyorum ama ÖTV indirimi belli. Dernekteki arkadaş işkembeden sallamış. :)

bigboss

Üye
Üye
:) 25 liralık araba peki ne kadar indirimli alabilirim. 0 araba almak istediğim zaman taksitle almak istesem yine ötv indirimi oluyor mu ?

bigboss

Üye
Üye
iyi bauhaus böyle sacmalık mı olur arkadasım sol kol olunca madem niye h sınıfı ve özel tertibat arac kullanabilir diyor ?

İsen Buga

Üye
Üye
oldu bile... Yasa var ortada ben de saçmalığa anlam veremedim...

bigboss

Üye
Üye
O zaman niye veriyorlar H sınıfı özel tertibat yok kardesim öle olmaz dava acmak lazım

İsen Buga

Üye
Üye
benimki de h sınıfı.. özel tertibat falan filan yok. ayrıca ÖTV MTV KDV falan paşa paşa ödüyordum.

bigboss

Üye
Üye
Benimkide H sınıfı özel tertibat kullanasbilir yazıyor ama vergi indirimi de yazıyor onaylı bunlar daha neyden yararlanamıcam anlamıyorum

İsen Buga

Üye
Üye
o zaman ÖTV.siz bir araba al. Güle güle kullan , daha ne diyim?

bigboss

Üye
Üye
Bu konu üstüne gidicem zaten saolasın yinede

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizin sakatlığınız sol kolunuzda ise ÖTV den faydalanmazsınız. Sizin gibi binlerce sol kol engelli aynı durumda hhatta bu işi mahkemeye taşıyacaklarını söyleyenlerde olmuştu. Peki raporda neden özel donanımlı araç kullanır yazıyor. Ondan tam emin değilim belki sinyal kolundaki değişiklik için o ibareyi eklemiştir. Biliyorsunuz sinyal v.b gibi aparatların yer değişimide özel tertibata girmiyor.

bigboss

Üye
Üye
Ya abicim iyi güzel madem böyle oluyor versinler B sınıfı ehliyet uğraştırmasınlar benim gibi durumda olanları

İsen Buga

Üye
Üye
Detaylı düşünmeden öfkeden karar vermek bize yakışmaz. Yasa ne dıyorsa o.. neden h sınıfı verildi? Bunu düşünmek gerek. H sınıfı ehliyet demek: illa ÖTV.siz arac içindir diye kesin bir kural koymayın. Yaasanin esas amacı bilmek germiyor neden h sınıfı diye duşunun.. Belki özünde bilmediğimiz dusunemedigimiz bir nokta var. Ofkelenmeden sinirlenmeden iyice düşünmenizi tavsiye ederim

Tekerlekli Sandalye