Sağ bacak kıslığı nedeniyle engelli ehliyeti alabilirmiyim?

aslan.agl

Üye
Üye
Merhaba bir sorum olacaktı sizlere ben benim sağ bacagim 6 cm kisalik var bunun için H ehliyet alabilir miyim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
6 CM lik kısalık nedeniyle B engelli sınıfı ehliyeti alabilirsiniz. Not: Artık H sınıfı ehliyet yerine b engelli sınıfı ehliyet veriliyor.

aslan.agl

Üye
Üye
çok teşekürler bir sorum dha olaçaktı heyete katıldım doktorların yanına gittim ortepedi doktoru engelli %13 puan verdi peki tekrar alma şansım varmı ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
çok teşekürler bir sorum dha olaçaktı heyete katıldım doktorların yanına gittim ortepedi doktoru engelli %13 puan verdi peki tekrar alma şansım varmı ?

Tam anlayamadım neyi tekrar alma şansım varmı demek istediniz?

aslan.agl

Üye
Üye
heyete katıldım ortebedi engelli puanı %13 verdi ama ben daha b engelli ehliyeti başvurusu yapmadım demek istediğim şu ki bana denilen şey %40 almadan b engelli ehliyeti alamazsın dediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok ne ehliyet için nede ötv indirimli araç alımı için rapor oranının hiç bir önemi yok.

aslan.agl

Üye
Üye
çok teşekürederim gerçekten yardımcı oldunuz siteniz harıka ve insanlara yardım etmek için çok güzel bir site tekrardan teşekürler

clawera

Üye
Üye
Halil bey merhabalar. Benim her iki kalcamda perthes var. Sağ ayağım 4 cm kadar kısa ve kalçada hareket kısıtlılığı mevcut. Şuan b sınıfı ehliyetim var ancak ÖTV indirimi için ehliyet ile işe başladım doktor özel tertibatlı araç kullanabilir ifadesini yazdı. Komisyona sevk etti. Bu aşamadan sonra bana tertibatlı araç kullanır derlerse sağlık kurulundaki doktorlar aksi bir karar verebilir mi ?

CLT-L29 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye