sahte sigorta sgk

berkcan1907

Üye
Üye
Arkadaşlar Merhaba,

geçenlerde bir telefon beni aradı ve sen evde dur biz sigortanı maaşını yatıralım diye bir iş teklif ettiler. bunun bir yasal yaptırımı var mı daha sonrasında sıkıntı yaşanır mı

demir231

Üye
Üye
Nasıl yani? Adam hayırsever mi? Neden size sigorta ve maaş yatırıyor?

demir231

Üye
Üye
Yani bir işyeri var. Siz hiç çalışmadan size hem para verecek hem de sigortanızı ödeyecek.

demir231

Üye
Üye
Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren...

berkcan1907

Üye
Üye
Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren..

Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren...
Benimde kafamı kurcalayan kanun ve kurallar herhangi bir yaptırım olur mu acaba daha sonrası için

demir231

Üye
Üye
Dediğim gibi bence arada bir gözükür iseniz sorun olmaz...
Ama başka bir şey olmasın. O önemli. Mesela işe sokup para vereceğim der. Bir bakmışsınız adınıza şirket açmışlar...

Tekerlekli Sandalye