sahte sigorta sgk

Arkadaşlar Merhaba,

geçenlerde bir telefon beni aradı ve sen evde dur biz sigortanı maaşını yatıralım diye bir iş teklif ettiler. bunun bir yasal yaptırımı var mı daha sonrasında sıkıntı yaşanır mı

Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren...

Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren..

Bilemedim. Kim kime bedava para verir ki? Ben olsam mesela bunu yapan arkadaşım olsa iskillenmezdim çok ama tanıdık değilse işin içinde bir bit yeniği olabilir'. Sizin sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Arada kendinizi gidip bir gosterseniz problem olmaz diye düşünürüm. Yani benim bu durumda asıl takıldığım kanun değil de işveren...
Benimde kafamı kurcalayan kanun ve kurallar herhangi bir yaptırım olur mu acaba daha sonrası için

Dediğim gibi bence arada bir gözükür iseniz sorun olmaz...
Ama başka bir şey olmasın. O önemli. Mesela işe sokup para vereceğim der. Bir bakmışsınız adınıza şirket açmışlar...

@berkcan1907

Selam,

Hocam size sunulan teklif kanunsuz.

Zaten sizin de aklınıza yatmamış ki burada başlık açmışsınız.

Yerinizde olsam bu tarz işlere kalkışmam. Ceza hukunu bilmiyorum ama Kamuyla davalık olup ceza bile alabilirsiniz bence.
(Veya size bu teklifi sunan kişiler dolancı da olabilirler, kişisel verilerinizi; ki bu elinizdeki kendi engellilik raporunuz da olabilir, 3. şahıslara vermeyin bence.)

@berkcan1907

Selam,

Hocam size sunulan teklif kanunsuz.

Zaten sizin de aklınıza yatmamış ki burada başlık açmışsınız.

Yerinizde olsam bu tarz işlere kalkışmam. Ceza hukunu bilmiyorum ama Kamuyla davalık olup ceza bile alabilirsiniz bence.
(Veya size bu teklifi sunan kişiler dolancı da olabilirler, kişisel verilerinizi; ki bu elinizdeki kendi engellilik raporunuz da olabilir, 3. şahıslara vermeyin bence.)
Evet aklıma hiç yatmadı. Teşekkürler güzel yorumunuz için 🙂
Dediğim gibi bence arada bir gözükür iseniz sorun olmaz...
Ama başka bir şey olmasın. O önemli. Mesela işe sokup para vereceğim der. Bir bakmışsınız adınıza şirket açmışlar...
Evet dikkat etmek gerekir

Geri