Sigara İçenler İçin Hazırlanışı Kolay Cilt Maskesi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,299
Tepkime Puanı
12
Puanları
0
Yaş
47
Biz kadınların en çok önem verdiği konuların başında gelen cilt güzelliğidir. Bazı dış ve iç etkenlere bağlı olarak cildimizde oluşan tahribat neredeyse kadınların tamamının kabusu olur. Bundan kurtulmak için doğru yanlış demez bir çok yol arayışına gireriz en çokta kozmetik ürünler. Kısmen fayda görenlerde olsa netice çokda umduğumuz gibi olmaz bize çıkarttığı maddi zararda cabası peki ozaman ne yapmalıyız? Doğanın mucizelerinden faydalanmaya ne dersiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğimiz pratik çözümler hem zararsız hemde çok düşük bütçelerle işimizi oldukca kolaylaştıracaktır.


maske_0f27fdff-25c7-4d36-9012-8129dc19be03_1.jpg

Sigara içenler için cilt maskesi tarifi...

Güneş lekeleri, yaşlılığa bağlı lekeler ve sarı lekeler üzerinde etkili olan maske tarifini düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki sorunları kısa zaman içinde giderecektir. Sigara bağımlılığından kurtulmadığınız sürece cildiniz tekrardan eski cansız haline gelecektir. Bu sebeple maskenin işe yaraması için mutlaka sigarayı bırakmalısınız.

Sigara İçenler İçin Cilt Maskesi

* 3 damla limon suyu
* 1 adet armut kabuğu
* 1 çay kaşığı karbonat
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
* 1 çorba kaşığı yoğurt

Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın. Lekelerin bulunduğu bölgeye maskeyi sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından cildinizi yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlandığında lekelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Karbonat ve limonun alerji yaratması riski nedeniyle maskeyi önce kolunuzun iç kısmına sürüp 10 dakika bekleyin ve herhangi bir kabarma yada kaşınma olmazsa yüzünüze uygulayın.
 
Tekerlekli Sandalye
Üst