Sitede Engellilerle ilgili değişik anketler yapılabilir mi?

İskender Durgun

Üye
Üye
Sitemize üyelerimiz tarafınca katılımı sağlanacak engellilerle ilgili çeşitli seçenekli anket kısmı konabilir mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kullandığımız forum scriptin de anket seçeneği mevcut. Bu seçeneğin yanlış kullanılmasını önlemek maksadıyla o opsiyonu üyelere kapadım. Fakat anket eklenmesi gereken bir konu olursa o konuya dair bir anket ekleyebilirim. Ama bunun için anket seçeneğin kullanılmasının şık olacağı bir konu belirmemiz/belirlemeniz lazım.
Örnek anket;
Ülkemizde yaşayan engellilerin en büyük sorunu nedir?
a)işsizlik
b)ayrımcılık
c)mimari sorunlar
gibi gibi...

F

Fırtına

Guest
bak bu anket başlığını çok sevdim.. ilk seçeneğim ayrımcılık

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şöyle bir ankette düzenleye bilirmiyiz sadece bir fikir benimkisi

Ülkemizde en çok hangi engelliyle karşılaşıyoruz
a)İşitme
b)görme
c)bedensel
d)zihinsel

DURU'M

Üye
Üye
Fikir oldukça güzel bir fikir.Amma velakin zamanla ciddi konularda açılan bu tür anketlerin zamanla suyunun çıkarıldığını gördüm pek çok sitede.Eğlenmek elbette engelli bireyler için elzem bir durum.Ancak bunun mizah bölümünün dışına çıkarılması bence hoş olmamaktadır.Bir de bildiğiniz üzere yeni olan her şeyin albenisi olur.Başlarda bir kaç anket ekleyip de daha sonra o bölümü atıl bırakmak da aynı derecede bir anlam ifade etmez.Sürekliliği sağlanacak bir bölüm olacaksa eğer anket bölümü haklısınız derim.

Küçük bir not:Üyelerin aktif katılımını sağlamak için de başka sitelerde de var olan şeyleri burda da yapmak yerine orijinal şeyler ortaya koymak gerektiği kanaatindeyim.Takdir sizlerin efendim.Saygıyla...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Söylediklerine katılıyorum Gülsarı. Zaten, anket özelliğinin doğru kullanılması ve sıradanlıktan uzak olması için o özellik üyelere kapatıldı. Çok çok gerekli olmadıkca anket özelliği kullanılmıyor. Zaten bugüne değin sadece şu konu için kullandık o özelliği.
http://engelliler.gen.tr/f2/engellilerin-en-buyuk-sorunu-nedir-neden-2219/
Bu arada sitemiz fark arayan değil fark yaratan bir sitedir diyede küçük bir not da ben ekleyeyim. :)

DURU'M

Üye
Üye
Dilerim o fark ortaya konur ve herkes farkı fark eder :)

KARDELEN

Üye
Üye
güzel düşünce paylaşmak gerek

Tekerlekli Sandalye