Size Ankara'daki en dolandırıcı - yalancı işitme merkezini belirteceğim

BirGaripYolcu

Üye
Üye
Size Ankara'daki en dolandırıcı - yalancı işitme merkezini belirteceğim.

Yer: Sağlık Mahallesi, Süleyman Sırrı Cad. no: 21/7 (sosyete -yenişehir- pazarı yanı) Sıhhiye / Ankara

Medro İşitme Cihazları

Buradan 2015 Ekim'de 4500 TL'ye Phonak Audeo Q70 Advanced işitme cihazını aldım. Alana kadar iyi, aldıktan sonra adam yüzü görmeyen, nasıl dolandırsak derdinde olan bir firma.

Aldım alalı adam gibi kullanamadım. Kullandığımın farkına bile varamadım. Sürekli sorun çıkarıyor. Bir takıyorum, 1 hafta sonra arıza yapıyor yolla servise, geliyor ve takıyorum. 1 ay takamadan hoparlör bozuluyor, yolla servise. Geliyor ve süper bir ayar yaptırıyorum Hacettepe'ye. Doktorum o ayarı tutturabilmek için bayağı uğraştı. O kadar süper ki, duyma sorunu olduğunu bile unuttum. Yalnız ayardan 2 gün sonra patlak veriyor ve yolla servise. Cihazı da sıfırlamışlar ve ayar gitti. Doktorda ayarı sisteme kaydetmeyi unutmuş. Ayardan sanırım 4-5 ay geçti ve o ara birkaç kez servise gittiğinden ayar bile yaptıramadım. Üstelik her servise gidişten tam 3 hafta sonra elime ulaşıyor.

Bunları geçtim. Garantili bir üründen her servis gelişinde ücret alınıyor. 7-9 servis yollayışı olduysa, bunların son 5'i gibisinden ücret aldılar. Bu ücretler, 125-160-75-65-120-65 TL gibi ücretler. Hiçbir şey yaptığım yok, 3-5 takış sonrası bozuluyor. Geçen kabloları çıktı. Nasıl çıktıysa bilmiyorum. Üstelik servisten yeni gelmişti. Götürdüm cihazı. Bana hemen "Garantisi doldu." dedi Zeynep adlı kişi. "Hayır dolmadı, bu ayın (ekim 15)'de doluyor." dedim, ses çıkarmadı. "Garantili üründen neden ücret alıyorsunuz?" dedim, ses yok. "Neden sürekli bozuluyor?" diyorum, ses yok. Sadece "Hemen yollarız." diyorlar. Neyse verdim cihazı ve öğle arası İstanbul'daki yetkili servise mail attım ve akşam da aradım. Mailimden tanıdılar beni. Durumu bildireceklerini söylediler.

2 gün önce aradım "Cihazımı vereli 2,5 hafta oldu, geldi mi?" dedim. Telefondaki kız aynen şunu söyledi. "50 TL ücret ödenmesi gerekiyor, onaylıyor musunuz?" Küstahlıkta master yapmışlar. Hemen para koparma derdindeler. "Cihazı 2,5 haftadır yollamadınız da mı ücret çıktı?" dedim. Anlamayacağım şekilde eğri konuşup geveledi bir şeyler. Yani cihazın garantisinin bitmesi olan ekim 15'i geçmesini bekleyip serviye yollamaya çalıştılar. "Onaylıyorum." dedim, ne yapım? Tanıdıklarınızı bilgilendiriniz. Ben yaşadım bu durumu, başkaları yaşamasın.

Allah'a havale ediyorum. O, her şeyi görüyor.

Medro işitme cihazı, sonradan tabelayı değiştirip sadece "İşitme Cihazları" yazan bir tabela yerleştirmişler.

Google Maps'den resimler:
1GLM7N.jpg

vJbny4.jpg

BirGaripYolcu

Üye
Üye
[MENTION=18947]Ensar[/MENTION]. THH'ye gideceğim de, elimde fişler, faturalar yok ki, nasıl alım? Hem verdikleri faturaların yarısı bile yoktu. Yalnız şöyle olur mu? 2 yıllık garanti kapsamında olan işitme cihazımdan, 2015 ekim'in 15'inden - 2017 ekimin 15'ine arasında ne kadar para verdiysem alabilir miyim? Yalnız elden de verdim kredi kartından da. Bunu anlamak biraz zor. Çok verdiğim için, verdiğim miktarları unuttum. Elimde sadece son 65 TL verdiğimiz kredi kartı fişi var. Gittiğim zaman sistemden ne gözükeceğini bilmiyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
[MENTION=18947]Ensar[/MENTION]. THH'ye gideceğim de, elimde fişler, faturalar yok ki, nasıl alım? Hem verdikleri faturaların yarısı bile yoktu. Yalnız şöyle olur mu? 2 yıllık garanti kapsamında olan işitme cihazımdan, 2015 ekim'in 15'inden - 2017 ekimin 15'ine arasında ne kadar para verdiysem alabilir miyim? Yalnız elden de verdim kredi kartından da. Bunu anlamak biraz zor. Çok verdiğim için, verdiğim miktarları unuttum. Elimde sadece son 65 TL verdiğimiz kredi kartı fişi var. Gittiğim zaman sistemden ne gözükeceğini bilmiyorum.

Selam,

Öncelikle çok geçmiş olsun :( Okurken şaka gibi ama maalesef gerçek bu tip olaylar hep İstanbul'da yaşanır sanırdım o yüzden şaşırdım biraz..

Elden ne kadar verdiğinizi ispatlamak zor ama kredi kartından çekilen her tutar için bankanızdan kredi kartınızın hesap dökümanlarını isteyin. Son 1 yıla kadar şubeler verirler. Ordan iyice kontrol edin. Tüketici hakem heyetine giderken en azından elinizde işittirmeyen işitme cihazı ile ilgili yapmış olduğunuz fuzuli harcamaları ispatlayan belgeniz bulunmuş olur.

Maddi zararınızı umarım geri alabilirsiniz. Manevi zararınız için ( Ben okurken bile hayli gerildim :() yerinizde olsam dava açardım..

Hakkınızı arayabilmeniz dileğimle,

BirGaripYolcu

Üye
Üye
Gazoz Agacı mahkemeyle uğraşamam. Alllah'tan bulsunlar. Dediklerini yapacağım inş.

BirGaripYolcu

Üye
Üye
Elimde hiç fatura yok.

Hem verdikleri faturanın yarısı kesilmiş veriyorlardı. Yalnız yarı faturanın sağ üstünde "garantili" ibaresi yazılıydı.

Vakıf banka ve daha sonra geçtiğimiz ziraat banka gittim. bank ve kredi kartlarıyla yaptığım tüm işlemlerinin dökümünü istedim. Vakıfbank ve ziraatbank, bank kart dökümünü verdiler. Kredi kartı dökümü için 70 tl gibi ücret istediler. Veremem. Çok param gitti zaten. En son 65 tl ödediğimin fişi var sadece ziraatten. Başka yok. Allaha havale ettim onları.

Tekerlekli Sandalye