Sol kol brekial pleksus %45 EHLİYET?

Kbr03a

Üye
Üye
Merhaba 12 yaşımda süresiz %45 ortopedik raporum vardı. Şimdi ehliyet almak istiyorum (ÖTV siz araç almayı çok düşünmüyorum eşim kullanma hakkı olmayacağı için ) benim istediğim alımı satımı kolay normal bi araç almak. Bu normal aracı ben de kullanabilir miyim b ehliyeti alsam?
Otomatik araç kullanabiliyorum bi sorunla karşılaşmadım ancak raporum da eski mecbur yeni rapor çıkarttırmam gerekiyor her şey oldukça karışık geldiğinden 27 yaşımdayım ve ehliyetim bile yok . Bu yüzden ÖTV siz araçtan da vazgeçtim. Eşimle normal otomatik arac alsak ben de kullanabilir miyim aparat falan takmadan ?
Ötv siz araçlarda aynı kural devam ediyor mu engellinin sadece kendisi kullanabilir ibaresi?

kokker

Üye
Üye
Merhaba, bende doğuştan sağ kol brakial pleksus hasarı var ve yeni araç aldım. Aracın ruhsatında 3.derece akrabaya kadar (eş birinci derece akraba) ve çalışanlarımın kullanabileceği yazıyor. Benim engel oranım sizinkinden az ama ÖTV'siz aldım. Haklarınızdan yararlanın.

Kbr03a

Üye
Üye
Merhaba ama yeni yönetmeliğe göre ortopedik engel durumunda kişinin sadece kendinin kullanabileceği ibaresi vardı hatta 2023 Ocak ayında gelmişti. Güncelleme mi oldu ? Eğer öyleyse bu haktan yararlanmak isterim açıkçası. Zaten yeni rapor çıkarttırmam gerekiyor oranım 45 ten düşük çıkabilir .
Merhaba, bende doğuştan sağ kol brakial pleksus hasarı var ve yeni araç aldım. Aracın ruhsatında 3.derece akrabaya kadar (eş birinci derece akraba) ve çalışanlarımın kullanabileceği yazıyor. Benim engel oranım sizinkinden az ama ÖTV'siz aldım. Haklarınızdan yararlanın.

Merhaba ama yeni yönetmeliğe göre ortopedik engel durumunda kişinin sadece kendinin kullanabileceği ibaresi vardı hatta 2023 Ocak ayında gelmişti. Güncelleme mi oldu ? Eğer öyleyse bu haktan yararlanmak isterim açıkçası. Zaten yeni rapor çıkarttırmam gerekiyor oranım 45 ten düşük çıkabilir .

kokker

Üye
Üye
Ben güncelleme mi bilmiyorum ama aile Bakanlığı'nın sitesinden baktığım zaman 3.derece akrabaya kadar kullanabileceği yazıyor ki mantıklı olan o.

Tekerlekli Sandalye