Varis hastalığı için %40 rapor aldım. Ankara'nın oranı düşüreceği söyleniyor..?

welat65

Üye
Üye
ben varis hastalığından dolayı %40 rapor aldım vergi indirimi için maliyeye verdim evrakları için evraklarımı verdim ordaki görevli raporumun düşebileceğini söyledi böyle bir şey olurmu kanunda hastalığımın karşılığı %40 olarak belirlenmiş bilgi verirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Düşürebilirde düşürmeyebilirlerde. Vergi indirimi onayı için Ankara'ya giden raporların bir kısmı düşürülerek geri yollandığı oluyor. Siz tam sınırdasınız. Eğer hastane bol keseden atıp rapor vermemişse aynı şekilde geri döner.

welat65

Üye
Üye
Kanuna uygun

hastalığımın kanundaki tam oranı %40 ne 1 eksik ne bir fazla kanuna bakarak verdi bende 5. evre venöz yetmezlik var 3 defa ameliyat oldum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sakatlık oranı cetvelinin bağlayıcılığı vardır. Hiç kimse orada belirtilen oranların dışına çıkarak keyfi karar veremez. Cetvelde %40 oran verilir diyorsa raporunuz ankara'dan %40'la onaylanıp gelecektir.

welat65

Üye
Üye
temennim o yönde

bende o şekilde bekliyorum sonuçta rapor aldığım kurum konya eğitim araştırma hakem hastenesi inşallah onaylanır .bunun dışında ben 07.01.1998 yılında işe başladım 18 ay askerlik yaptım askerliğimide saydırdım 1976 doğumluyun erken emeklilik nasıl olur ne kadar maaş alabilirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranını "hakem hastanesi" vermişse içiniz rahat olsun. Anakara'dan aynı şekilde onaylanıp gelir.
Buradaki konunun bölünmemesi adına emeklilikle ilgili sorunuzu Engelli Emekliliği başlıklı kategoride yeni konu açarak dile getirin lütfen.
İşe giriş tarihi ay/gün/yıl detaylı olarak yazınız.

welat65

Üye
Üye
halil bey size gerçekten teşekkür ederim yakın ilginizden ve bilgilerinizden dolayı ancak ben raporu kendim aldım aldığım yer hakem hastanesi statüsünde onu belirteyim 07.01.1998 giriş tarihim onuda diğer yere yazarım

welat65

Üye
Üye
halilbey

bu gün ankarayı aradım bana sakatlık oran cetveline göre doldurulmuşsa bi sorun olmaz dedi ama benim hastalığım hakkında bilgisi olmadığını söyledi konu hakkında bilgisi olan kimse yokmu emsal olacak bi rapor

welat65

Üye
Üye
hakem hastanesi

Ankaraya yollamış olduğum raporu hakem hastanesine sevk ettiklerini söylediler şimdi ne olacak bilgisi olan arkadaş varmı ayrıca eski raporu aldığım yer hakem hastenesi aynı yere sevkmi olacam

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizi sanırım daha geniş kapsamlı bir hastaneye sevk etmişler daha pilot bir hastanede daha teşekküllü bir kontrolden geçip raporunuzu öyle alacaksınız.

welat65

Üye
Üye
konyada hakem hastanesinden aldım zaten ama kendim başvuruda bulunduğum için kişisel müracat diyordu ankaradakiler resmi olarakmı istiyorlar konyada başka hakem hastanesi varmı

welat65

Üye
Üye
hakem hastanesi

Bugün MAliyeyi aradım beni hakem hastanesine sevk ettiklerini söylediler Ben konyada yaşıyorum onlar Ankaya sevk ettiler ne olacak şimdi gitmeme gibi bir hakkım varmı her il hakem hastanesi diye bi kanun vardı sanırım bilgi verirseniz sevinirim

welat65

Üye
Üye
Evet Konyada hakem hastanesi var ama Ankaraya sevk ettiler gitmesem olurmu itiraz etsem

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Normal koşullarda sizi "en yakın hakem hastanesine" sevk etmeleri gerekirdi. Şehir içinde hakem hastanesi varken başka bir şehirdeki hakem hastanesine sevk etmeleri saçmalıktan başka bir şey değil. Şehir içindeki hakem hastanesine sevkinizi isteyin kabul etmezlerse mecbur dedikleri yere gideceksiniz.

welat65

Üye
Üye
hayırlısı bakalım en azından daha düşürmediler bir umut daha var yani ama maliyenin söylediği ankara numee hastanesi diye yazmışlar yazıya burda yapacakları bi şey yokmuş dedi

welat65

Üye
Üye
Hakem Hastanesine sevk edilmiştim, Oradaki kurula girdim oradaki kurulda aynı şekilde %40 rapor verdi. Buna rağman vergi dairesi raporumu düşürürmü bilgi verirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Düşürüleceğine pek ihtimal vermiyor. Hakem hastanesinin verdiği oran genelde kabul edilir.

welat65

Üye
Üye
Vergi dairesindeki sağlık kurulu neye göre bu kararları veriyor sonuçta h0astaneden rapor aldım beğenmediler Hakem hastanesine sevk ettileri hastaneden de %40 rapor aldım.Beni başka bir yere sevk edebilirlermi ne yapabilirler acaba

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
En son sevk edilecek yer hakem hastanesidir. Başka yere sevk olmaz.

Tekerlekli Sandalye