Varis hastalığı için %40 rapor aldım. Ankara'nın oranı düşüreceği söyleniyor..?

welat65

Üye
Üye
o zaman onaylamak zorundalar çünkü benim hastalığımın karşığılı ya %40 yada %0 dır başka bir çıkarı yok onaylarsa emeklilik için tekrar rapor alacakmıyız teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ankara onaylarsa yeni rapor almayacaksınız. Onaylanan rapor işinizi görür.

welat65

Üye
Üye
Bilgiler için teşekkür ederim artık vergi dairesini bekleyeciz

welat65

Üye
Üye
Raporum onaylanırsa maaşıma ne kadar etkisi olur ben 657 tabi memurum

welat65

Üye
Üye
Ankara Numune hastanesinde aldığım rapordaki hastalık ile ilk aldığım raporda teşhis kısmı farklı bir engel olurmu ,
Bana konyada bana staz ülseri ve kronik venöz yetmezlikden dolayı %40 rapor verdi,
Maliye Ankara NUmuneye gönderdi onlarda sadece bilateral alt ekstremitede venöz yetmezlik teşhisiyle %40 verdi bu fark edermi bilgi verirseniz sevinirim oranlar aynı ama teşhis kısmı eksik

welat65

Üye
Üye
staz ülseri kelimes iolmayınca oran düşüyor sanırım oda %20 oluyor tek bacak için benimiki bacakta olduğu için yine %40 olarak kalır diye düşünüyorum eğer düşerse ne yapabilırim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Düşürülürse yapılacak tek şey hukuki süreç başlatmak. diğer tüm yolları (hakem hastanesi) denemişsiniz zaten.

welat65

Üye
Üye
beni hakem hastanesine Vergi dairesi sevk etti zaten , Benim Konyadan aldığım raporda yazıyordu orada muayene eden doktorda yazdı benim gözlerimin önünde staz üseri diye ama kurul yazmamış bana verilen kurul evraklarında satz ülseri diye azıyordu eğer kabul edilmese mahkemeye gidecem ve kuruldaki evrakın incelenmesini isteyecem orada var çünkü yapabilirmiyim bu şekilde

welat65

Üye
Üye
maliye raporumu düşürürse bölge idare mahkemesinemi dava açacam yoksa Sağlık Bakanlığınamı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bölge idari mahkemesine dava açacaksın.

welat65

Üye
Üye
BEn cezaevinde görevli olduğum için benim rahatsızlığımın ayakta çok durduğumdan dolayı olduğu söyleniyor, BEn meslek hastalıklarından faydalanabilirmiyim bana ne gibi avantajı olur bu durumun ben ilk işe başladığmda sağlam raporu aldım ve o şekilde işe başladım bu konu hakkında yapabileceğim bir şeyler varmı vergi indirimi almadan erken emeklilik gibi bir durumum varmıdır bilgi verirseniz sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
welat65, birbiriyle alakası olmayan soruları aynı başlık altında sorma lütfen. Hem takip etmesi zor oluyor, hem konu bütünlüğünü bozuyor, hemde okuyucunun konuyu anlaması zor oluyor. O yüzden ayrı konular için ayrı başlık açarak durumunu detaylıca anlatırsan daha sağlıklı bir yol izlemiş olursun.

welat65

Üye
Üye
RAporum maliye taafından %20 ye düşürüldü ne yapmalıyım, itiraz hakkım varmı , varsa nereye ne şekilde yapmam lazım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir dilekce ile, maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığı'na, sakatlık oranına cetveline göre hastalığına verilecek oranın %40 olduğunu buna rağmen oranının düşürülmesinin doğru olmadığı mealinde itirazda bulun. İtiraz sonucu olumlu sonuç alamazsan hukuki süreç başlatacaksın. Başkada bi yol kalmıyor zaten.

Tekerlekli Sandalye