Vergi indirimim kabul edilmedi. Emekli Olabilirmiyim?

Teşekür ederim halil bey 5510 matdesin 28 fikrasina 5 matdeye göre emeklilik dilekcemi verdim ancak dilekceni aliriz kesinlik le emeklili ola

massiniz dediler gelen cavaplan olumsuz olura o evrakla makemeye veremilirimmi teşekurler halil bey

Sayın halil BEY en güsel günler senin olsun 13 .06 .2013 trl dilekcemin gelen cevavı yasıyorum İL Gİ 13. 06.2013 tarihli dilekçeniz .
İLgi de kayıtlı dilekçenize istinaden 03. 09. 20 13 tarih 1351121 sayılı yazımız . ile maluliyet dosyanız ankara kocatepe sosyal güvenlik merkez müdürlügüne gön derilmiş olup 07 .011 .2013 tahrih 14798184 sayılı cevabı tepecik egitim hastanesinin 08 .04 .20 2013.tahrih 4158706 .sayılı saglık kurulu raporu esas alınarak 5510 sayılı 28 maddesi ve çalişma gücü ve meslek kazan ma gücü kaybı Oranı Tes pit İşlemleri YÖNET MENLİGİNİN 16 MATDESİ
GEREGİNCE .. oranın yüz de otuz üç .olduguna karar veril miştir bilgilerinize ar edderim GELE N CEVAP BÖYLE ŞİMDİ BU CAVAPLAN NASIL BİRYOL ÇİSERİM KAR ŞIYA KA DEFLET HASTANESİNDEN SAGLIK KURUMUNDAN SÜREKLİ YÜDE KIRK BİR RAPORUM VARDIR

Sayin ar kadaşim halil bey bazi yazilarim da bazi çümlerim,i yutuyorum oda dil sürmesinden hatam olur za şimdiden ösür dilerim arkadaşim

halil bey ben kaporumu verdiyimde bu raporla emekli olamazsın dediler buraporllan ve vergi indirimi raporla emekli olursus dediler ben birşey bilmediyimden hiç birşey anlamadım ben vergi indirim den emekliye gittim dilekcede böyle yazdım ben vergi gitmek istiyorum YANNIŞ ANLAMASZAN GELEN YASIYI FAKSLA GÖNDEREMİLŞRİM FAKS NUMURANI VERİLSEN sana cok teşekürederim

Sevgili adaşım, seninle iletişim sorunu yaşıyoruz. Yazılarındaki imla hataları, yazım bozukluğu nedeniyle seni anlamakta, tam olarak ne dediğini neyi söylemeye çalıştığını anlamakta ciddi manada zorluk yaşıyorum. Benim sana önerim, bulunduğun ilde varsa bir SGK uzmanı (bazı illerde sgk uzmanları ücret karşılığı size yapılaakları anlatır) ona yoksada bir avukatla irtibata geçerek izlemeniz gereken yok hakkında ondan görüş almanız en sağlıklı yol olacaktır.

İnanın yardımcı olmak isterdim ama bu şekilde devam edersek size yarardan çok zarar getirecek durumlarla karşılaşırız.

Sayin arkadaşlar hayirli akşamlar
bagkurda ver gi indirimi yok muş dogrumudur

bag kurda calişma gücü üzerinden rapor verilmiş

iyi akşamlar

İsteğe bağlı prim bağkur kapsamına girer. İsteğe bağlı prim ödeyenler vergi indiriminden yararlanamaz. Ama onun haricinde atıyorum serbest meslek erbabı örneğin esnaf ta bağ-kur kapsamındadır ama onlar vergi indirimi alır.

Iyi günler halil bey ben dava acmak sürem başladi elime gelen yazinan dava acacagim
sizden yardim istiyorum 5510 sayili kanunun 28 maddesine döre malüllük oranin tespitinde devlet hastanesin paporunun esas alinacagi saglik
kurulu nun maliye bakanligi nin paporunun dikkate alinmaya cagina dair emsal daniştay karari varsa bana acilen göderil misiniz . Dava acma sürem işliyor teşekürler ederim halil bekar SOYADIM KEKAR

Malulen emeklilik başvurusunda hastanenin verdiği rapor geçerlidir diye bir şey yokki emsal kararda olsun. O bahsettiğin şey sadece vergi indirimi başvurularında geçerli. Kladıki malulen emeklilik başvurularında hastane zaten oran vermez. Bulguları yazar ankara'ya yollar. ankara malul mü değilmi karar verir.

Geri