Yeşil kart ve 2022 maaşı alanların ilaç katkı payları geri ödeniyor?

septik

Editör
Editör
[MENTION=3970]okatur[/MENTION]

Engellinin yaşadığı adresteki kişi sayısını toplam gelire bölünce 423 tl üstündeyse 2022 maaşı kesilir, Brüt asgari ücretin 3/1 ine kadar kişi başı gelir (592 tl ) altında ise gss devlet tarafından karşılanır.

Sizin hanede kaç kişi var ve sadece haneye giren nakit gelirler yeterli değil hanede yaşayan kişilerin mal varlıklarının getirileri, getiri olmayan ev, arsa, tarla, oto, vb gibi mal varlıklarının bir kısmı gelir olarak kabul edilir ve hanede yaşayan kişi sayısına bölünür dolayısı ile şuan size gss ödersiniz veya ödemezsiniz demek pek mümkün değil, bu işlemi sydv ları gelir testi yaparak bulabilirler.

okatur

Üye
Üye
714 tl ediyor septik 6 kişiye bölünce gss ödeyecem o zaman değilmi?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okatur

Üye
Üye
5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (c-3) bendi kapsamında genel sağlık sigortası tesciliniz bulunmaktadır.

Böylede bir yazı var sayfada bunlar ne yapıyor yahuu belli değil...

SÜLO

Üye
Üye
arkadaşlar gidiyimmi gitmiyim vakıfa ilaç katkı payı muayene ücreti geri ödenmesi için

septik

Editör
Editör
[MENTION=13944]SÜLO[/MENTION]

Kesilen ilaç katkı paylarını geri alan arkadaşlarımız ver isterseniz sizde müraacatınızı yapıp şansınızı deneyebilirsiniz.

okatur

Üye
Üye
5510 sayılı Kanunun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (c-3) bendi kapsamında genel sağlık sigortası tesciliniz bulunmaktadır.

Böylede bir yazı var sayfada bunlar ne yapıyor yahuu belli değil...

Acaba hala devam ediyormu yeşil kartım?

cnapydn

Üye
Üye
Arkadaşlar ilaç katkı payını almak için nereye baş vuracağız. Benim olduğum yerde. Vakıf yok bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

ASUS_T00J-D cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

okatur

Üye
Üye
Bağlı olduğunuz kaymakamlığa sorun oradan sizi yönlendirirler

Ercan6791

Üye
Üye
herkese slm arkadaşlar ben ankara da oturuyorum geçen hafta hafta kaymakamlık binasına gittim dedim ilaç katkı payı geri ödemesi ni almak istiyorum dedim orda bir personel bilgisayar dan baktı ve 415tl geri ödenecek dedi bu hafta içinde yatacak dedi bilginiz olsun

cnapydn

Üye
Üye
Arkadaşlar ben kaymakamlığı sordum beni sosyal yardımlaşma fonuna gönderdiler orada bana verilen cevap. 2022 maşalanların eczaneye olan birikmiş ilaç borçlarını oduyor borcu olmayanlar ödeme yapılmıyormu ben izmir kemalpaşa oturuyorum lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varis lütfen. Bilgi verirseniz memnun olurum hayırlı akşamlar dilerim

Fatihtrm

Üye
Üye
Selamlar: Ben yeşil kartlı bir engelliyim. Dr. Yurtdışından getirttirilen bir ilaç yazdı bende bunu ECZANECİLER BİRLİĞİNDEN aldım ilaç "ETYHLEX 50mg" 40 avro. Bu ilaç reçetede 4,5mg günde birtane içebilir diyor. Dolayısıyla ben bu ilacı 4,5mg parçalattım. Ve bu parçalatmayada 350tl para ödedim. Toplamda 480lira para ödedim. Ben bu parayı geri alabilirmiyim yada nasıl alabilirim? Bilgisi olan böyle bir olay yaşayan varsa bilgi verebilirmi. SAĞLICAKLA

Fatih TORAMAN

haykolik

Üye
Üye
Selamlar: Ben yeşil kartlı bir engelliyim. Dr. Yurtdışından getirttirilen bir ilaç yazdı bende bunu ECZANECİLER BİRLİĞİNDEN aldım ilaç "ETYHLEX 50mg" 40 avro. Bu ilaç reçetede 4,5mg günde birtane içebilir diyor. Dolayısıyla ben bu ilacı 4,5mg parçalattım. Ve bu parçalatmayada 350tl para ödedim. Toplamda 480lira para ödedim. Ben bu parayı geri alabilirmiyim yada nasıl alabilirim? Bilgisi olan böyle bir olay yaşayan varsa bilgi verebilirmi. SAĞLICAKLA

Fatih TORAMAN

öncelikle geçmiş olsun kardeşim bulundugun il veya ilçe sosyal yardımlaşama nüdürlüğne gideceksin durumu anlatırsan sana yardımcı olacaklardır mutlaka

okatur

Üye
Üye
2 gün önce eczaneye sordum yeşil kartın aktif dedi bana bugün edevletten baktım şöyle bir sonuç var...
bilgilendirirseniz çok sevinirim....
Ekran Alıntısı.JPG

srcn

Üye
Üye
arkadaşlar ilaç katkı payı tam olarak nerden alınıyo...ben sosyal dayanışma ve yardımlaşmaya gittim..ama böyle bi uygulamanın olmadığını söylediler..kırıkkalede oturuyorum..

cnapydn

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar benim sizlerden bir riçam var bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ben engeli araçı almak istiyorum fakat De sekmant almak isdiyorum bana bu konuda yardımederseniz memnun olurum teşekkürler

terlikcidede03

Üye
Üye
arkadşalar SGK YENİ DUYURU YAPMIŞ SON TARİHMİ VERMİŞ file:///C:/Users/hp/Downloads/Documents/duyuru_22082017.pdf

okatur

Üye
Üye
T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

23.08.2017
İLAÇ GERİ ÖDEME KOMİSYONU ÇALIŞMA TAKVİMİ HAKKINDA DUYURU
Bilindiği üzere; 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereği
oluşturulan İlaç Geri Ödeme Komisyonunun Çalışma Usul ve Esaslarını belirleyen 10.02.2016
tarih, 29620 sayılı “Sosyal Güvenlik Kurumu İlaç Geri Ödeme Yönetmeliği”nin 7 (a) maddesi
doğrultusunda 2017 yılı başvuru tarihleri 26.01.2017 tarihinde duyurulmuştur. Gelen talepler
üzerine, 2017/2. Dönem için 01.09.2017 olarak belirlenen son başvuru tarihi 15.09.2017
tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır.
Tüm ilgililere önemle duyurulur.

Birim Adı: Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü / İlaç Daire Başkanlığı
İrtibat : Dai.Bşk.Dr. Dilek YILMAZ E-posta : gssilaceczacilik@sgk.gov.tr Tlf:(312) 2078079
Adres : Ziyabey Cad. No:6 06510 Balgat / ANKARA

evet AMA BU NE İŞE YARARKİ..

okatur

Üye
Üye
benim 2022 ve yeşil kartım iptal edildi yinede alabilirmiyim

Tekerlekli Sandalye